Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy túllépte hatáskörét két biztonsági őr Pécsen?

Figyelt kérdés

Cikk: [link]


A lényeg, hogy az biztonsági őr azt hitte a vásárlóra, hogy lopott (tény, hogy többször lopáson érték), elkísérte a raktárhelyiségbe és megverte.



2021. febr. 19. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Jobban meg kellene válogatni, milyen trollokat alkalmaznak.
2021. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletet a kivételnek, de legtöbbször ezek a nyomorult biztonságiőrök nagyon sokszor halálosan frusztrált lelkibeteg személyek, akik élvezik hogy egy körömpiszokinyi hatalom kerülta kezükbe dacára annak, hogy nem a legélesebb kések a fiókban. Egyik volt munkahelyemen volt egy öreg biztiőr, mindenkit cseszegetett, meg nagyon véresen komolyan vette magát hogy betartassa a szabályokat meg játszotta ott a csőrmestert. Aztán wc-ben cigizésért rúgták ki a nyomorult románt.
2021. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nincs mit véleményezni, - aki ismeri a hatáskörét és a feladatát, az nem kerülhet ilyen helyzetbe. Előfordulhat, hogy a munkavégzésének minőségét jobban kontroll alatt tartotta a megbízó, - kilátásba helyezte, hogy bizonyítható lopások esetén repül és ezért próbált meg eszköztelen eszközökkel is topon maradni. Ettől függetlenül nem lehet a feladatellátásnak az eszközparkjában az, hogy a raktárban félhülyére verek egy félhülyét, - hogy teljesen hülye legyen... Sajnos a ténylegesen lopásra szakosodott egyedek nagyon is tisztában vannak azzal, hogy meddig mehet el egy biztonsági őr, - ciki, de némelyik őrnél is jobban tudják - és ezzel tudatosan kalkulálnak is. Az általában addig mehet el, hogy felszólít valakit egy cselekmény abbahagyására vagy tettenérés esetén a kihívott rendőr kiérkezéséig a személyi szabadságában korlátozza a lopással gyanúsítható embert. Maximum a csomag átvizsgálásig mehet el, legsúlyosabb esetben az elégséges önvédelemig, - ha arra ragadtatja magát valaki, hogy fizikailag lép fel ellene. De ennyi! Nem több!
2021. febr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, mége szembe jutott egy másik ilyen biztiőrös sztori, régről mikor az egyik hipermarketbe diákmunkáztam. Ott is volt egy ilyen nagy okos csőrmester. ott ecsetelgette nekem hogy ha kijövök a munkaterületről, akkor meg kell nyomni a gombot, ő kijön, zsebkiforgatás, kutyafüle, meg hogy ez mindenkinek szabály még a vezetőknek is, mind ezt olyan jelentőséggel adta elő mintha atomerőművet igazgatna. Aztán jöttem ki csináltam mindent úgy ahogy mondott, közbe jöttek ki a rendes állandó egyszerű dolgozók akik ott dolgoztak, szartak az egészre, a biztiőr szólt utánuk, azok meg a pofájába röhögtek és mentek tovább.
2021. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Megérdemelte a hülyegyerek, mi a k.anyjáért járkált oda lopni! Nem ám még a biztonsági őr a bűnös. Persze nem jogszerű, meg veszélyes lenne ilyen hatalmat a biztonsági őrök kezébe adni, mert sok köztük a fontoskodó, túlbuzgó szerencsétlen. Nem voltak profik, a munkakörükbe ez nem fér bele, de a tolvaj megérdemelte.
2021. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1025..


Egy korábban kiért kérdés, amely bizonyítja hogy nem vagyok paranoiás! Utolsó az egyébként feltűnt neked, hogy nem is lopott az áldozat?



A biztonsági őrök 99%-ban ilyenek! A kormány hibája, hogy mindenféle senkiházit felvesznek biztonsági őrnek. Ezek az emberek direktben keresik a konfliktust! Azt hiszi bárki is, hogy a feltételezett lopás miatt támadtak rá az áldozatra? Egy nagy fenét le se kaksizzák, hogy mi tűnik el a boltból. Ez csak egy felvett ürügy, amely alapján meg tudták támadni a kiszolgáltatott egyént! Nekik ez a szórakozás, hogy többnyire egyedülálló, tőlük gyengébbnek tűnő egyénekbe belekötnek! Aztán időről, időre feltudnak egymás között vágni, hogy én ezt hogy megvertem, meg azt hogy megvertem anno. Náluk ebben áll a portás hierarchia!


