Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy egy kollégátok hirtelen megbetegedett, és ezért be akartak rendelni a szabadnapotokon?

Figyelt kérdés

Étteremben dolgozom, ami heti hét napban üzemel, mosogatok. Én három napot dolgozom, rendszerint hétfőt, pénteket és vasárnapot. Tehát ma szabad vagyok. Az előbb hívtak, hogy a másik mosogató megbetegedett, tudnék-e ma dolgozni. Fel nem vettem, hanem a Whatsappon visszaírtam, hogy nem tudok. (Teendőkben voltam, nem igazán értem rá felvenni.) Az írtam, hogy kiránduló programom van haverokkal. Ez amúgy nem igaz, egyszerűen csak nem lenne kedvem ma dolgozni. Válaszban arra utaltak, hogy nehéz lesz megoldaniuk. Most emiatt rosszul kellene éreznem magamat, lelkifurdalásom kéne, hogy legyen?

Veletek volt már hasonló? Ha nemet mondtatok, lett belőle gond?



2021. júl. 17. 10:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Volt (IT)

Folyamatos műszak , reggel elmentem dolgozni 6-14ig 4kor keltem hogy beérjek.

Hazaértem , úgy voltam vele, hogy már nem pihenek , csörög a telefonom , főnök: ne haragudj be tudnál jönni az esti műszakra, mert Ízèke lebetegedett ( 10-6)


Első munkahelyem volt a szakmàban, nem hagytam szárba a többieket

2021. júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

És akkor hogy volt? Miután 6-kor végeztél, kellett még aznap dolgoznod?

Amúgy meg, akár tényleg lehetne programom. Vagy megtörténhetne, hogy azt mondom, "Jól van, bemegyek.", aztán útközben baleset ér. Akkor mi lenne? Gondolom, nem állna meg az étterem.

2021. júl. 17. 10:43
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Igen, rendszeresen szokott ilyen lenni a munkahelyen. Nem kötelező vállalni, de egy jó közösségben az emberek segítik egymást
2021. júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Egyszer kérdezte tőlem a főnököm, hogy nem-e maradnék éjjeles után még 4 órát. Mondtam neki, hogy meg az apád faszát.
2021. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

1es voltam, hazamentem , váltottak , szerintem pénzben rendeztük.


Első helyem, ma már lehet hogy máshogy csinálnám

2021. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

3: Alapjában véve az a helyzet, hogy a munkát jól megfizetik, és én igyekszem tiszteletet mutatni mindenki felé, de összességében nem szeretek itt dolgozni. Elég kemény és hajtós hely, a három munkanapomon délelőtt 11-től éjfélig nyomom. Ha a kolléga tartósabban lett beteg, akkor gondolom, borulhat a jövő heti beosztás, legalább plusz egy napra megpróbálnak majd rábeszélni. Mindazonáltal, ha ilyenkor kerekperec bevallanám, hogy nincs semmi programom, csak egyszerűen nincs kedvem bemenni, azt is el kellene fogadniuk, nemde?


Azon is aggódom, hogy nehogy arról legyen szó, hogy a kolléga covidos lett, mert akkor gondolom, mindenkinek teszteltetnie kellene magát, és ha pozitív lennék, az egy pár dolgot felboríthatna nekem.

2021. júl. 17. 11:09
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Rengetegszer volt ilyen régi munkahelyeken , amikor még vendéglátásban dolgoztam. Mai eszemmel nem mennék be. Pontosan az ember jóindulatára apellálnak,hogy nem akarod szarban hagyni a többieket. Aztán ez el tud odáig fajulni,hogy szabadság alatt is hívogatnak, vagy valamelyik jófej kolléga rákap,hogy nyitás előtt fél órával küld egy smst , hogy "beteg" ,de minden héten. Oldja meg a főnök a helyettesítést,ne benned keltsen lelkiismeretfurdalást.
2021. júl. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

6-ra:

A szabály az, hogy a munkáltató különös méltánylást igénylő esetben szabadságról berendelhet.

A jövő heti beosztásodat pedig minden további nélkül átvariálhatja. Viszont azt hiszem így is vannak szabályok a heti munkaidő maximumára, amit nem léphet túl.


Nekem sosem kellett szabadságot megszakítanom. Olyan volt, hogy 1 nap szabadságot kivettem, és előző délután jött a hír, hogy a minisztérium valami nagy balesetvédelmi gyakorlatot akar aznap rendezni, amin jó lenne, ha ott lennék. Én meg addigra lebeszéltem maszek munkákat, akikhez el akartam menni. A főnököm aznap reggel hívott, hogy ez van. Megegyeztünk abban, hogy a városban leszek végig autóval, és ha tényleg szükség van rám, akkor fél órán belül beérek. Azért mertem ezt bátran vállalni, mert kb. tudtam, hogyan zajlanak ezek, és hogy úgysem lesz rám szükség. Ez be is jött. :-)

Ha muszáj-helyzet lenne, akkor egynapos programokat borítanék és bemennék. Ennyi lojalitás jó, ha van az emberben nem is a munkáltatója, hanem a munkatársai iránt. Fordítva is lehetnek olyan esetek, amikor az ő rugalmasságuk nekem jöhet jól. Előre lefoglalt, elutazós nyaralást viszont tényleg csak akkor, ha hivatalosan köteleznek rá (a jogszabály alapján). És akkor se jó szívvel.

2021. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Engem ugy vettek fel, hogy mondtak lehet ilyet, hogy reggel hivnak es menni kell ha valaki beteg.

Ez vagy ki van fizetve vagy egy olyan napon nem kell bemenni amikor mentel volna.

Ha amugy nincs aznapra program akkor szerintem ez nem gaz. Ha program van kenytelenek megoldani vagy bezarni.

Ha benyogid hogy nincs kedved ceak, akkor keresni fognak indokot amivel kirakhatnak.

2021. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Amúgy a programot illetően, először arra gondoltam, azt mondom, hogy mozijegyem van mára, és ki is nézek gyors egy filmet és időpontot a hitelesebb kamuzás végett. De aztán elvetettem, mert mi van ha azt mondják, hogy kifizetik a mozijegyet, csak küldjem át nekik a vásárlást megerősítő e-mailt? Akkor kiderülne, hogy igazából nincs is semmi dolgom, csak kamuztam. Vagy pedig, ha esti időpont, hogy legalább addig menjek be dolgozni. A program a haverokkal a legpraktikusabb indok.
2021. júl. 17. 19:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!