Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen szakképzett...

Munkahelyen szakképzett emberek miért tűrik el hogy tevékenyen nyilvánvaló törvénytelenségbe rángassák bele őket, amiért ők is felelősek lehetnek?

Figyelt kérdés

Pénzügyi-számviteli munkakör, ahol szakképzett emberek dolgoznak.

Ahol is a munkáltató olyan teljesen nyilvánvalóan szabálytalan jogsértő illegitim dolgokat vár el tőlük (számlázás könvyelés) amiről ők is tudják hogy törvénytelen-lévén ez a szakmájuk,

Azt is tudják hogy ezek a dolgok a nevükben zajlanak, tehát ha borul a bili ők is felelősek lehetnek.

A cég belerángatja őket ezekbe és mit ad cserébe -a nyomorúságos bért.

Miért mennek bele? teljesen nyilvánvalóan tudják a törvénytelenséget miért mennek bele?

Ha csattan az ostor rajtuk is csattan.


2021. jún. 15. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert féltik a munkahelyülyeket,megélhetésüket.Azt hiszik hogyha nemet mondanak akkor kirúgják őket vagy rossz pontot jelent,ami valószínűleg sok esetben így is van.És gondolom nem kevés ilyen cég van ami a papírokkal trükközik tehát az se biztos hogy ha elmenne máshova(feltéve ha el tud és ez sokaknak nem adatik meg)nem csinálnák ugyanezt.Mégis Magyarországon vagyunk.
2021. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És abba belegondoltak ezek az emberek hogy akár börtön is lehet a vége annak, amit csinálnak? és ez nem túlzás és nem túldramatizálás.

Megér bármiféle munka (főleg ilyen lóf*s fizetésű munka) egy börtönnek akár a kockázatát is?


ezt miféle "megélhetés" éri meg? Inkább keressek kevesebbet akár takarítóként nulla kockázattal.

2021. jún. 15. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek olyan az egészségi állapota, hogy fizikai munkát végezhessen. Én pl. csak ülőmunkát végezhetek, még az enyhe fizikai munka is kilőve, maradnak az irodai munkák. Eddig két munkahelyem volt, az egyiknél közfogis adminisztrátor voltam havi 54 ezer forintért, most a versenyszférában dolgozok háromszor ennyiért, és mindkét helyen kellett "ügyeskedni" a papírokkal. A közfogis, tehát állami helyen konkrétan alá kellett írni mások helyett dolgokat, az volt a szerencsém, hogy a kollégám ezt bevállalta, mert ő már előttem ott dolgozott, így neki már "mindegy" volt. Ismétlem, állami cég, közfoglalkoztatás, havi nettó 54 ezer forint.


Az is gyakori, hogy az a fizetés egyszerűen nem elég, nem lehet belőle házat és autót fenntartani, gyereket nevelni, esetleg hitelt fizetni, neadjisten félretenni vészhelyzetre, esetleg nyaralásra, vagy a gyerek(ek)nek egyetemre.

2021. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát a könyvelésben teljesen ezt szerintem nem lehet megúszni, de van egy határ, ott muszáj megállni. Minél jobb szakember valaki, annál jobban kell tudnia, hol a határ. Rövid ideig dolgoztam könyvelőcégben. Volt egy kollégám, aki nem volt hajlandó valamibe belemenni. Az ügyfél menő vállalkozó volt, vagy 20 szépségkirálynő szintű beosztottal, óriási fluktuációval. Azt hitte, a pénzéért bármit megkap, nem ritkán ordítozott. A kollégámmal is ordítozott, amikor az ellenállt neki. A kollégámnak volt főnöke, de a főnökünk nem szólt akkor bele. Szóval a kettejük közt zajlott a meccs. Én rettegtem ettől az ügyféltől, a kollégám baromi asszertíven próbálta neki elmagyarázni, hogy ezt miért nem szabad megcsinálni, az meg úgy üvöltött, hogy kihallottam a telefonból. Végül a kollégám is kijött a béketűrésből és azt kiabálta a telefonba, hogy értse már meg, ha ezt megcsinálja, tönkreteszi a saját cégét, a NAV kiszúrja és vége mindannak, amit felépített. Én remegtem, pedig én csak egy pici pont voltam ott, engem nem érintett.

Később ez a nagy cég az ordibálós főnökkel könyvelőcéget váltott, pontosabban saját könyvelőt vett fel. A kollégámat.:D Még kb. 10 éve volt a nyugdíjig, azt már ott töltötte az ordibálós főnökkel. Tehát a könyvelőcégünket dobta az ügyfél, de a kollégám kellett neki.:D

Én sokat tanultam ettől a kollégámtól. Sajnos kerültem később hasonló helyzetbe és nem tudtam ennyire jól lereagálni, mint ő.

Ő nem ítélkezett és nem félt (vagy nem annyira), hanem nagyon határozottan kiállt a helyes lépés mellett. Jó szakember volt és emberileg is remekül oldotta meg a konfliktust.

Most nyilván nem arról a szintről van szó, amikor a takarítócég a takarítónő epillátorát akarta elszámolni és nem is arról, amikor tudtuk, hogy adott vásárlás magáncélra szólt, de végső soron beillett a cég profiljába is és el lehetett költségként számolni.

2021. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenki tűri el. A legutóbbi cégnél ahol dolgoztam a tulajdonos sok szabálytalan dolgot csinál/tat. A stratégiája az, hogy felvesz valakit egy alacsonyabb beosztásba bagóért, később megpróbálja rátolni a felelősséget előléptetéssel némi emelésért aztán ideig óráig vagy csinálja a páciens vagy nem él vele és tovább lép, mint ahogyan én tettem.
2021. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"A stratégiája az, hogy felvesz valakit egy alacsonyabb beosztásba bagóért, később megpróbálja rátolni a felelősséget előléptetéssel némi emelésért"


Na az a főnök akiről én beszélek ennél sokkal profibb! Az úgy tolja a felelősséget hogy egy fillért nem emel!! Látod ő mennyivel okosabb!

2021. jún. 16. 06:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor a Te ismerőseid meg is érdemlik.
2021. jún. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!