Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkára való jelentkezéshe...

Diákmunkára való jelentkezéshez hogy írjak önéletrajzot?

Figyelt kérdés

Mármint azt tudom, hogy normál esetben hogy kell önéletrajzot írni, viszont az a problémám, hogy ha az alapján csinálom meg, nagyon kevésnek tűnik. Idén érettségiztem, szóval a tanulmányokhoz csak egy gimnáziumot tudok beírni, és korábban csak tavaly nyáron dolgoztam (oda nem kértek önéletrajzot) szóval a korábbi munkahelyek rész is nagyon rövid. Ezen kívül meg csak a személyes adataimat és az angol nyelvtudásomat tudtam beleírni.

A fő kérdésem az lenne, hogy ezeken kívül mit írjak még bele, vagy ezeket hogy írjam le úgy, hogy ne tűnjön ennyire kevésnek? Vagy egyeltalán mennyire kell ezzel foglalkoznom? Mert amúgy csak egy sima, raktári munkára jelentkeznék, gondolom oda azért nem olyan magasak az elvárások, csak azért a jelenlegi formájában kicsit "gáznak" érezném beküldeni.

(Plusz kérdés: a korábbi munkahelynél elég ha leírom a bolt nevét meg azt, hogy leltározás, vagy ezt valahogy bővebben ki kellene fejtenem?)

Bocsánat, ha túl sokat kérdeztem és ezek amúgy nagyon alap dolgok lennének, de ez az első alkalom, hogy önéletrajzot kell írnom.



2021. jún. 12. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Önéletrajzot kérnek egy diákmunkára? Ráadásul raktári munkára?

Ne csinálj problémát abból, hogy rövid, hát milyen lenne 18 éves korban? Direkt örülni fognak neki, hogy kevesebbet kell olvasniuk. Ennél több információra nincs szükség ehhez a munkához.

2021. jún. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írja!

18 évesen még nem várhatnak 20 év munkatapasztalatot. Valahol pedig mindenki elkezdte.

Max egészítsd ki jó kommunikációs készséggel, csapatmunkával.

2021. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

Mivel egy helyen tanultál eddig, nyilván azt az egyet is tudod beleírni. Mivel egy munkahelyed volt eddig, evidens, hogy egyet tudsz megjeleníteni. Mivel egy idegen nyelven beszélsz, azt az egyet tudod csak felmutatni.

Nincs ebben semmi ciki, ha ott van a születési dátumod, látják, hogy 18 éves vagy, nem várhatnak el egy halom tapasztalatot. Egyébként az sem jó egyáltalán, ha valakinek ilyen fiatalon már 3-4, netán több munkahelye volt - azt feltételezhetik könnyen, hogy semmivel se elégszik meg és innen is hamar lelépne.

A leltározásnál kifejtheted, hogy mivel járt ez pontosan, pláne ha netán mást is kellett csinálnod, ami nem klasszikusan a munkakör része (pl kasszázás, árufeltöltés, sok helyen összemossák ezeket a diákposztokat). Állásportálokon nézegethetsz leltári hirdetéseket, hogyan írják le a feladatokat. Persze ne másold ki egy az egyben, de ötletelni lehet.

2021. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!