Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire számítsak, ha beadom a...

Mire számítsak, ha beadom a felmondásom?

Figyelt kérdés
Holnap úgy terveztem, hogy beadom a felmondásom. Le kell tölteni az 1 hónapot, de hogyan bírjam ki? Egyszer már megpróbáltam beadni, de akkor a közvetlen főnök lebeszélt. Ezért most úgy tervezem, hogy a 1-el fentebb megyek, valószínűleg nem túl gerinces lépés, de így legalább nem lesz süket fülekre találva a kérésem. Mire számítsak az 1 hónap alatt? Mennyi szabit vehetek ki? Mi szokott ilyenkor lenni?

2021. júl. 14. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Rúgasd ki magad, ha nem gond.
2021. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, biztos nagyon jó fényt vetne rám a jövőben...
2021. júl. 14. 19:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Helytől függ sok minden, például nálam az 1 hónapot sem mindenhol kérték. Ezeket velük kell letárgyalnod, átbeszélned.


Egyébként az elsőnél se kellett volna engedni hogy lebeszéljen, te adtad be a derekad és visszavontad, pedig el kell fogadnia a döntésed. Tök mindegy ő mit akar.

2021. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akár az összes bent maradt szabidat kiveheted. Ha a vége a felmondási időnek, és marad bent szabadságod, azt a munkáltató köteles pénzben kiadni neked.

Ha azonnali hatállyal mondasz fel, mert munkáltatód a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlanságból, nagy mértékben megszegte (pl. nem fizet, nem biztosít védőfelszerelést, védőeszközt), vagy olyan magatartást tanúsít, ami lehetetlenné teszi a munkaviszonyt (terrorizál, megaláz, stb.), akkor azt le is kell írnod konkrétan. Az esettől számított 15 napon belül kel beadnod, miután tudomást szerzel róla, legkésőbb azonban 1 éven belül. Akkor nincs felmondási idő, és jár neked végkielégítés, ha legalább 3 évet dolgoztál ott. A "rendes " felmondást nem kell megindokolnod.

2021. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Rendes felmondás lesz akkor és kikérem a szabimat, még van 2 hetem, mivel engem b.sznak elengedni nyáron szabira, csak sumákolnak vele, pedig megígérték. Azonnali hatályú felmondást is csinálhatnék, de 2 hetet még kibírok és 2 hetet meg kiveszek szabival... :D
2021. júl. 14. 19:28
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

A kirúgatás nem biztos, hogy nem rossz ötlet.

Párom eü-s volt, és nem volt hajlandó aláírni az "új, mindenre jó" munkaszerződését.

Ekkor még csak cirmogtak a főnökei. De közben lett egy új lehetőség, kétszer annyiért.

Az új helyen világosan megmondta, hogy ő most eü-s, és gyakorlatilag nem tud felmondani szabályosan, tehát fegyelmi elbocsátással fog érkezni, ha ez így nem baj.

Rábólintottak, hogy persze, megértik a helyzetet.


Egy hétig nem ment be dolgozni, telefont nem vette fel nekik (de az új helyen meg ez alatt betanult), és erre irgumburgum kirúgták. Azóta boldog, normálisan keres, nem stresszeli a sok idióta "feljebbvalója", és az új helyén jó a légkör is.

2021. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell senkit megkerülnöd.


Beviszed a felmondó leveledet aláírva és átadod a felettesednek, end of story. Megmondod, hogy így döntöttél, ez a végleges, pont. Legyél határozott, nem kell megkerülni senkit...

2021. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy a személyzeti osztálynak is eljuttasd, ne csak a főnöknek. Amúgy arra számíts, hogy lehet, hogy nem fognak szépen bánni veled, én folyamatosan kapom a kritikát, mióta felmondási időn vagyok. 😂
2021. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A főnök nem tilthatja meg a felmondást. Ajánlhat fizetésemelést azért, hogy ne menj el, de le nem beszélhet, max elmondhatja, hogy sajnálja, hogy mész, de egy ilyen dumával nem marasztalhat.


Én többször felmondtam már, ott ahol felmondási időt töltöttem, semmi nem volt, sőt, megnyugtató volt, hogy akármi nem tetszett a főnöknek, nem volt tétje, mert úgyis mentem el. Max annyi volt, hogy a one to one elmaradt, mert felesleges volta főnöknek kiértékelnie, ha elmegyek.


Másképp nem bántak velem, de az egyik helyen az utolsó napomon volt valami, amit később elmesélt nekem valaki.


Szóval ez egy olyan hely volt, hogy néha ezerrel jött a munka, néha pangás volt. Bevittem egy zacskóval valami apróságot, annyit, hogy mindenkinek jusson és egy lazább időszakban felálltam és körbevittem, szétosztottam a búcsúajándékokat. Emellett mondtam mindenkinek, hogy vittem be rágcsát és üdítőitalt és nyugodtan fogyasszanak belőle, nekik vittem.


Azt is tegyük hozzá, hogy mászkálás mindig volt az irodában, mindenki ment folyton a másik asztalához.


Közben a főnökök a közös chatben elkezdtek erről beszélni, hogy nem lehet e engem céges masszázsra küldeni, mert mászkálok az irodában és eléggé zavaró vagyok. Hozzáteszem, hogy senkit sem zavartam meg a munkában, erre direkt odafigyeltem és mindenkivel 1 mondatot beszéltem.


Ja és egyik főnök se jött oda szólni, hogy álljak le, zavaró vagyok, stb, sőt, örömmel elfogadták az ajandékot, amit külön nekik vittem, szóval én nem is tudtam, hogy zavargok. Még arra is emlékszem, hogy az egyik főnököt megkérdeztem, hogy a csapatát zavarhatom e egy pillanatra (ők egy komolyabb munkát láttak el és csak tl engedélyével lehetett megzavarni őket) és a főnök mondta, hogy természetesen.

2021. júl. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
6: Az ismerősödnek szerencséje volt. Akár perbe is foghatták volna, kaphatott volna pénzbírságot is.
2021. júl. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!