Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Segédápolónak állok, mire...

Segédápolónak állok, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Van eü. végzettségem, kicsit más irányba, de az pont elég ahhoz, hogy legyen egy minimális fogalmam, láttam már ápolók munkáját.

Szóval ez a fúj kaki rész már nem új.

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy aki dolgozott már ilyen pozícióban (vagy volt ismerőse, beosztottja segédápoló), annak mik a tapasztalatai? Mekkora megbecsülést kap egy szakképzettség nélkül is végezhető munka az eü. teamen belül? Könnyű beilleszkedni, könnyű megtanulni a feladatokat, és hamar meg lehet talalni a hangot a betegekkel? Mennyire hálásak/hálátlanok? A fizikai részét láttam munkának, éreztem szagokat stb, de a pszichés oldaláról mesélne kicsit olyan, aki benne volt (/van)?

(Egyébként Bp-i kórházról lenne szó, ha ez fontos)



2021. aug. 23. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Baromi sok munka, kevés megbecsülés, kicsi fizetés.
2021. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kevés fizetés és nagyon gyökér kollégák. Én rezidensként dolgoztam az egészségügyben és fél évet orvosként és az egészségügyben van a legtöbb hülye, szaktudástól függetlenül.
2021. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ez külföldön (azpn kivűl hogy jobb pénz) másabb?
2021. aug. 23. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ott jobban megbecsülik.

De azért csodát ott se várj. Csak normálisabbak az emberek, meg tudják, hogy nekik is szükségük lehet rá.

2021. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvostanhallgató vagyok, én az eddigi gyakorlataim során azt tapasztaltam, hogy a betegeknek általában fogalmuk sincs, hogy segédápoló vagy főnővér vagy. Nekik tök mindegy, ígyis-úgyis "nővérke" vagy, ameddig segítesz nekik és elvégzed a feladataid, addig hálásak lesznek. Aki pedig alapvetően bunkó paraszt, azzal bármit tehetsz, valószínűleg téged sem fog sz#rba sem nézni, ezt el kell engedni.

A kollégák részéről eddig egyedül akkor hallottam kritikát segédápolóval szemben, amikor igénytelenül, szabálytalanul végezte a feladatait, mert ilyenkor a saját feladataikon felül nekik kellett dolgozni helyette is, hogy helyre hozzák a hibákat. Ha normálisan elvégzed a feladataidat, akkor valószínűleg nem lesz egy rossz szavuk sem.

A beilleszkedés az adott helytől függ, ha dolgoztál már egészségügyben (vagy csak megfordultál már kórházban), akkor valószínűleg tudod, hogy az ápolóknak sokszor elég durva stílusa van, nem feltétlenül mézesmázosak. Ettől függetlenül ha jól végzed a munkád, akkor valószínűleg jófejek lesznek veled.

2021. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az a végzettségem. Könnyű megtanulni mert amikor én végeztem 4 éve akkor akik elmentek ebben dolgozni az okj ápoló végzettség nélkül csak ételt oszthattak, pelenkázhattak stb. Injekciót adni meg gyógyszerelni nem szabadott nekik. Egyébként én nem dolgoztam bent mert már a gyakorlat idején hányingerem volt az ápolóktól, a legtöbb úgy bánt a beteggel, hogy a kutyával nem bánok úgy. Még vizet se vittek nekik. És nekem ezt fajt látni.
2021. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!