Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges-e munkahelyen úgy...

Lehetséges-e munkahelyen úgy fizikai munkát végezni napi 8 órában, hogy közben szűrös fél-gázálarc/fél-maszk van rajtad?

Figyelt kérdés
Fél gázmaszk/Fél maszk azt jelenti, hogy nem a teljes fejedet védi, hanem az orrodat és a szádat, és szűrő betét van benne. (Rendes 3M-es maszk részecskeszűrővel FFP3 szint minimum). Ha igen, mennyire brutális? Hosszútávon az egészséget megviseli?

#munka #hosszútávon #munkahely #hordás #félgázálarc #félarcmaszk
2021. júl. 1. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem menj pszichológushoz.
2021. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Én nélküle nem is tudnék dolgozni, mivel akkora por keletkezik, hogy megfulladnék. Szóval maszk nélkül hamarabb kapnék valami jó kis tüdőrákot a műanyagportól, mint maszkkal. Annyi, hogy ilyenkor nyáron kicsit kellemetlen, mert a beleizzadsz, de ennyi kellemetlenség belefér.
2021. júl. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet így fizikai munkát végezni.
2021. júl. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz ami a vegyi anyag kiszűrésére jó nem lesz bajod a maszktól csak akkor ha nincs idejében cserélve a szűrőbetét és elkezdi átereszteni pélául a higító gőzt.
2021. júl. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Hidd el, jobb ha maszk van rajtad annál, minthogy ki tudja miket szívj be. Legutóbbi munkahelyemen kellett volna ilyet adniuk, de nem voltak hajlandóak, és vegyszerekkel kellett dolgoznom. Ezek az anyagok eléggé megviselték a szervezetemet, és azóta is szenvedek, pedig két hetet dolgoztam ott, és lassan egy hete leszámoltam. Hidd el, megéri hordani! És ne idióta szövet szájmaszkot hordj, mint a sok birka az utcán, aminek semmi értelme, valódi munkavédelmi maszkot! Életet menthet!
2021. júl. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen... Gyakran sósavval dolgozok saválló ruha, fél vagy teljes álarc...
2021. júl. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges napi 8-12 órát maszkban dolgozni maszkban.


A covid idején a covid osztályon egy 12 órás műszakban az orvosok 10 órát voltak egy szkafanderszerű ruhában szűrős maszkkal. Igaz törvényileg egy 12 órás műszakban csak 4 órát lehettek volna szkafanderben.

2021. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet? Lehet. Kellemes? Nem. De nem viccből kell viselned ha kell.
2021. júl. 4. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!