Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félénk gyakornok?

Félénk gyakornok?

Figyelt kérdés

Életem első igazi irodás munkahelyére vettek fel 2 hónapja, ráadásul egy nagyon nagy multihoz.

Alapvetően is féénkebb vagyok, vannak ugyan barátaim de nekem idő kell mire feloldódok.

Most mentem be 1 hete először az irodába (a vírus miatt eddig teljes home offie volt).

Eléggé kellemetlenül éreztem magam egész héten, nagyon csendes vagyok bent,nem merek beszélgetést kezdeményezni, egy gyakornok sincsen éppen rajtam kívül az osztályon.

Kedvesek velem meg minden,de idegennek érzem magam, még sok dolgot ugye nem is ismerek.

Lehst valasztani,hogy bejárunk vagy otthon maradunk home officeba.

Arra gondoltam,hogy be fogok járni,így hátha pár hét alatt feloldódnék. Jó ötlet?

Illetve valami tanács,hogy hogyan legyek nyitottabb?

Az egyetemen nincs vele gond,sok barátok van.

Csak ez a munka világa ijesztő és idegen számomra ,illetve az,hogy mindenki ninimum 5-8 évvel idősebb nálam.

21L



2021. aug. 25. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezz, sokat és okosakat. Az a legjobb módszer a kapcsolatok kialakítására.
2021. aug. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
78%

Alapvetően én is introvertaltabb személyiség vagyok, új társaságban legalább is mindenképp.


Ugyanúgy voltam vele mint te, hogy egyetemen sok barátom volt, felszabadult voltam, aztán amikor bekerültem gyakornoknak egy céghez megszeppentem. Nem tudtam nagyon hozzászólni a témákhoz, nem ment a small talk se mert teljesen más eletszakaszban voltak a többiek.


Nekem az volt a megváltás, hogy osszebaratkoztam korombeliekkel, javarészt szinten gyakornokokkal akikkel a mai napig barátok vagyunk. Aztán onnan már a többiekkel is nyitottabb voltam. Szóval ha van nálatok a cégnél más gyakornok akkor talán ott kezdeném.


Ha nincsenek az se baj, az mindenképp jó ötlet ha bejarsz majd dolgozni. Elmentek ebédelni, kávézni és utána kevésbé lesz félelmetes a helyzet. Ha esetleg dohányzol akkor meg sok emberrel tudsz osszehaverkodni. A lényeg az, hogy ne stresszelj rá, ha csak nem akkora szrarcok a munkatarsaid akkor ok is nyitottak lesznek rad.

2021. aug. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog a home office, de szerintem ilyen fiatalon nem előnyös. Menj társaságba, építsd ki a saját kapcsolati hálódat, alakíts ki jó ismeretségeket. A home office inkább a 45+-os korosztálynak való, akiknek nem feltétlenül az a fontos, hogy pezsgés legyen mellettük.( tudom, nem vagyunk egyformák, van aki szereti a pörgést 45+-osan is)
2021. aug. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztál már ezelőtt?


Nekem tavaly kifejezetten pozitívak voltak a gyakornoki élményeim, azt az megelőző munkahelyeimhez képest legalábbis. Mert valóban, megvannak a gyakornokságnak a nehézségei, de általában sokkal jobb, mint a "klasszikus" diákmunkák. Én sokáig voltam raktáros, árufeltöltő, hasonlók.


A lányokat meg tapasztalatom szerint általában kifejezetten segítik is, egy aranyos lányt sokkal hamarabb "felkarolnak", mint egy hasonló képességű srácot. És nem kell itt semmi "olyanra" gondolni, csak a legtöbb ember szívesebben dolgozik együtt egy csinos huszonéves lánnyal, mint egy sráccal.


F

2021. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi,ma már próbáltam kérdezgetni,picit jobb volt.

Én nagyon szívesen megismerném a gyakornokokat,tudom,hogy velük jobb lenne a helyzet,csak ők meg egyáltalán nem járnak be sajnos.

2021. aug. 25. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 Miből gondolod, hogy lányokkal szívesebben dolgoznak együtt? Én most vagyok gyakornok (még eléggé az elején vagyok) és kíváncsivá tettél. :)
2021. aug. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!