Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az elfogadott, hogy a...

Ha az elfogadott, hogy a diákok nem szeretnek iskolába járni, az miért nem elfogadott, ha a felnőtt nem szeret dolgozni?

Figyelt kérdés

Sokan jönnek azzal, hogy találd meg, amit szeretsz. Oké, megtaláltam az egyik olyan dolgot, amit szeretek, így szívesen foglalkozom vele heti 10-15 órában, akkor, amikor akarok és úgy, ahogy én akarok. Heti 40+ órában ugyanaz, mások utasításai szerint, mások számára, mások időbeosztása szerint kínzás.


Ez miért nem elfogadott?


2021. aug. 25. 17:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Na pont erről a szemléletről beszéltem.



Ha valaki vállalkozó, akkor is alapvetően ugyanazzal a témakörrel foglalkozik (csak nem heti 40 órában, hanem 70), másoknak dolgozik, a terméknek mások elvárásainak kell megfelelnie, nagyjából monoton rutin szerint kell élni, alapvetően rohanni kell.



Miért nem elfogadott, ha valaki ezt nem szereti??

2021. aug. 26. 10:16
 12/18 anonim ***** válasza:
18%
Nem másoknak dolgozik, hanem magának a saját beosztása szerint. Színvonalban persze, hogy meg kell felelni az elvárásoknak, selejtet nem árulhat. Ez kikerülhetetlen. Te is elvársz dolgokat azoktól a szolgáltatóktól, akiket te veszel igénybe. Akkor nézd meg, még mi érdekel az életben, valami teljesen más terület, és válts!
2021. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
15%

Mindenkinek szoktak olyan kijelentesei lenni, hogy nincs kedve dolgozni menni.

De aki feszt rinyal meg picsog, azzal altalaban elobb-utobb szoba se fogok allni. Mi szoktunk olyat is mondani a nap vegen egy kollegammal, akivel egy iranyba megyunk haza, hogy ez egy tok jo nap volt. Sokszor tok jol erezzuk magunkat bent, maskor meg rosszul, de ez altalaban a korulmenyektol fugg, nem onmagaban attol, hogy dolgozni kell. Picsogas helyett pedig tanulok, mert nem szeretnek orokre ezen a helyen dolgozni.

2021. aug. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Most nem hangoztatom minden nap, de én csak a szabadidőmet szeretem és annak élek, nem a robotolást.
2021. aug. 26. 11:51
 15/18 anonim ***** válasza:
15%
Hát, pedig egy egészséges lelkű embert még fiatalabb korában a munka is kiteljesíti. Csak ki kell választani a megfelelőt, hogy ne robotolás legyen!
2021. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
😅...
2021. aug. 26. 12:17
 17/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez nettó irigység és képmutatás.

Irigyek arra, akinek valailyen okból nem kell dolgozni.

Közben megjátsszák a munka hősét, hátha piros pontot kapnak. Mindeközben piszkosul utálnak dolgozni.

Én utálok dolgozni és nem is tagadom. Az iskola és kész nyűg volt. Nem is az abaj, hogy valamit tanulni kell, de legtöbbje egyáltalán nem érdekelt. És már ott is az alkalmazkodás az időhöz és a sok idiótához, iszonyat lélekölő.

Nem értem azokat, akik nem találják helyüket, ha épp nem kell menni dolgozni. Itthon is épp elég tennivaló van.

Mi az, hogy a munka kiteljesít? El nem tudok ilyen jellegű munkát képzelni. Én inkább mindig azt éreztem, hogy elvesz belőlem és folyton küzdenem kell, hogy ne szürküljek bele a munka általi gyilkos mókuskerékbe.

Még a művészeteket, pszichologiát eltudnám képzelni úgy, hogy ne undorral csináljam, mert ezek valóban érdekelnek is. Viszont ha heti 40 órai robotban kellene ezekkel foglalkoznom, a megélhetésért, biztos igen hamar megunnám. A legjobb dolgot is megunja az ember, ha kényszerböl teszi és csinálni kell akkor is, mikor épp semmi kedved hozzá.

Összefoglalva: ez az egész munka és megéletés kényszer undorító.

2021. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

“ Egyetem alatt meg pénzem is jóval inkább volt mindenre, mint most.”


Ezt hogy csináltad?

2021. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!