Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichiátriai dolgozók!...

Pszichiátriai dolgozók! Írnátok pár tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Anno voltam gyakorlaton (ápoló tanulóként) ilyen osztályon és számomra nagyon érdekes volt az a hét. Bár dolgozóként fogalmam sincs milyen lehet, mert nyilván másképp élitek meg. Leírná, aki ilyen osztályon dolgozik, az élményeit? Hosszútávon megterhelő (mentálisan)?
2021. aug. 10. 10:59
 1/2 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
74%

Ápolói oldalról mondom neked a választ, orvosiról gondolom nem annyira releváns. Egy barátnőm volt főnővér, egy másik főnővér helyettes, ők azért hagyták ott 20-30 év után, mert elegük lett a hozzátartozók feljelentgetéseiből, az utolsó utáni póló eltűnése miatt, vagy hogy miért kezelték így vagy úgy a rokonukat (aki amúgy rátámadt pl rendőrre, orvosra, civilre). Meg a mellékes afférok. PL nem tudni miért, egy beszámítható páciens a nyíltről kiugrott az ablakon, azonnal szörnyethalt. Hetekig téma volt, és zaklatták az ott dolgozókat. Több ápoló ismerősöm azért hagyta ott, mert minden napra kijutott az izgalom, és elég volt. Beteg úgy kért enyhe fájdalomcsillapítót, hogy totálisan beszámítható volt, kórlapban nem szerepelt a gyógyszerallergia, CAVE:krumpli, és egy basic metamizol na-tól újraélesztés lett.

Zárton nem annyira vidám, a sok leszedált embert tisztába tenni, fürdetni gondolom nem a szakma csúcsa. Köpködnek, harapnak, csípnek. Sokan bedobják nyaralás alatt borítékos megoldással az enyhén demens idős hozzátartozókat. A nyílt osztály szupi volt, én pszichológiai órákra mentem be, gyakorlatokat végeztek, beszélgettek, sok szép emberi élettel megismerkedtem, megértettem életútakat, jó volt látni, hogy sok skizoaffektiv zavaros ember ha érzi, valami nem oké, önként befekszik, hogy segítsenek rajta.

Egyébként gyönyörű életpálya ott dolgozni gondolom, de bírni kell, és állandóan résen lenni. Minden egyes gyógyszerbeadást ellenőrizni, lenyelte-e a beteg, stb....

2021. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A zárt osztályon csak egy napot voltam gyakorlaton, attól eléggé tartottam, de érdekes volt. A nyitott rész sokkal másabb volt, oda nem is rettegve mentem :D csak persze, gondolom, aki ott is dolgozik másképp éli meg, mint a tanulók. Gondolom, hogy azért annyira nem lehet egyszerű bírni.. köszönöm a válaszod :)
2021. aug. 10. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!