Hetente történnek meg ilyen dolgok, szórakozóhelyeken, persze most a covid betett, de egyébként hányszor, de hányszor volt már olyan hogy szétvertek valakit, valamilyen ürügyből kifolyólag. Aztán mindig el van sikálva a dolog, hiszen mindig egyedülállókat szemelnek ki, akiről tudják nincsenek mellette tanuk. Ha ez egy szórakozóhely és kicsit túlmegy a dolog, simán azt mondják hogy ittas volt, drogozott, bármi ilyesmit. Ha csak egy minimális kis alkoholt is fogyasztott, legyen az egy sör, már nyert ügyük van! A média, meg a hozzászólások úgy is elviszik a dolgot, részeg, drogos, magát összepisilő senkiházi irányába- Holott legtöbbször szimpla diákok, egyetemisták és csak behazudják ezeket, hogy védjék a hátukat. Ebben a sztoriban most éppen a drogos és ittas szöveg nem jött be, ezért a lopást kellett kitalálni, vagy egyébként bevett varászszó még a köpködés is. Hiszen valami ürügyet mindig ki tudnak találni a túlkapás megmagyarázására, és ezt ők pontosan tudják is!


Az igazi veszélyt pontosan, hogy ők jelentik legtöbbször a tömegre nem pedig mások. Ez azért van, mert mindenféle jött-ment sházit felvesznek, akik kapnak egy kis hatalmat és itt úgymond legálisan ki tudják élni az elnyomott szadista kis hajlamukat. Akkor van baj, ha ismert emberbe akadnak, mert akkor nehéz ráfogni, hogy (drogos-ittas volt). Bár már megpróbálták lásd (kfc), a közember meg úgy sem tud mit csinálni, ez egy ilyen rendszer. Nem védenek meg ők minket semmitől, sőt tőlük kell a legjobban tartani!

2021. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

6-os! Többször lopott onnan. Most nem lopott,de ha odajár lopni és egyszercsak megint bemegy az üzletbe, akkor okkal feltételezhető, hogy lopni megy. Ne legyél ennyire álszent!

A véleményed többi részével nagyjából egyetértek, sok olyan lehet, aki hatalmat érez a kezében és fontoskodik.

2021. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Azt sem egy szóval sem említették a források, hogy abból az üzletből lopott. A biztonsági őr lehet nem is tudta, hogy korábban is lopott már. Egyébként is tesznek ők magasról arra, hogy ki lop vagy ki nem lop, neki nem lesz több, vagy kevesebb a fizetése. Ez csak egy ürügy, ami miatt meg tudják indokolni a túlkapást! A rendőr sem törheti el egy gyanúsítottnak az orrát, nemhogy egy biztonsági őr. Annak örültem volna ha a kis csávó miután eltörték az orrát előránt egy kést, aztán kicsit megdöfködi őket! Az teljes mértékben jogos lett volna! Én azonnal leszúrtam volna egy cseppnyi lelkiismeret furdalás sem lenne bennem. Milyen dolog már ez berángatják egy helyre, ahol azt hiszik nincs kamera az üzletvezető kéri, hogy fejezze be a bántalmazást, kétségbe esésében szól egy másik biztonsági őrnek, aki ahelyett hogy megállítaná a szabályellenes intézkedést még odamegy eltörni az orrát! Mi van akkor, ha nincs ott kamera, vagy éppen nem lett volna bent az üzletvezető, akkor agyonverik és ráfogják önvédelem volt? Biztos vagyok benne, hogy IGEN! Örüljön neki az üzletvezető is, hogy nem esett bántódása, csak azért nem mert nő volt.
2021. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezek férgek ezek az emberek! A kidobók is ilyenek, meg a securitis társaságok elfajzott hiénái. Hányszor volt olyan, hogy gyomrossal nyitottak a metrón, hajléktalant lerugdostak a metróról, vagy ott a hajógyári sziget, vagy az a 15 éves gyerek, akire négyen mentek, sorolhatnám még ezerszámban! Ezek direkt erre utaznak.. egyszer engem is ki akartak nyírni, azt hiszed hazudok! Nem hazudok ezek a rohadékok meg a buli után összehazudták a rendőrségen, hogy én kezdtem az egészet. Egy tanu sem volt mellettem, a földön feküdtem magatehetetlenül és fejbe lettem taposva egy bakanccsal, mielőtt még boxerrel szétverték a fejem. Szerinted kaptak valami büntetést? Semmit az ég világon! Ha beledöglök is, de bosszút fogok ezért állni. Ennek már lassan 4 éve, hogy megtörtént. A rohadékok azt hiszik elfelejtettem, pedig csak várok.. aztán mire én leszek annyi idős, mire ők kiöregedett sz*rzsokok akkor megkeresem őket! Erre megesküdtem, hogy így lesz!
2021. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Addig fogok menni, amíg egy éles fegyvert nem kapok! Én megírtam a bakancslistám. 40 évet terveztem magamnak, még van belőle tíz. Azt szeretném jól megélni, addigra szerzek egy éles stukkert. Tudni fogom a neveket, hogy kiket hol kell majd keresnem! Aztán visszakapnak mindent, a rendőrség felügyeléjtől kezdve a hazud tanuikon át mindenkit ki fogok nyírni!
2021. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!