Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből lehet ma...

Mennyi pénzből lehet ma magyarországon tisztességesen megélnie egy 4 tagú családnak?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy mi az az életszínvonal, ami ma jogosan elvárható lenne.

2021. febr. 28. 22:08
A kérdező szavazást indított:
0-150.000 Ft
150.000-200-000 Ft
200.000-250.000 Ft
250.000-300.000 Ft
300.000 - 400e Ft
400.000 Ft - 500.000 Ft
500.000 - 650.000 Ft
650.000 - 900.00 Ft
900.000 - 1.200.000 Ft
1.200.000 Ft felett
45 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Itt töb kérdés is felmerül.

Az ingatlan saját vagy, netán albérlet vagy hiteles? Mert ugye egy 4 tagu családnál már egy albérletre is lehet számolni 160-200e ft körül + rezsi és akkor még nem evett senki semmit.

2021. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Saját ingatlanban lakunk Budapesten. Nincs autónk és hitelünk. Havi 550 ezer a nettó bevételünk. Ebből fizetni tudjuk a nyugdíj előtakarékossági számlát.
2021. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Számoljunk albérlettel.


Az én meglátásom szerint ha valakinek van egy saját ingatlanja, amit lakik, az ugyan úgy költség, mintha albérlet lenne, hiszen használja a pénzét, az egy kieső bevétel. Ha nem lakná az ingatlant, kiadhatná, amiből bevétele lenne, vagy más módon fektetné be a pénzét.

2021. febr. 28. 23:12
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
4 vagyunk, Pesten, lakáshitelt fizetünk, Fundamentát, babakötvényt, biztosítást, van új autónk, 600ból kijövünk.
2021. febr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát azért nem egészen.

Egy albérlet 150000ft rezsivel,ha nagyobb,még több.

Egy saját lakásba a rezsi meg 40000ft/hó.

A másik kérdés,meg,kinek mi a tisztességes êlet.

Én nem vàgyom rá,de más külföldre járna nyaralni,esetleg télen síelni,akkor ezzel is kalkulâlni kell.

2021. márc. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

#4: köszönöm


#5: Az összehasonlíthatóság kedvéért érdemes az albélettel együtt megadni. A rezsi minden esetben adott, de ha saját lakásod lakod akkor van egy burkolt bevételed és egy burkolt kiadásod, nehéz ezt elmagyarázni, de az úgy korrekt, ha hozzáadod mind a bevételeidhez azt a pénz amiért ki tudnád adni, és a kiadásaidhoz is. Elméletben ugye megtehetnéd azt is, hogy kiadod a lakást és elmész egy olcsóbb albérletbe lakni.


Ezt is kérdezem, hogy mi a tisztességes élet!


Szerintem egy 4 fős családnak egy minimum 3 szobás lakás, egy autó, havi 2 kultúr esemény (mozi, színház, koncert), minden héten egy éttermi étkezés, és évi 2 közepes utazás (nyaralás, síelés, kinek mi tetszik). Ezek mellett jusson pénz némi megtakarításra is.


A minőséget pedigmeghatározhatja a munkakör:


A mérnök jobb helyen vehet házat garázst, mint egy segédmunkás

Az orvos magasabb kategóriájú autóval járhat, mint az ápoló (de az ápolónak is legyen egy korrekt állapotú autója, lakása stb)

Az középvezetőnek a francia síelés és távolkeleti nyaralás, még a titkárnőnek osztrák síelés és horvát nyaralás jut.


Ezek persze csak példák, hogy érzékeltessük az arányokat. És igen, tudom, hogy ez most még nem jut nekünk, de pont arra lennék kíváncsi, hogy ki mivel lenne elégedett!

2021. márc. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Legalább 1 millió, hogy mindene meglegyen a gyerekeknek, de ez tényleg a nagyon minimum.
2021. márc. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem, miért kellene hozzáadni egy albérlet árát bármihez, ha saját ingatlanban lakom, hiszen akárhogy is nézzük, az a kérdés, mennyiből lehet megélni, ergo mennyit kell előteremteni a szülőknek havonta, és az albérleti díjat elő kell teremteni, ha nincs lakhatási költség, akkor azt meg nem. Szóval hülye a logika...


De amúgy szerintem normálisan élve kb. 400 ezer forint kell hozzá. Mi csak hárman vagyunk egyelőre, saját ház hitel nélkül, a rezsi+net+telefonelőfizu+lakábiztosítás havi 50 ezer, a kaja havi 70 ezer (egészségesen eszünk, és havi 1-2 rendelés van benne), az autónk fenntartása havi 50 (benzin+tartalék, ha el romlanak, ezt gyűjtjük), a ruha, játék, lakásdekor, növények a kertbe és társai kb. havi 50 ezer.


Ez eddig 220 ezer forint és minden alap dolog ki van fizetve. Feltételezik, ha lesz második gyerek, és nekem vissza kell mennem dolgozni, kell bérlet/kis kocsi, plusz a gyerek is eszik, simán felmegy 300 ezerre.


A maradék 100 ezer mehet megtakarításba nagyobb dolgokra. Na, most ez még nem luxusélet, oda kell figyelni és nemigen járunk majd évente a Maldív-szigetek rendben meg nem lesz mindenkinek IPhone-ja, de van családi ház szép udvarral meg megtakarítás és nyugalom. Kinek mi ugyebár...


Mondjuk, amúgy mi többet keresünk 400- nál, tehát több megy megtakarításba, de nyilván akkor is meg élnénk, ha ennyi menne.

2021. márc. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha faterom 360e-ét, amit 100%-ban drogokra költ nem vesszük figyelembe, akkor 4-en élünk 114eFt-ból.
2021. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!