Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen felmondást írjak, ha...

Milyen felmondást írjak, ha munkaidő közben döntöttem a felmondás mellett és hazamentem egyszerűen?

Figyelt kérdés

A történet röviden annyi, hogy egy bolthálózatba dolgozok. A főnök azt a részleget folyamatosan cseszegette, a munkát olyan szinten nehezítette, hogy normálisan nem lehetett megcsinálni. A lényeg, h a múlt héten az egyik kolléga már elküldte a fenébe és megmondta, h nem jön többet, a másik pedig 2 hónapja veszett össze emiatt a főnökkel, csak ő nem mondott fel. Én nálam most gurult el a gyógyszer, mikor már 2 hete mindig az irodában kezdtem a napot és hallgattam az amúgy jogtalan lebaszást. ma is egész reggel terrorizált és mikor 1-ik pillanatban odajött egy kolléga és szólt, h újra mehetek az irodába bementem és megmondtam, h akkor nekem most lett elegem, megyek a központba és beadom a felmondásom, azzal a lendülettel el is jöttem.


most megyek beadni a felmondást, mit írjak rá? azonnali hatályút írhatok ilyen esetben?


2021. júl. 16. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha próbaidőn vagy, akkor még felmondást sem kötelező írni. Közölted a főnökkel a tényt, ennyi elég.
2021. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg velük hogy közös megegyezés legyen. Ez messze van az azonnali hatályú felmondási indokoktól.
2021. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt nem kell indokolni. Ha már nem vagy próbaidőn, akkor nagyon xarul járhatsz, mert az, hogy munkaidőben leleptél ág okot ad a munkáltatok oldalról a rend kívüli felmondásra.
2021. júl. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azonnali nem írhatsz, mert gondolom a fizu megjött időben, és veszélyeztetve se vagy. Azt neked indokolni kell.

Te rendes felmondással mehetsz el, amit írásba adsz (indokolni nem kell), ahol van felmondási idő, amit le kell dolgoznod.

Ha viszont csak úgy elmész mumkaidőben, úgy a főnököd küldhet el azonnalival, mivel megszegted a kötelezettségedet.

2021. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
El is akartak küldeni, de mivel nincs ember ezért letöltöm a megfelelő időt és vége, nem kell tovább szenvedni ott.
2021. júl. 16. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom milyen munkahelyen dolgozol, de nálunk, ha fognám magam és műszak közben csak úgy hazamennék már nem kellene másnap dolgoznom.
2021. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez volt nekem is a célom, h ne kelljen... Ne nézzenek hülyének.
2021. júl. 16. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj haza legközelebbi is!
2021. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!