Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha leadom egy nyári diákmunkár...

DanSmith07 kérdése:

Ha leadom egy nyári diákmunkára a CV-met, az automatikus elköteleződést jelent a munka mellett vagy a potenciális munkahelyek között lehet még válogatni?

Figyelt kérdés

A fenti kérdés valószínűleg minden munkatípusra vonatkozhatna. Mivel nincs tapasztalatom a témában, bátorkodtam megkérdezni az alábbi, kitalált szituáció elkerülése végett:


" - Szeretnék jelentkezni az állásra, itt a CV-m, viszont még megnézem a választékot, hátha van jobb is. "


- ha munkáltató lennék, valószínűleg a fent megszólalót nem tartanám megbízhatónak


- munkavállalóként pedig nem mondanék "igen"-t rögtön az első lehetőségre, ameddig nem tudom más opciók körülményeit


Bármilyen pályázással kapcsolatos infót írhattok a témában! Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 11. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elköteleződés a szerződés írásakor történik, és még akkor se feltétlen visszamondhatatlan a dolog, de ez munka és szerződés függő. Azzal viszont semmiképp se indíts, amit leírtál.
2021. jún. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Önéletrajz, magyarul használd.


Nem szeretnél, hanem kijelented, hogy jelentkezel. Semmi egyebet nem kell a tudtukra adni, komolytalan lenne a "közben keresek mást is".

2021. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod nagyon. Ahova jelentkezni szeretnél, oda elküldöd az önéletrajzod és megírod hogy jelentkezel az állásra.


Ettől még beadhatod 1000 másik helyre, senkit nem izgat. Ha valahonnan jön visszajelzés, akkor a részleteket átbeszélitek és eldöntöd megfelel-e neked, ha nem, akkor megmondod hogy köszönöd, nem fogadod el.


Ezzel kapcsolatban pedig: "- munkavállalóként pedig nem mondanék "igen"-t rögtön az első lehetőségre, ameddig nem tudom más opciók körülményeit"


Értem mire gondolsz, de így mindig lehet arra hivatkozni, hogy lehet lenne másik opció, akkor még várok. Ne a helyet döntsd el és a képzeletbeli lehetőségeken kattogj, hanem hogy kb. mit akarsz dolgozni és mennyiért, majd aszerint válassz a meglévő ajánlatokból.


Persze úgy csinálod ahogy gondolod, csak ez így kicsit hülyeség, főleg hogy 1, bármikor elmehetsz onnan ahova aláírtál és 2, nyárra keresel csak munkát.

2021. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! Az szituációs idézet erős túlzás volt. Természetesen ilyet sosem mondanék, csupán példa volt.
2021. jún. 11. 19:46
 5/7 anonim ***** válasza:
A jelentkezés olyan mintha elmennél megtekinteni egy használt autót. Nem kötelez semmire. Általában a fizetésről/feltételekről előre szoktak érdeklődni (diákmunkánál nem is "titkolják" úgy a fizetést mint főállásnál szokták) szóval inkább kérdezz, mielőtt beküldöd. Neked is jobb lesz, mert ha már ránézésre sem elfogadhatóak a feltételek akkor fölöslegesen ne rángassanak be interjúra. Az autós analógiánál maradva, ha nekem csak klímás autó jöhet szóba akkor azt előre a telefonban megkérdezem, nem utazok el azért megtekinteni hogy ott kérdezzem meg, van-e benne klíma. Szóval ha te mondjuk csak heti 20 órát tudsz dolgozni, akkor ezt az önéletrajz beküldése ELŐTT kérdezd meg, hogy szóbajöhet-e egyáltalán.
2021. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebből a szempontból az a probléma, hogy az egyik helyre személyesen, nyomtatva kell bevinni az önéletrajzot, tehát van rá esély, hogy rögtön előjönnek a részletekkel és olyan helyzetben találom magam, hogy azonnal, látatlanban kell döntenem.
2021. jún. 13. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Értem hogy személyesen kell bevinni, de attól előre felhívhatod őket, hogy nagyjából mi a helyzet. Nagy vonalakban (munkaidő, munka helyileg hol van, hetente hány órát kell/lehet dolgozni, elvárt-e nyelvtudás stb) telefonon is lehet érdeklődni, előte. Pont ezért, hogy ne potyára menj be akár önéletrajzzal, akár anélkül, hogy ott tudd meg hogy ide minimum 2 idegen nyelvet kell beszélni, vagy legalább heti 32 órát kell vállalni (ami neked mondjuk nem elfogadható) stb.
2021. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!