Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 10. osztályos vagyok, németors...

10. osztályos vagyok, németországban lakom. Az iskolából hivatalosan júli 24.én engednek el, akkor kapjuk meg a bizonyítványt. Én nekem már 20.ára otthon kéne lennem magyarba, esetleg hogy átveheti-e a szülő a bizonyítványt?

Figyelt kérdés
Vagy igazolhat a szülő mondjuk 1 hetet?

2021. jún. 30. 15:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne próbálkozz a "beteg vagyok" szöveggel. Az elmúlt években a szünet előtt és után egy héttel fokozottan figyelték a rendőrök a reptereket, vasútállomásokat, aztán ha iskolaköteles korú személyt észleltek, azt simán kikérdezték, hogy miért is nincs iskolában, még akkor is, ha a szüleivel volt. (Aztán felhívták az iskolát, hogy tényleg igaz-e, hogy aznap nincs tanítás.)
2021. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kamuzhatod azt, hogy beteg vagy. Nem is hagyhatod el az országot, ha "beteg" vagy.
2021. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Na rendben akkor köszönöm a válaszod! Nem akarok bajt ebből, inkább megkérdezzük majd akkor!
2021. jún. 30. 15:59
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt Németországban nem maradhatsz ki az utolsó napokban sem az iskolából, ha beteg lennél, akkor is csak komoly esetben fogadják e, és csak orvosi igazolással, az igazgatónak azonban jogában áll felülvizsgálatot kérni néhány felügyeleti szervnél lévö orvosokkal.
2021. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Fú, bocsi az offért, de elég szigorúak akkor Németországban a szabályok 😂


Velem 8.-ban fordult elő, hogy kivettek a gyerekorvos igazolásával az utolsó pár hétre, nyolcosztályos gimibe jártam, ami a megszűnés határán volt, és úgy aláosztályoztak mindenkit a tanárok, ahogy tudtak, hogy ne vegyenek fel minket másik iskolába 🤢 (Magyarország)


Bocs, csak eszembe jutott 😂


F

2021. júl. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

15-ös: igazad van, itt tényleg nagyon szigorúan veszik.

Ennek az az eredete, hogy - jóval a covid elött - rengetegen úgy indultak volna nyaralni, hogy a tanév utolsó napijai/hete már beleesett volna, és rengeteg diák hiányzott. Aminek az lett a kövektkezménye, hoyg sokan még egy héttel korábbra tervezték a nyaralást, mert "az utolsó héten úgyincs ott senki", és kb itt elégelték meg a dolgot a hivatalos szervek.

Szóval itt az utolsó nap is számít, itt kell lenni, hacsak valami tényleg komoly ok nincs a hiányzásra, pl egy haláleset a szüken vett családban.

2021. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!