Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért irigykednek a kollégák,...

Miért irigykednek a kollégák, hogy jóval magasabb a bérem, ha nekik is ugyanúgy van (lenne) lehetőség túlórázni?

Figyelt kérdés
12 órázunk, havi 14-15 munkanap, lehet túlórázni, pl múlt hónapban volt 12 túlórás napom (alap bérem bruttó 350e ft+ a túlórákra kaptam 320e bruttót), ebben a hónapban meg 15 nap a kötelező, és 14 napot írtam be túlórára, így 2 napot leszek pihenős... Viszont megint úgy számolok, hogy az alapbéren felül még kapok bruttó 390e ftot...) A kollégák max 1-2 napot mennek, a legtöbben egyet sem, de már pártól megkaptam, hogy "de jó nekem" (gyakorlatilag csak annyi időm van, hogy hazafelé veszek valami kaját másnapra aztán alszom és jövök vissza)

2021. júl. 11. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Én túlóra nélkül, nettóban kaptam ennyit. Nem 12 órában.
2021. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek irigyek.

Én meg 90%-os (heti 36 órás) munkaidőben dolgozom, arányosan kevesebb bérért. Nálam meg arra irigykednek, hogy kevesebbet dolgozom.

Röhej, nem?

:-))))))))))

2021. júl. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért, amiért az emberek irigykednek az orvosi diplomára, arra meg persze nem, amennyit ott kell teljesíteni. Az értelmesebbje meg azok akik elégedettek az életükkel látják általában a siker(jelenleg a kereseted) mögötti munkát (túlórák) is, úgy látszik nem ilyen emberekkel vagy körülvéve. Esetleg ha ezt mondják, akkor közölheted velük, hogy menjenek el akkor túlórázni, vagy megkérdezheted, hogy a túlórákat azért nem vállalnák be érte, ahogy te, mi?
2021. júl. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk kétlem, hogy irigyelné a többség, hogy gyakorlatilag nincs életed.

Én is voltam ilyen helyzetben, a kutya nem volt rám irigy, mert miért lehetne emiatt annak lenni?

2021. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert irigyek.

Mondjuk elég durván túltolod. Havi 26-28 napot 12 órában lenyomni szerintem még csak nem is törvényes

2021. júl. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A túlórás napok egyszerűsített foglalkoztatásként vannak elszámolva (másik cégen keresztül ugyanott 128 óra/hó max + a többi hozzá csapva a normál munkaidőhöz, hogy heti 48 óra legyen max beírva, a 3 napos munkahétnél +1 nap)
2021. júl. 12. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!