Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Így gyakran munkahelyet váltó...

Így gyakran munkahelyet váltó embernek fogok számítani?

Figyelt kérdés

Szóval a jelenlegi helyemen (ami az első igazi munkahelyem, előtte csak 1x voltam próbaidőn valahol, de eljöttem a letelte előtt) másfél éve vagyok és nincs is gond vele.


Viszont szeretnék előrelépni és emiatt beiratkoztam egy esti suliba ahol rengeteget kell majd tanulni. A mostani helyemen azt támogatja a főnök a sulit, de 8 órás melóról van szó és nem minden órára tudnék elmenni, ezt a szakmát pedig amit most fogok tanulni nem lehet csak az órán hallottakkal letudni, rengeteg önszorgalom kell. Kb csak az alapokat oktatják majd, nekem kell beleölnöm önszorgalomból rengeteg órát, hogy használható/piacképes tudásom legyen.


Nem gondolkodtam a váltáson, de beugrott egy álláshirdetés ami csak 4 órás lenne és a munkakör ugyan az és a fizu is annyi lenne, mint itt 8 órába. Csábító ajánlat, nagyon szívesen beadnám a jelentkezésem, de félek, hogy a gyakori munkahely váltónak fogok tűnni. Meg lelkiismeret furdalásom is lenne a dolog miatt, mert a főnök tényleg támogatna én meg hátba döfném ezzel, nem?


Ti mit szóltok, mit kellene csinálnom? Jogos a félelmem?


Az az igazság, hogy ha a sulit elvégzem akkor a jelenlegi szakmámnak a közelébe se fogok menni, szóval ezeket a mostani munkahelyeket a CV-be se lesz érdemes beírni.



2021. júl. 7. 21:18
 1/6 Fsms ***** válasza:

Nem. Manapság már ha valaki sok évet dolgozik egy cégnél nem érték.

Ha 3-5 évente váltod a céget teljesen ok.

Tudom meglepő , de nagy multik ezt képviselik.

2021. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem jobhopper, vagy hogy mondják manapság. Mert ez egyértelműen látszódna, hogy iskola mellett csináltad, pláne, ha ügyesen fogalmazod az önéletrajzodat.

(A mostani főnököd nem vevő a munkaidőcsökkentésre?)

2021. júl. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy lennél? De cuki. :)


"Szóval a jelenlegi helyemen (ami az első igazi munkahelyem, előtte csak 1x voltam próbaidőn valahol, de eljöttem a letelte előtt) "

- erre van a próbaidő.. Azt bele se írd a cv-d-be.


És persze, simán válthatsz, nem fog senki csúnyán nézni, még a hr-es sem. (főleg ha meg tudod indokolni a fenti módon)

2021. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi srácok!:)
2021. júl. 7. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen # már az H csöves? 🤣🤣 Szakadok 🤣🤣🤣 amúgy sok sikert és egyáltalán nem vagy az. :)
2021. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát volt aki azzal riogatott, hogy a végén az leszek, mert sehova se fognak felvenni :,D
2021. júl. 8. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!