Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen alapvető kérdéseket...

Milyen alapvető kérdéseket szoktak eladói munka "interjún" kérdezni?

Figyelt kérdés

Azért adódott a kérdés, mert régi munkahelyemről eljöttem és vissza sajnos már nem mehetek oda, (elszúrtam pár dolgot és már nem kérnek belőlem ott..meg történt egy s más de imádtam azért) ezért új munkahely után nézek és mivel ebben van tapasztalatom így eladói, élelmiszerbolti munkák után nézelődök és szeretnék előtte begyakorolni szövegeket esetleges kérdésekre, hogy azért szimpatikus legyek. Mert egy interjún nem voltam meggyőző és olyanokat mondhattam ami nem tetszett neki lehet. Szóval nem mindenhol szoktak kérdezni de azért ez bolt válogatja. Előző munkahelyemnél szinte semmi komoly kérdés nem volt mégis felvettek tapasztalat nélkül úgy, hogy épp iskolából jöttem ki. Ilyen kérdésekre gondoltam mint:

-Mik szoktak lenni egy eladó feladatai elsőrorban, mit tud elképzelni?

-Problémás vevőknél mi lenne a megoldás?

-Pénztárgép kezelése gondot okozna önnek ha még nem volt kasszában?

(amúgy félek a pénztártól de ha többször megmutatnák nem lenne gond)

És ami még nektek eszetekbe jut esetleg.

Meg hogy viselkedjek, mint megfelelő testtartás, szemkontaktust meddig szabad tartani? Hányszor illik hümmögni és bólogatni amikor az interjúztató beszél és ezt a megértésre csinálod?

Tudom, nem kéne ennyire túlagyalnom de olyan rég nem találok állást és szeretném ha valahova felvennének, nem álommeló igaz de ez olyan amiben mégis jó voltam. Milyen ruhában illik megjelenni ilyenkor? Gondolom hogy a fekete-fehér iskolai ünneplő már ciki de úgy mégsem tartom helyesnek ha sima utcai ruhában megyek be még ha bolt akkor is, pl.én ugyan nem vagyok szoknya vagy egyberuha stílus de sötét farmer csinosabb blúz összeállításhoz kéne ötlet? Fülbevaló, nyaklánc, kis parfüm esetleg?

Konkrétan úgy nézek, hogy árufeltöltős-eladó az eladó így nagy címszóban megemlítve de sima árufeltöltős melókat már nehezen találok sajna.

Bocs ha hosszú, de örülnék ha nem kigúnyolnátok hanem segítenétek a válaszotokkal aki esetleg szintén hasonló munkakörben dolgozik.



2021. aug. 4. 00:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Azért is macskakörmözni az interjús szót mivel általában nem az a tipikus interjú szokott lenni, sokkal inkább egy sima munka megbeszélésnek hat, mégsem kell izgultan menni mintha valami nagy fontosságú üzleti munkára mennél interjúra. VOltam már páron és azért is mondom ezt. Néhányon azért érezhető volt a komolyság de többnél lazábbak voltak.

Ja és fizetés igény ha kérdeznék mennyit illik mondani? ami elfogadható és nem úgy hat hogy ingyen is dolgoznék, mert azt sem lehet nézik jó szemmel.

2021. aug. 4. 00:10
 2/12 A kérdező kommentje:

Még eszembe jutottak néhány kérdések amik nem biztos hogy lesznek de jó felkészülni.

-mi 5-10 évre a terved munka terén? (hosszú távú munka természetesen)

-mi a 3 legjobb és legrosszabb tulajdonságod

-miért téged kéne választanunk

-miért te lennél a megfelelő az állásra

-miért pont a mi cégünket jelölted meg?

Kb ilyesmik? Mit válaszolnátok rá?

