Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nehéz helyzet: új munkahelyről...

Nehéz helyzet: új munkahelyről felmondani pár hónap alatt, érezzem rosszul magam? Velem van a baj, ha ott hagyom?

Figyelt kérdés

Váltottam egy új munkahelyre 1-2 hónapja, de nem érzem jól magam. Túl sok feladatot várnak el, túlhajszoltság van mindenhol. Először azt hittem, azért van, mert még új vagyok és majd könnyebb lesz, meg mert a sok új infó is, de egyelőre még nem lett jobb ( persze még várok kcisit).. Sőt, látom ezt a kollégáknál, és más részlegeknél lévőknél is már. A fluktuáció is nagy, tudnak a problémáról..


Ha nem lennénk széthajtva, tök jó lenne pedig, de én nem szeretném a szabad időmet beáldozni a feladatokra, amire nap közben nincs idő..


A problémám, hogy a főnököm rendes, és a munkatársaim is befogadóak, ami nekem tök fontos volt.. be is jelölgettek már 1 hét után.


Viszont ha ez a helyzet marad, én elmegyek valószínűleg. Ez gáz, cserbenhagyás?

(Mondjuk én sem tudtam, hogy megszívom a váltással és másikat hagytam ott, ha innen nézzük.. mert velem sem közölték az itteni állapotokat..)



2021. jún. 23. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb munkahelyen ugyanez van, válthatsz munkahelyet, nincs azzal semmi gond, de nem biztos, hogy jobb lesz máshol.


Pár hónapja vagy ott, ha kicsit szokod még, valszeg idővel jobb lesz, nem lesz annyi új dolog.


Miért van egyébként nálatok nagy hajtás? Van rá lehetséges megoldás?

2021. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezek felesleges kötődések.

ahol nem értékelik a lojalitásodat, ott nem érdemes lojálisnak maradnod.

a komfortzónába süppedés pedig az élet legnagyobb csapdája...gondolom ez valójában a "nehéz ügy".


a sza r körülményeket csak egyetlen dolog írhatja felül.

ha nagyon megfizetnek, vagy te lehetsz idővel a szemétdomb kakasa.

nagy fluktuációjú cégeknél ez jóval könnyebb mint máshol.


a másik dolog, ha átveszed az irányítást.

a saját tempódban kezded el végezni a feladatodat, nem hagyod, hogy nyomást helyezzenek rád, főleg ha logikátlannak ítéled meg a dolgot.

így csökken a stressz, logikusabb lesz a munka felépítése, átláthatóbb lesz minden.

és akkor megvizsgálod hogyan tolerálják ezt.


én azt tapasztaltam, hogy utóbbi esetben 3 opció van.

1. nagyon jól veszik ezt, önállóságnak tekintik.

2. riválisaid lesznek, mert az önállóság és hatékonyság vezetői képességek amikre gyorsan fel szoktak figyelni.

3. mivel droidot keresnek nem hatékony dolgozót, ezért idővel leépítenek.


szóval nem feltétlen kell megpattannod szerintem, csak vedd kezedbe az irányítást, fektess le konkrét tempót és szabályokat, ne pedig lehetetlen elvárásoknak felelj meg a kapkodó idiótáknak.

2021. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. Érdekes dolgokat írtál, gondolkodom rajta, köszönöm!


“szerintem ezek felesleges kötődések.” - itt arra gondolsz, hogyha a felmondás emellett döntenék majd, ne foglalkoztak ezzel, ugye?


Amúgy jó meglátások. ha már úgyis fel akarnék mondani, nincs vesztenivalóm.

2021. jún. 23. 23:53
 4/5 anonim ***** válasza:
#2-vel egyetértek, én pl. mérnök vagyok, a "gondolkodós" feladatokat nem lehet elsietni.
2021. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Annyira szimpatikus a 2-es nézete, jó ilyen emberekkel “beszélgetni”, akik új megmaradt adnak. :-)

Sajnos sok korlát van beszabva, így nem könnyű ezeket irányítani. ( de így is szabadabban kezelem, különben agyonhalnek a munkában. És nem fair a többiekkel szemben, akik a felső nyomásra

Simán heti több napot a semmire ülnek végig.. én ebben máshoz veszek észt pont a hatékonyság miatt, de ha kiderül engem kiutalnak, ahogy 2 mondod is.. a főnök meg plane, mivel a többiek jeleztek h értelmetlen idők mennek el így, de o ragaszkodott hozza.

Én ezt másképp oldom meg.. őszintén nem is tudnám máshogy, nekem tényleg nincs idom nap közben ezekre, nálam több ilyen bohóckodás van..



lehetetlen ezeket managelni 8 órában, az érteni feladatokra meg kb nincs Idő. De persze várják tőled inne is, onnan is...)


1-es válaszolva mi a gond: más lett a szervezeti működés.. Nincs túl sok értelme, a gyakorlatban annyi látszik csak belőle most hogy sz*rra terhel mindenkit ez, az emberek elmennek nagyrészt emiatt is. Mások éjjel is e-mailt írnak meg dolgoznak.


Én nem érzem magamenak ezt, tényleg droid effekt.


Egyébként van b tervem, van tapasztalatom, szeretem a hatékonyságot. Csak bele kene vágnom... A jó hír, hogyha bedobom én is itt a törölközőt, akkor neki tudok vágni annak amit akarok, amit szeretek és jól is megy. Persze az vállalkozó forma, nem és stabil alkalmazotti. De most a szabadságot rohadtul tudnám értékelni..

2021. jún. 24. 09:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!