Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyakran elveszítem a türelmeme...

Gyakran elveszítem a türelmemet, hogyan dolgozzak a csapatmunkán?

Figyelt kérdés

Hiszek abban, hogy "nincs hülye kérdés" viszont sajnos néha sikerül felidegesítenem magam 1-1 megnyilvánuláson, mert úgy érzem, hogy a feladatát nem az elvárt szinten végzi pár kollega. Sajnos ezekből az jön le, hogy x éve ülnek egyesek a cégnél (meg ültek mashol is korábban), verik a mellüket a szakmai tapasztalatukra, de egyszerűen nem értenek bizonyos alap dolgokat.

Hogyan ne legyek ilyenkor ideges? Próbálom azzal csillapítani magam, hogy kedves, jó szándékú emberek és én sem tudok mindent, de néha még sem látok semmit a vörös ködtől (akkor is ennyire mérges vagyok ha en rontok el valamit, csak akkor szégyellem is magam).



2021. júl. 3. 04:39
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Nem pontosan értem, miért kell idegesítened magad a kolléga felvilágosítása helyett. Kifejtenéd?
2021. júl. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire ismerős ez, én tele vagyok ilyen kollégákkal. Csak még a főnök is tolja a szekerüket.


Sajnos még nem sikerült jó megoldást találnom.

2021. júl. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy másban jók.


Gondolom a kérdés nem arról szól, amiben pengék, ami a szakterületük, ezért csapatmunka nem? Tehát az alapkérdés elejét csak neked alap, de az o területükön az nem elvárás.


Példa: én uj vagyok a jelenlegi cégnél, a szakmai dolgokat az én oldalamrol kenem-vágom, de pl a cég egyedi doksikezelojet ismeret nélkül idelökték és én is bénaztam.

De ugyanígy érezhet a kolléga amikor a megszokott munkamód szedik helyett én más módon csinálom a feladatom.


Ettől függetlenül szakmailag hozzáértnek tart mondjuk (ezt másról tudom), csak azt akartam mondani, hogy nem mindegy milyen jellegű dologban tesznek fel béna kérdéseket.. :)


egyébként nekem voltam már h a saját főnökömtől jött egy amatőr kérdés, majd érvekkel alátámasztott kifejtésemre egy meg rosszabb válasz a részéről..(már a kérdés is amatőr, de aki az összefüggést sem érti az olyankor még rosszabb..) na az lesokkolt.. :D

2021. júl. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as engem nem érdekel hogy mások egy másik részlegen dolgoznak, az én kollégáim sokszor több pénzt kapnak, de kevesebbet dolgoznak rosszabb minőségben és olyan dolgokra kérdeznek rá ami az én interjúmon kérdés volt, és nem vettek volna fel ha nem tudom.

Elmondok nekik valamit, egy hétre rá megkérdezik, vagy javasolnak valami hülyeséget.

Extra munkával jár amikor javíthatom a hibáikat.

Nagyon bosszantó... el tudok menni (és el is fogok), de előbb szeretném megtanulni ezt kezelni mert emberileg tényleg rendesek, normálisak, nem azert lettek felvéve mert csókosok.

De annyira türelmetlen természet vagyok, hogy nagyon de nagyon ki tudok bukni - előfordul hogy nem válaszolok egy kérdésre mert nem tudnám ordítás nélkül megtenni.

Egyébként a vezetőség lája a különbséget és elég sok promóciót kapok, csak páran X év tapasztalattal úgy viselkednek mint amikor én voltam kezdő.

2021. júl. 3. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Áhh értem, ugyanolyan munkakörben vagytok, tehát szakmai dolgokban bénák. az tényleg lehúzó tud lenni én sem tudtam megmaradni olyankor már, amikor így éreztem.


Meg tudom milyen bosszantó mikor alap dolgokon fenn akadnak vagy el kell magyarázni, miért javaslod x dolgot. És a hülye kérdéseket neked komolyan kell elmagyaráznod, hogy tovább tudjon haladni egy adott feladat.


Ja szóval mindent értek, én is kaptam anno többször idegrohamot ezen, mert idő ment el idióta megbeszélésekkel is pl.( És 1 db kollegám volt csak szakmailag azon a szinten aki értette miért f*szsag x dolog). Hat én is ilyenkor a felmondáson gondolkodtam, most hogy így mondod... :D

2021. júl. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!