Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A "kreatív, változatos munka"...

A "kreatív, változatos munka" miért mindig egyenlő a túlórákkal, túlhajszoltsággal, nulla szabadidővel?

Figyelt kérdés

Sokszor látom ezt a mai napig álláshirdetésekben, jellemzően inkább KKV-k részéről. Az egyik bele is írta, hogy "ha unod a multiknál az egyhangú munkát", akkor itt a helyed.

A tapasztalatom viszont az a kis cégekkel, hogy a lelkedet is kérik azért a legjobb esetben átlagbérért cserébe, amire hajlandóak ímmelámmal rábólintani az állásinterjún. Egy multinál, ahol most is vagyok százszor nagyobb szabadságot tapasztaltam, mégis ezekről terjed, hogy az egész életedet be kell szolgáltatnod. Teszem hozzá másfélszer annyit keresek, mint előző munkahelyemen egy KKV-nál, ahol kb. kötelező volt a jókedv a rendszeres túlórák mellé.



2021. jún. 23. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy a 💩-t is el kell adni. Ha leirják hogy "ki kell dolgoznod a beled 0 forintért" akkor nem sok lesz a jelentkező.

Kreatív, változatos = olyanokat is meg kell csinálnod, amihez köze nincs a munkakörödnek, magyarul minden kakit rádsóznak.

Pörgős, fiatalos = kihajtanak a többi hülye tizen-huszonévessel együtt, akik azért jekentkeztek ide mert tapasztalat nélkül nem volt máshol esélyük.

Szakmai fejlődési lehetőség (még turkálós álláshirdetésben is láttam :D) = valamit bele kellett írni a hirdetésbe, mert amúgy már semmit nem tudnak felhozni maguk mellett, és túl sok az üres sor.

És még tudnám folytatni, sajnos ez a magyar valóság...

2021. jún. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Kreatív, változatos = olyanokat is meg kell csinálnod, amihez köze nincs a munkakörödnek, magyarul minden kakit rádsóznak."

Igen valóban, sokszor még ez.

2021. jún. 23. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Én azokra a helyekre kapásból nem jelentkezem, ahol már a hirdetésben benne van, hogy "pörgős" a munkahely, és fontos a "terhelhetőség". És igen, a változatos feladatok meg általában azt jelenti, hogy nem tudnak/akarnak elég munkavállalót felvenni, úgyhogy nagy eséllyel 2-3 ember munkáját fogod végezni. :D
2021. jún. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezért kerültem már messziről én is a KKV-ket..

Az előző helyemen multinál voltam sokáig, az tökéletes munkahely volt.


Most váltottam egy másik multira, de sajnos beleszaladtam abba, hogy itt is túlhajszolás, extra feladatok vannak, ami a szabad idődre marad, mert egyszerűen nem fér bele 8 órába.. x ember kr x f*szságot, + még a főnököd kérései.

Szóval multinál is sajnos előfordul túlhajszolás, és nem is számítottam erre. :/ Nem mindig volt állítólag így itt sem.


Erről nem volt szó az interjún. Aztán pár hét után kiderült, hogy a kollégák is kiégés határán emiatt, és más részlegeknél is dettó elárasztják feladatokkal az embereket. Emberek mennek el emiatt...


Tök rosszul érzem magam, mert a kis csapat és főnök jó, tök jó lenne pedig a munka, ha normálisan működne szervezet. De ezt a terhelést és túlórákat én nem fogom sokáig csinálni, hiába próbálom összeszorítani a fogamat.. Konkrétan hétvégén, vagy nap végén kell bepótolnom amire a munkanapokban nincs idő.. :(


nem tudom hol fogok kikötni végül, lesz-e változás itt, de KKV-hez viszont biztos, hogy nem megyek én se...

2021. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!