Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi időt kell egy helyen...

Mennyi időt kell egy helyen dolgozni, hogy "elmehessen onnan" szülni? Úgy értem, ha az elmúlt 2 évben meg van a ledolgozott 365 nap, de még fél éve van az ember egy helyen?

Figyelt kérdés

2021. júl. 18. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen meghatározva sehol törvényben.

Max etikai kérdést lehet belőle csinálni.

Szerintem 1 évet azért ""illik" lehúzni valahol. Kib/szás csak felvetetni valakinek magát, hogy legyen honnan szülni menni, a cég meg szív miatta

2021. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Törvényileg meghatározva nincsen.

Valószínű le leszek pontozva,én öt évet mondanék,ha az etikai oldalát nézem.

2021. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
a próbaidő lejárta után.
2021. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor akarsz.

Hogy mikor illik? Az cégfüggő. Ismerek olyan nőt, aki a 3 hónap lejárta után azonnal elment. Már terhesen jött. Azóta a 3. purdét nyomja ki.


Szerintem 2, de inkább 3 évet minimum illik ledolgozni egy cégnél, mielőtt elmegy valaki szülni. Attól függetlenül, hogy mondjuk új posztba kerültél.

2021. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha arra lettem volna kíváncsi meddig illik, azt kérdezem. Azt a részét én is tudom mérlegelni bánásmód függvényében.

2021. júl. 18. 18:31
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk az interjún is megkérdezték, hogy akarunk e szülni mostanában. Nem tehetik egyébként.

De ez olyan dolog, hogy nem látja az ember előre. Hiába mondom azt, hogy nem tervezek egyelőre gyereket. Simán lehet, hogy fél év múlva besikerül és megtartod.

2021. júl. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nalunk a tl 2016 érkezett (külsős volt) és kb két év múlva szült.
2021. júl. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
#6: Ez gyenge kifogás. Aki alkalmas agyilag szülőnek annak nem "sikerül be" a gyerek fél év múlva, hanem tudatosan tervez családot...
2021. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Kit érdekel mi illik?


Nyilván ne egyből a próbiadő után, meg ne is már a próbaidő alatt.

Illemből 1 évet húznék le minimum én is, amit minimumnak érzek.


De az élet tervez, ki tudja egy baba mikor, hogyan jön össze. Ennyi erővel 30 körül egy nő már ne is váltson munkahelyet? Vicces lenne.. Mégis váltanak, és bizony szülnek is emberek, mert ez az élet rendje, nem munkahely a családom. Abból lehet még másik is. Ráadásul a munkahely is elküldhet ha jön egy leépítés, szervezeti átalakítás, költségcöskkentés a kovid miatt, stbsstb..


A te érdekeidet senki nem fogja képviselni, a munkahely érdeke sem a családod lesz ( ami érthető is). Szóval magad képviseld elsősorban, mindig.

2021. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbaidő után már nem küldhetnek el egyébként.
2021. júl. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!