Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó postásként dolgozni?

Jó postásként dolgozni?

Figyelt kérdés
Szociális fóbiám, generalizált szorongásom van, nagyon hosszú ideje nem dolgozom. Érettségim van, szerettem volna továbbtanulni, de nem akarom tovább kínozni magam a mentális bajaim miatt. Gondolom aki kihordja a leveleket, nem sok időt tölt emberek között. Small talk belefér idegen emberekkel, attól nem fáradok el, de kollégákkal tölteni az időt napi 8 órában, az megőrítene. Milyen érvek vannak a postásság ellen, és mellett? Fizetés nem számít, kizárólag a lelki nyugalmam érdekel. Gondolom nem rossz egész nap jönni menni?

2021. júl. 31. 03:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%
Mert a postás tényleg nem mesterség az autoszerelo kőműves szakács Szabó pék ezekhez tényleg kell egy kis műszaki ismeret
2021. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Egy postás pont, hogy érintkezik emberekkel. Ha már az időjárás nem zavar, inkább olyan munkára képezd magad, ami a természettel (állatok, növények) kapcsolatos. Nem mondom, hogy legyél egyből kertész, de azért a virágok sokkal kevesebbet dumálnak, mint az öregasszonyok :)
2021. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
Akkor mar inkabb menj el Netpincer / Wolt futarnak, egy baratnom nemreg dolgozik naluk, biciklivel, kollegakkal szinte egyaltalan nem talalkozik, szerintem az lehet kb az a melo, amit te akarsz, jarkalsz a varosban, neha egy kis small talk es ennyi. Meg jobban is fizet, mint a posta.
2021. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

A futárkodásról hallottam hogy jó, már többen is mondták. De azt azért vetettem el, mert borzasztóan stresszel a pénzkezelés, ha valaki nem bankkártyával fizet.


Állatokkal, növényekkel szívesen foglalkoznék, de ezekhez többnyire kell végzettség (állatokkal attól függ hol, de ahol én szeretnék velük dolgozni oda nem tudnék bejutni szerintem)(kereskedésben nem szeretnék dolgozni mert ott megint csak pénzkezelés, és kollégák, vásárlók), illetve ez fizikai munka, amit a hátam nem bírna szerintem.


Könyvtáros szakma is egyetemi végzettséghez kötött sajnos.


Postáshoz visszatérve, öregasszonyokkal small talk nem zavarna. Az a durva, kedvelem az embereket, vágyom a társaságukta valamilyen szinten. De az állandó kapcsolattartás nagyon kifaraszt, a kollegális viszonyokat nem tudom elviselni, ill. el tudnám, ha normálisak lennének az emberek, de nem azok. Eddig gyárakban dolgoztam, mindenhonnan az emberek miatt (főnökök, kollegák) menekültem el, szó szerint kikészítettek, fizikális tüneteim is lettek az állandósult szorongástól.


A teremőr nem hangzik rosszul, de oda is végzettség kell, asszem vagyonőri.

2021. júl. 31. 12:42
 15/18 anonim ***** válasza:
66%
Akkor - javaslom, - célozz meg egy vagyonőri tanfolyamot! Muszáj áldozatokat vállalnod annak érdekében, hogy egy kicsit jobb minőségű életet élhess, ne őröljenek fel a munkahelyi körülmények!
2021. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Eddig nekem a postásság ellen szól:

-korán kelés

-ki tudja milyen messze kellene dolgoznom

-biztosítás tukmálás, amit én leszarnék, nem csinálnám egyszerűen

-nyári időjárás, mert az ellen nem tudok védekezni


Köztes:

-pénzkezelés annyiban jó, hogy kiszámolva adom oda, nem kell foglalkoznom a visszajáróval, csak nem fogok ezen stresszelni remélem

-kutyákat remélem el tudom viselni, Pesten azért van rendes kerítés

-valaki említette a borravalót, engem nem érdekel a pénz

-időjárás télen nem zavar, mert simán felveszem a síelős vízhatlan bélelt nadrágot, téli cipőm olyan meleg, bélelt, mint az álom, eső ellen ott az esőkabát


Mellette:

-nincsenek kollégák

-nincs főnök

-legalább mászkálhatok, mozoghatok, a mászkálás még a hátamnak is jó, csak a hajolgatást, rakodást nem bírom

-legalább korán végzek, illetve remélem. Nem tudom hány órát dolgozik egy postás, de csak nem 12-t.


Ha valaki tudja, leírná, hétvégén és ünnepnapon hogy zajlik ez az egész?


Jöhetnek még válaszok, köszönöm mégegyszer az eddigieket! :)


31/N

2021. júl. 31. 12:59
 17/18 A kérdező kommentje:
#15 vagyonőrnek nem tudom jó lennék-e, nő vagyok, kinézetre sem vagyok olyan elrettentő tesi tanárnő feeling.
2021. júl. 31. 13:03
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Kerdezd Karikó Katalint karika viki mamajat
2021. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!