2021. aug. 4. 00:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tulspilazod, ez csak egy eladó állás, kb minden jott-mentet felvesznek, nincs nagy elvárás. En farmerba es valami szebb felsobe mennék, atlagos sminkkel. Sztem ilyenkor azt kerdezik, hogy miert jelentkeztel ide, miert erzed magad erre alkalmasnak, mik a hosszútávú terveid, hol szeretnel majd ezutan dolgozni, esetleg h milyen munkatapasztalaid vannak, miert hagytad ott az elozo munkahelyet, de itt ne mond azt hogy problema volt veled vagy a fonokkel, találj ki valamit, pl messze volt vagy valami, hogy ne gondoljanak arra h valami balhés tag vagy. Mondd el azt is, h a penztargepre majd igényelned a betanitast.
2021. aug. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3.köszi amúgy az pont a házam közelében volt egy köpésre szinte nem a messzeség volt a gond és utána is járhat netán :D..dehogy akarnám amúgy is mondani a valódi okot elee nem olyan nagy dolog volt csak nem úgy jöttek ki a lépések. amúgy pont ilyen kérdésekre keresnék sablonos válaszokat amiket leírtál :)
2021. aug. 4. 01:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak példának mondtam, hogy ne azzal indits hogy ott nem szivesen latnanak ujra :D En erre annyit mondanék, hogy miert ide jelentkeztem, hogy szeretnek egy stabil munkahelyet, ahova vidaman jarok be dolgozni, mert szeretnek emberekkel foglalkozni, embereket kiszolgálni. Jol megközelíthető helyen van.. stb. Ha esetleg meg 20on eves vagy, akkor mondhatod azt is (nem kell igaznak lennie, ilyenkor mindig kamuzik mindenki) hogy tanulmanyaid elott szeretnel munkatapasztalatot szerezni.. mert majd akarsz menni egyetemre, az ilyen embereket szoktak szeretni, szívesebben felveszik ezeket sztem. Mondd hogy rugalmas vagy, emberekkel jol kijossz, még nemvolt rad problema, türelmes vagy, gyorsan tanulsz, ilyesmi. A lenyeg hogy mindent mondj el, ami jo tulajdonsaga lehet egy embernek, legyel pozitív. Azt is mondhatod hogy rogton tudsz kezdeni, amennyiben ez igaz. De mondom, kétlem, hogy ennyire kifaggatnának, erre a kerdesre ugyis mindenki ugyanezt a betanult szöveget mondja, felesleges megkérdezni. :D
2021. aug. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5.köszönöm! :)

amúgy mellesleg természetemből akadva nem szeretek emberekkel lenni vagy foglalkozni de ez a munka ezt kívánja de a könnyebbik része tetszett igaázn a pakolás, feltöltés :D az nyugis mellesleg.amúgy ja 23 vagyok :D

egyetem kilőve, túl nagy falat nekem :(..de jó tipp.

holnaptól várom a hívásokat, mivel egy csomóra jelentkeztem hátha.

már jó lenne egy stabil hely.

2021. aug. 4. 01:22
 7/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg ha már van munkahelyem és ott nem találok feladatot ami az előzőnél is előfordult és lézengtem a boltban akkor mit tegyek hogy ne folyton kérjek feladatokat mert ettől úgy tűnik hogy nem tudom feltalálni magam..néha tényleg úgy tűnt hogy nics mit kipakolni vagy tenni főleg mikor nem péntárkodtam akkor még meg kicsi volt a bolt eleve..kezdetben még lehet de későbbiekben nem szeretném hogy ez gond legyen.
2021. aug. 4. 01:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy nincs munka. En is voltam egy kis ideig arufeltolto, de vagy az uj árukat kell kipakolni, mert elfogyott a kinn levő, vagy előre kell oket huzogatni (delutan fele szokott ez lenni) hogy a vevőnek ne kelljen benyulni erte, vagy felülről kell leszedni a termekeket es azokkal feltölteni a sorokat. Annyi munka van, nincs vege. Engem lebasztak azert mert segítséget kertem, hogy mit csinaljak (csak 15 voltam..), megaláztak tobb ember elott hogy “nem tudod mit kell csinalni, ne engem zaklassal” de ha kitoltam egy random csomag árut az is baj volt. Szoval szamits ilyen idiotakra, akiknek minden baj. Mai eszemmel tuti kiosztottam volna oket. Amugy akkor mond azt, h tetszik benne h nyugis meló, nem kell senkihez se hozzászólni, csak elvagy ott magadban. Nekem kifejezetten “satisfying” volt amugy feltölteni a dolgokat, meg csomoszor talaltam olyan termekeket amiknek nem is tudtam a létezéséről, tok jo volt felvilagosodni h mik vannak a boltokban. :D
2021. aug. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8.hát igen de ezt ki kell fogni sajnos ahol én dolgoztam ott nem volt ilyen.

és pont ezt imádtam akkor én is hogy felfedeztem új termékeket mikor pakoltam hogy na mik vannak meg ötleket is adtak hogy miket vegyek majd meg meg minden :)

eddig amúgy kedves kollégákkal voltam. ott amúgy tényleg volt olyan hogy nem találtam melót, bár lehet nem akartam látni és még nem jöttem bele a dolgokba.

2021. aug. 4. 02:25
 10/12 anonim ***** válasza:
En eleg nagy boltban dolgoztam, es volt vagy 10 arufeltolto, de igy is mire valamivel vegeztem, mar lattam hogy a kovi sorban milyen teendők vannak :D nem győztük rendberakni. Mondjuk itt a lakohelyemen van egy bolt, ahova bemegyek, van 2 arufeltolto, akik itt ott parkolasznak, de a sorok üresek, szet vannak turva a termékek, undorito… Ezert mondom,mindig van munka. Ez a bolt nagyobb mint ahol dolgoztal elotte ?
2021. aug. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!