Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szerelők miért nem dolgoznak...

A szerelők miért nem dolgoznak manapság túlnyomórészt becsülettel, tisztességesen? Most arra jutottam, hogy inkább hagyom rohadtan, ami elromlott, javításra szorul, mint hogy fizessek egy rakat pénz azért, hogy jobban szétbarmolják.

Figyelt kérdés
Lenyúlnak egy csomó pénzt, és nem csinálják meg rendesen a melót. Ők azt hiszik, hogy én ezért a pénzért, amit nekik kifizetek nem dolgozok meg vér-verítékkel? Zéró ma már az empátia, lelkiismeret?

2021. júl. 7. 05:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Mert már nem érdeklik a saját munkájukat annyira. Te sem javítanál kazánokat éhbérért egész nap idegen embereknél. Maradjunk annyiban hogy a magyar fizetések nem a varázslat fennkölt csillaga. Egekben az élelmiszerek árak is. Míg régen kádár korszakban 100 forint volt egy kenyér mostanában meg több 800 Ft is. Kérdezd meg az ütődött kapitalista, ember gyűlőlő náci amerikai federál gazdag dollár fejű ábrázatú bolond pszhihopatákat akik titokban egy felső hatalomkent dirigálnak. Mindenki azt hiszi el amit a média mondogat, de a média meg hazudik mert az irányítást is ezek a mocskok csináljak. Letojják a munkásokat. Mint régen a nagy diktatúrákban
2021. júl. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

" Te sem javítanál kazánokat éhbérért egész nap idegen embereknél"


Attól, hogy megkérik az árát, meg lehetne jó a munka.


Egyébként én mindenféle szerelőt hívtam az utóbbi időben, és korrekten dolgoztak. Arra kell odafigyelni, hogy ha nincs kipróbált szerelő az adott témában, akkor nem random kell hívni valakit, hanem a netről kell keresngélni olyat, akinek jó értékelései vannak, illetve érdemes megnézni, mióta működik a cég. Erre több időt kell szánni, mint kinyitni a Kisokost, de nekem eddig bevált.

2021. júl. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1.

A kenyér még mindig nincs 800 forint. Nálunk a nyaralóban volt csőtörés. Volt olyan szaki, aki mondta, hogy ilyen kis munkát nem vállal. Megnéztem a helyi facebook csoportot, ott egymás közt ajánlgatnak szakembereket és onnan szedtem egy telefonszámot, tényleg korrektek voltak. Sok a kontár, akik nem értenek igazán hozzá, de megélnek ideig-óráig belőle

2021. júl. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Esetleg tessék szerződést kötni írásban.

Ki végzi a munkát

Mit kell elvégezni (pl. bele kell írni az eltakarítást, a hulladék elszállítását)

Mikor állnak munkába

Mikor fejezik be

Meddig tart a garancia

Kötbér

Fizetési határidő


És igen, kell áfás számlát kérni. Így kicsit drágább, de legalább nem ér kellemetlen meglepetés.



Ha meg "okosba" csinálnám, akkor fizetni csak anyagért fizetek előre, minden mást csak akkor, ha elvégezte a munkát, szart meg nem veszek át, így nem is fizetném ki, amit előre meg is mondanék.

2021. júl. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek a maiak nem a régi szakmunkás-képzési rendszerben tanultak, ahol több év alatt sajátították volna el a szakmai ismereteket. A jelenlegiek zömében az OKJ rendszerben kaptak papírt, ami tulajdonképpen egy betanított munkások képzésére alakult intézményrendszer volt, annak megfelelő "képzettséggel".
2021. júl. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert az igazi szakik mar kihaltak, illetve kulfolson vannak. A marasek aki meg még ért hozza valamit, ragyasig vannak meloval,annyit kernek amennyit kedvuk van.

4es jo vicc

2021. júl. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jó vicc, de ezt így kell. Aki nem megy bele, annak vaj van a füle mögött, és potenciális veszélyforrás.

Így nyilván drágább, de biztosabb, és a biztonságnak kiszámíthatóságnak ára van. A kérdező esetében megtérült volna egy kicsivel többet fizetni egy jó munkáért.


Mennyivel jobb az, ha munka közben pl. lelép a szerelő, mert külföldön van dolga, és ott a félig lerakott padlóburkolat?

2021. júl. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja csak a valosag nem ez. Ha szamlaval akarsz valamit csinaltatni, akkor inkabb el se vallalja. Lenyegeben nem nagyon talalsz olyat
2021. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az 1hez annyit, hogy én dolgozom éhbérért ahhoz képest, amennyit lenyúlnak egy munkáért. És nem csinálják meg rendesen így sem. Amikor megemlítem nekik ezt, akkor hazudnak, tagadnak pofátlanul. Ha politikusi, vagy orvosi fizum lenne le. arnám, de így nagyon nem mindegy. Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy ügyesek külföldre mentek. Szakképzés is okj-s gyorstalpaló... Azért valami törvény leszabályozhatná őket, hogy csillagászati árakból kicsit vegyenek vissza, és legalább, ha már ez nem megy nekik, akkor eredményes melót végezzenek. Van, hogy cs. sznek részletes számlát adni, csak hajtogatják az elterelő dumájukat. Letörnek valamit, aztán még azt is nekem kellene kifizetni, ha hagynám. Undorító, amit művelnek! Becsület nem sok sajnos a többségnél. Legális rablás, amit művelnek.
2021. júl. 7. 13:22
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a magyar orszagimazs megnyilvanulasa.
2021. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!