Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha saját cégem van, akkor...

Ha saját cégem van, akkor alkalmazhatok olyan HR-est aki nem végezte el a képzést?

Figyelt kérdés
Kiválasztok egy embert és berakom HR esnek simán. :3

2021. jún. 25. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Magyarországon jogilag igen, de nagyon nem célszerű, mert nem fogja tudni a feladatait ellátni. A HR-es feladata nem csak a jelöltek kiválasztása. Eleve kis cégnél nincs is igazán rájuk szükség, nagyobb cégeknél éri meg, hogy külön legyen erre egy ember (régen a szocializmusban "személyzetis"-nek hívták). Igazán akkor éri meg alkalmazni, ha az illető "jó" és ennek egyik "előfeltétele" a megfelelő végzettség/képzettség/adottság. Szóval igazán Te jársz jól vele ha a megfelelő végzettséget/képzettséget elvárod tőle. Különben csak +1 ember a szervezetben aki a pénzt viszi (a HR-es csak "indirekt" termel "hasznot").
2021. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem, hogy akkora céged lenne, hogy hr-esre lenne szükséged.
2021. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben, értettem köszönöm! :3

Még nem tartok ott, hogy hr-est kelljen felvennem, de tudom ki az akinek szüksége is lenne rá és jól csinálná a munkát.

2021. jún. 25. 09:48
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Én több mint 2 éve dolgozom HR-esként, képzettség nélkül. Mindent itt tanultam meg, és nagyon megbecsülnek, szeretnek, mert jól csinálom. Szerezhet akármilyen diplomát, elvégezhet akármilyen tanfolyamot az ember, de sok olyan dolog kell ehhez a szakmához, ami nem tanulható. Tudni kell bánni az emberekkel, több mindenre figyelni egyszerre, pontosság és precizitás is kell, stb.

A korábbi munkahelyeimen rendszerint gond volt a "képzett" HR-esekkel. Rendszerint el voltak csúszva az adminisztrációval, mindent elfelejtettek, ha valami kérdés volt feléjük sokszor lehetetlen volt őket elérni, nem voltak segítőkészek. A locsifecsi meg az 1,5-2 órás ebédszünetek persze mindig mentek...

HR-es munkakörből is van nyilván többféle. Én pl. nem interjúztatok, azt mindig a szakmai vezetők végzik, csak előválogatom az önéletrajzokat. A mindennapi adminisztrációt, ki-beléptetést én intézem. Ezek mellett még rengeteg egyéb nem HR jellegű dolgot is megcsinálok, mert nálunk sincs szükség erre főállásban a cég méretéből adódóan.

2021. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!