Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most lett új munkahelyem, de...

Most lett új munkahelyem, de a csoportvezető állandóan cseszeget. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon jó lenne alapvetően a munkám, jó a fizetés, érdekes a munka, nagyon nagy lelkesedéssel kezdtem bele, de a csoportvezető állandóan flegmán beszólogat nekem, és olyan lekezelően bánik velem, mintha kb hülye lennék. Nem régóta vagyok a cégnél, de a kezdeti lelkesedésem emiatt, és csak emiatt annyira elmúlt, hogy legszívesebben felmondanék. Csak azért nem merek, mert félek, hogy mi lesz, ha nem találok egyhamar másik munkát. Viszont hosszútávon nem hiszem, hogy bírni fogom ezt az állandó terrorizálást. Mit lehetne tenni?

2021. jún. 13. 23:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak motiválni akar.
2021. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Terrorizálás?

Nem vagy te túlságosan érzékeny?

És minek mész te egy új munkahelyre, ha rövid idő múlva már azon töröd a fejed, onnan hova tudsz elmenni egyetlen probléma miatt.

Arra nem gondolsz, hogy a következő helyen esetleg a főnök nem fog cseszegetni, de a kollégákkal nem jössz ki? Vagy a munka lesz unalmas? Vagy a fizetés alacsony?

A tökéletes munkahelyet keresed? Keresheted 40 éven át!

2021. jún. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy, hogy rászolgáltam volna arra, hogy ilyen stílusban beszéljenek velem. Lelkes vagyok, jól végzem a munkám. Ha nem vagyok neki szimpatikus, akkor viszont nem értem, miért vettek fel oda egyáltalán. Az előző munkahelyemről a pénz miatt jöttem el, mert itt többet adnak, de ott az összes kollégával és a főnökkel is jóban voltam. Konfliktuskerülő vagyok, és nem ehhez a stílushoz vagyok hozzászokva, pláne, ha alaptalanul bánnak így velem.
2021. jún. 13. 23:30
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

"Nem érzem úgy, hogy rászolgáltam volna arra, hogy ilyen stílusban beszéljenek velem."


A beosztottak általában nem szolgálnak rá arra a stílusra, ahogyan a főnökük beszél vele. Üdvözöllek a magyar valóságban!


"Ha nem vagyok neki szimpatikus, akkor viszont nem értem, miért vettek fel oda egyáltalán."


Szerintem nem erről van szó. Egy rossz természetű ember, aki abba rúg bele, akibe tud. Te vagy ott a legkisebb ember, meg konfliktuskerülő is vagy, hát beléd rúg.

2021. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Elég gáz, ha ezt manapság természetesnek veszik.


Azért kíváncsi vagyok, hogy kapok-e valami választ olyan embertől is, aki volt már hasonló helyzetben, és megoldotta valahogy.

2021. jún. 13. 23:39
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

5 percre hívd félre és mondd el, hogy te korrektül állsz hozzá, másokhoz is, úgy érzed ő viszont olyan hangnemben beszél veled, ami lenéző, flegma. Szeretnéd ha jó viszonyban lennétek, a munkára akarsz koncentrálni és hogy jól menjen, jó hangulatú közegben.


Ha ezután nincs változás, vagy ott is beszólogat, netán még keményebben rugdos később, neki is vannak vezetői: az a szint jön, hogy velük beszélsz, hogy állítsák le. Ha az sem segít, akkor megpróbálsz eggyel felettük lévőkkel beszélni, közben bevonsz mindenkit akit lehet, az összes csoport- és műszakvezetőt, akár HR-eseket, stb..


Ha semmi nem működik és marad a helyzet, akkor nincs más lehetőség, váltani kell.


A konfliktuskerülés nem feltétlen negatívum, hisz sok felesleges veszekedést kerülhetsz el, de ez nem egyenlő azzal hogy a határaidat nem véded meg. Szétfognak taposni ha nem állsz ki magadért.

2021. jún. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

És a lelkesedés teljesítménnyel is párosul?

Gondolom azért csesztet, mert nem hozod az elvárt szintet

2021. jún. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
#6, ha több éves munkaviszonyról lenne szó, akár működhetne is. A magyar valóság sajnos az, hogy próbaidő alatt nem érdemes ugrálni, mert kint találod magad. Amikor letelik, akkor jön az, hogy a csoportvezető "érinthetetlen" és hamar szemben találhatod magad a felettesek szúrós tekintetével.
2021. jún. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
#8 Persze, de akkor is nyersz annyit, hogy nem vagy ott tovább, hanem már jó időben el tudsz menni, nem törnek szét, keserítenek meg egy életre. Ha próbaidő alatt ilyenek, később se lesz jobb, felesleges szenvedni a hellyel. Nyilván a pénz kiesése ami probléma, de ne az legyen mindig az első szempont, jobb inkább nem gyomorgörccsel és szétvert önbizalommal menni oda minden nap, hogy belerokkanjon az ember.
2021. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9, totálisan egyetértek. #8 voltam.
2021. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!