Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pécs Hanon System Hungary...

Pécs Hanon System Hungary vélemények?

Figyelt kérdés

Valószínűleg a következő munkahelyem a Pécs Hanon lesz, ezért kiváncsi lennék a véleményekre milyen ott dolgozni, aki már volt ott.


Köszönöm előre.



2021. aug. 5. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Pécsi Hanon-os dolgozó vagyok.


Tipikus gyári sori munka. Termelik a selejtező. Az egy főre jutó főnök száma: 3.


2 részleg van:


Elől (a bejárat felőli rész) az összeszerelő részleg. Ezen belül található a BMW, DAIMLER és az Assy részleg. Ezeken a helyeken a csövekre, szerelik rá az egyéb tartozékokat, gumicsöveket, csatlakozókat stb.. személyes meglátásom szerint ezen a részlegen nagyobb a szigor, a fegyelem, még wc-re is úgy kell kikéretőzniük, nincsenek mosolygós beszélgetések közben sem. Mindezek ellenére a munka nem, vagy alig megy. Állandóan el vannak maradva, nincs lehozva a darbszám, a rendeléseket nem, vagy alig tudják teljesíteni. Sok a selejt, és a visszajavításra váró anyag.


Hátul, van az előszerelő részleg. Itt készítik elő, és gyártyák a csupasz csöveket, amik később majd mennek előre az előbb említett részlegre.

Ezen a részlegen található a Forming(formázó), a Forrasztó, és a Hegesztő. Ezen az előszerelő részlegen nagyjából arról szól a munka, hogy a csupasz csöveket, lyukasszák, ezekre forrasszák a különböző szelepeket, hegesztik stb stb.

Itt kevésbé nagy a szigor, viszont szervezetlen, összehangolatlan, itt is sok a selejt, és a visszajavításra való anyag.


Nagyon nagy a forgás. Átjáróház. Heti rendszerességgel, vannak felvételi napok, amelyek alkalmával 10-15 embert felvesznek. Saját meglátasom szerint, az emberek nagyon nagy része, ideiglenes, vagy átmeneti megoldásként válasszák ezt a munkahelyet. A gyár még fiatal itt Pécsen, de nagyon kevés a régi dolgozó. Átlagban 4-5 hónapig maradnak az emberek.

Sok az elrendelt kötelező túlóra, nem ritka, hogy 12 napot egyhúzóra, pihenő nap nélkül is ledolgoztatnak. Az emberek fáradtak, kimerültek, fásultak. Azt hiszem nem csoda a rengeteg selejt termék.



Nagyjából ennyit, tudok mondani a Pécsi Hanonról.

Remélem segítettem.

2023. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én hátul voltam a forrasztón, majd a formingon is.

Ott is volt szigor, és szervezetten ment minden.

Ott is kellett szólni, ha az illemhelyre mész, nyilván nem hagyhatod csak úgy ott a gépeket.

A napi 13 km sétálgatás jót tett az alakomnak ☺️😎


Sok volt a kötelező szombat, de 200%-ot adtak, adnak érte.

És igen, egy átjáróház. Főleg most, hogy nagyon sok a külföldi, és a diákok.

Sokan nem bírják a zajokat, hátul a forrasztón a 100 fokot, a formingon az olajos cuccokat.

Így hamar ott is hagyják.


A csoportvezetők huszonéves "senkik", kb semmit nem tudnak, csak nyalni.

2023. aug. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kivancsi0814 válasza:
Ki az aki mondjuk idén április előtt kezdett a cégnél és még van? 😀
nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!