Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a biztonságos használata...

Mi a biztonságos használata egy gázálarcnak?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy gp-5 gázálarcot, nem rendes használatra, hanem mert szerintem jól néz ki, és nem volt drága (3000FT), tehát akkor feltételezem a szűrőt leszedhetem róla, meg olyat is hallottam, hogy azbeszt van a szűrőjébe, úgyhogy jól jönne egy kis felvilágosítás.

2021. máj. 15. 08:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy ne legyen félreértés, használnám, csak nem gázok ellen, hanem csak hordani.
2021. máj. 15. 08:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Szűrő nélkül semmi értelme. Max. kicsit nehezebben veszel benne levegőt, brutálisan beleizzadsz (erre figyelni kell). Miután "divatból" hordanád a szakszerű felvételt, levételt itt most nem ecsetelném (szűrő nélkül úgyis mindegy).
2021. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs haszna szűrő nélkül, de mint mondtam, azért hordanám, mert kiváncsi vagyok az emberek reakciójára, meg mert jól néz ki. Tehát ha a szűrőt leveszem akkor sima levegőt szívok be gondolom, ugye?
2021. máj. 15. 18:05
 4/5 anonim válasza:
Szovjet szűrők valóban tartalmaznak azbesztet (minden bizonnyal), de elvileg ha nem sérült a szűrő és rendesen le volt zárva a kupakjával, akkor nem valószínű hogy szivárog belőle valami. A 1987 utáni magyar szűrők ha minden igaz már nem tartalmaznak azbesztet (a kis sötétzöld hengeres). Ha ütött kopott porosan kaptad, akkor ne nagyon használd, azt ajánlom. Rövid távon nem tud igazán kárt okozni, de attól még szivároghatnak belőle dolgok.
2021. máj. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szovjet szűrőkben van az azbeszt. Nem tud igazából bajt okozni rövid távon, mert nagyon kevés azbeszt van bennük, de a veszély fenn áll.
2021. jún. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!