Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon rossz munkahely tapaszt...

Nagyon rossz munkahely tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Munkatársak, főnök, munkaidő, munka típusa

2021. aug. 23. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétumokat nem akarok írni, de iskola után az első normális munkahelyem olyan volt, hogy 12 órás folyamatos műszakban voltam, amivel önmagában még nem is lett volna gond. A baj az volt, hogy abban a 12 órában nem volt szünet hivatalosan, így csak néha tudtál kimenni WC-re, kajaszünet meg egyáltalán nem volt, így csak sunyiban tudtál ennyi bent a termelésben, ami persze tilos volt, és fegyelmi járt érte, ha valami főnök ezt meglátta. 2 hét után fel is mondtam, nem tudom, hogy hogyan teheti meg egy nagy cég azt, hogy ilyen szinten rabszolgaként kezeli az embereket.
2021. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig a kisvállalkozásokkal van rossz tapasztalatom... késlekedő fizetések, sőt többször kevesebbet utaltak át, mint amiben megállapodtunk. A kollégák között sok a fásult, életunt, vagy rosszindulatú alak.

Sokszor éreztem azt, hogy a főnökök lenézik a dolgozókat, pedig belőlük élnek...

2021. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ó igen, a maszek cégek. Nem jelentenek be, vagy csak 4 órára, holott 8 órás munkaidőben vagy, de azért még mindennap bent kell maradni 1-2 órát, amit persze nem fizetnek ki.
2021. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Belinkelem az első munkahelyem rossz tapasztalait (egy másik kérdésre már felraktam egyszer, de ide is remekül illik, azért osztom meg másodjára)


Pályakezdőként dolgoztam egy bizonyos munkahelyen négy hónapon keresztül. Azért csak ennyi ideig, mert többet nem bírtam az elmebeteg főnököm miatt.


Miután elkezdtem ott dolgozni, egy hónap múlva kegyetlenül rám szállt. Egész nap üvöltözött velem, mindenbe belekötött, amit csináltam, burkoltan lehülyézett, megszégyenített a kollégáim előtt. Hallomásból úgy tudom, hogy ezt a mocskolódást fél évente eljátszotta valakivel. Mindig megtalálta a célpontjait, akikkel gonoszkodhatott.

Több alkalommal úgy rám üvöltött a laborban, hogy összerezzentem. Annyira remegett a kezem, hogy majdnem leejtettem a laboreszközöket.

Kezdő dolgozóként nem tudtam eldönteni, hogy hagyjam rá a bunkó stílusát, vagy szóljak vissza neki, hogy legalább minimálisan megvédjem magam. Semmi nem használt ellene. Lábtörlőnek nézett engem.

A verbális támadások sorozata után egyre több kolléga javasolta, hogy váltsak munkahelyet. Ha az a főnök rászáll valakire, menekülni kell, nincs más megoldás, mondták nekem.

Később súlyosbodott a helyzet. Már a táppénzt is javasolta az egyik kolléga, annyira üvöltözött velem az az idióta főnök. Rövid időre el is mentem táppénzre.


Négy hónap után sikerült új állást találnom. Megszabadultam az ingerült hülyétől.


Később fény derült a Mutyizásra. Sajnos az is történt a lelki terror mellett. Az a lényeg, hogy a gyógyszerkiskereskedelemmel foglalkozó cég nem szállíthat külföldre gyógyszert, kizárólag a lakosság gyógyszerelésével foglalkozhatott a cégünk hivatalosan. A főnök a kapcsolatai segítségével viszont elérte -gondolom csempészek segítségével- hogy külföldre kiszállítsák a beszerzett nagy mennyiségű gyógyszert, amit jó áron tudott értékesíteni. Az ügy összes részletét nem ismerem, de valószínűleg jól üzletet ütött nyélbe, tudtommal Budán volt lakása. Évekkel később lebukott, amikor a gyógyszernagykereskedő elkezdett vizsgálódni a nagy értékű gyógyszerrendelések miatt.

Az ügy végére a főnököm és a tettestársa tudtommal 30 millió forintos bírságot kapott, de sajnos nem vették el a diplomájukat. Az a lényeg, hogy végül megkapták a büntetésüket.

A legutóbb olyat hallottam a volt főnökömről, hogy lesoványodott és úgy néz ki, mint egy hulla. A történtek fényében nem tudom sajnálni azt a rosszindulatú embert. Nagyon sok szenvedést okozott nekem és más kollégáknak.

Sosem felejtem el, amikor az irodában nézett azokkal a rosszindulatú kis gülü szemeivel...

2021. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!