Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen "trükköt", logikát,...

Milyen "trükköt", logikát, stb. ilyesmit alkalmazhatnánk saját turkálónkba? ( . Hogy jobban menjen. )

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kirakatot gyakran cserélni.

Jó időben az utcára kitenni egy felöltöztetett próbababát.

Akciók (2-t fizet, a harmadik ingyen, vagy féláron van. (itt a két drágábbat fizeti), vagy ( féláron minden hónap egyik napján) vagy -10,20 %

Hirdetni újságban, kábeltv-ben, hangosbemondón

szórólaposztással.

2010. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszike! várom még ötleteiteket!!
2010. szept. 7. 21:49
 3/13 anonim válasza:
62%

Szia!

Nem tudom nektek milyen a turitok.

Itt két turi volt.Az egyik válfás,a másik meg a hagyományos túrd a ruhahalmot.

A válvás jobban átlátható,jobban szeretik az emberek.

A nagyon szépek kerüljenek előre, jobban szem előtt legyenek.


Más:

Megjelölhetnél pl egy ruhadarabot.Mondjuk matrica a belsejébe.Aki azt megtalálja, kap mondjuk 10% kedvezményt, vagy a legolcsóbbat ingyen viheti...stb.


Én most szeretnék nyitni turit,mivel itt bezárt.

Igazából nem tudom,hol induljak el.

Esetleg tudnál segíteni priviben,hogy honnan szerezhetők be a bálák?

Köszönöm.

2010. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Hol van a turid??

Szerintem az is beválhat, ha márkák neveit feltünteted a kirakatban, ajtón.

De ha jó minőségűek a ruhák, annak úgyis híre megy, ugyanis turi és turi között óriási a különbség. Én nem is értem, hogy mit akar egy-egy bolttulajdonos. Olyan ódivatú ruhákkal van teli néhány bolt. Gondolom azt hiszi, hogy az ismerősöktől összeszedett rongyokból majd tudja fizetni a bérleti díjat, adót stb. Rengeteg fiatal is kezdi felfedezni magának és őket nem hiszem hogy meg lehetne fogni egy-egy ronggyal, akár az van rá írva hogy next, atmosphere stb. Lehet hogy márkás, de 5 vagy 10 évvel ezelőtti kollekció.

Műsznobok utaznak nagyon a márkákra, attól függetlenül, hogy néz ki az adott darab , úgyhogy őket be lehet csábítani egy-egy márka név feltüntetésével. Bár a legtöbb tudja, hogy milyen márkák vannak a turikban, de pl. ha van egy két ritkaságod, az már nagyon jó.

2010. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi! saját házunkba van a turink! nincs üzlethelységünk! vann jó darabok! de így hogy csináljak kirakatot?
2010. szept. 8. 16:24
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Első vagyok.


Én személy szerint jobban preferálom azt a turit, ahol vállfán lóg a ruha, s ha színek szerint, típus szerint van rendezve. (Kérdés, hogy mennyi helyed van) Sokkal átláthatóbb.

Az is jó, ha gyakran frissül az áru, mert az egyik kedvenc turimban még mindig ott lóg az a ruha, amit júniusban felpróbáltam, de nagy volt, s ezért nem mertem megvenni.


Ha otthon van a turi, akkor csak a hirdetés, plakátolás, heti akciók (eleinte, hogy becsábuljanak) maradnak.

Kezdetnek lehetne, ha olcsón hozzájutsz nyári darabokhoz, hogy azt 40-50 %-osan adod, vagy volt olyan turi, ahol mindig más volt akciós. Egyszer a farmer volt 500,700 /db, máskor a zakó/blézer.

2010. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi! hát helyem nem tul nagy vav! nincs egyenlőre fogasszerűség ahova válfásan tehetek rucikat! igaz egyet szerkesztettem azon vannak az öltönyök,kosztümök!
2010. szept. 8. 17:34
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Sokat járok turiba, és amit messziről elkerülök:

1. Ha színek szerint van csoportosítva a ruha. Ha éppen nadrág kell, idegbajt kapok, hogy át kell néznem a félmillió pulcsit, felsőt és kabátot.

2. Ha kicsi, zsúfolt. Nyilván van egy üzlethelyiség, amit nem igazán lehet megnövelni, de ha jól rendezed be, az segíthet valamit.

3. Ahol bunkók az eladók. Tudom, hogy nem a legolcsóbb és legjobb turiba járok főként, de kedves, fiatal eladók vannak, tolerálják, hogy 30 darabot akarok felpróbálni és el is lehet velük beszélgetni. Mondanom sem kell, hogy a marketingtankönyvek is ezt szajkózzák: nagyon fontos, hogy milyen a benyomásunk a személyzetről, a vásárlás élményéről.


Sok sikert az üzlethez!

2010. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is fontos, hogy kedvesek legyünk és kommunikáljunk a vásárlókkal, ugyanakkor ne rohanjuk le rögtön, ha belép az ajtón, hogy miben segíhetek?

De szerintem ez a kérdezőnél is alap lehet, mert aki kereskedelemben akar dolgozni, annak kedvesnek kell lennie.


Szeretem, hogy nézelődhetek kedvemre anélkül, hogy rám szólnának.

Én azért szeretem, ha színek és típus szerint is külön van válogatva a ruha, mert látom, hogy a felsők ott vannak, s tudatosan két-három színt szoktam preferálni, így időt spórolok, mert nem fogom átlapozni a másik 500 darabot. Viszont előnye az lehet, ha össze vissza van (színek szerint össze vissza, de típusonként egy adott helyen), mert akkor mindet átnézi s lehet, hogy talál olyan darabot, amit nem fog tudni ott hagyni, de esetleg egyébként nem nézte volna meg. (nekem is van egy piros blúzom, ami csak úgy az asztalos turiban a kezembe akadt, jó volt az anyagja és felpróbáltam. Jó volt, olcsó volt, vittem magammal. Pedig nem szeretem a piros színt, így ha színek szerint lett volna rakva, akkor biztos nem akadok rá, mert nem néztem volna meg.)


Legyen tiszta a hely, s ha lehet, akkor szellőztethető (sokan nem szeretnek turiba járni a szag miatt).


Találd meg az optimális mennyiséget. Ne legyen nagyon zsúfolt, azért lehessen kutatni, de ne is csak egy-két darab lógjon.

(voltam olyan "turiba" ahol összesen vagy 50 ruhadarab volt. Olyan volt, mintha az eladó kipakolta volna a szekrényét, s a megunt darabjait árusítaná.)


Sok sikert kívánok. Egyébként hol lesz megtalálható a turi?

2010. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

hétfő bálabontás

600Ft/kg

kedd 500

szerda 400

csüt 300

péntek (már csak a rongynak való marad vissza)

200 Ft/kg


ami a legvégén marad (pamut)azt tömd bele zsákokba és add

2000Ft/ zsák áron géprongynak


nálunk bejött

2010. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!