Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az elfogadott, hogy a...

Ha az elfogadott, hogy a diákok nem szeretnek iskolába járni, az miért nem elfogadott, ha a felnőtt nem szeret dolgozni?

Figyelt kérdés

Sokan jönnek azzal, hogy találd meg, amit szeretsz. Oké, megtaláltam az egyik olyan dolgot, amit szeretek, így szívesen foglalkozom vele heti 10-15 órában, akkor, amikor akarok és úgy, ahogy én akarok. Heti 40+ órában ugyanaz, mások utasításai szerint, mások számára, mások időbeosztása szerint kínzás.


Ez miért nem elfogadott?


2021. aug. 25. 17:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Generációk közötti fogvicsorgatás csak. Ez olyan mikor valaki az mondja hogy vissza kellene vezetni a sorkatonaságot aki sohasem volt katona.
2021. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elfogadott, hiszen nagyon sokan utálnak dolgozni, csupán rengetegen nem merik kimondani, mert félnek, hogy "munkakerülőnek", lustának (stb.) bélyegzik őket.
2021. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne elfogadott! Semmi probléma nincs ezzel, minden második ember utálja a munkáját. Én is azért mentem most csökkentett munkaidőbe.
2021. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Van a munka, és van a hivatás. munkát csak a pénzért csinálják-általában utálják, ingyen eszükbe nem jutna azt csinálni.hivatásról akkor van szó ha ingyen is csinálná. sajnos nekem eddig még csak munkám volt.
2021. aug. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem teljesen elfogadott dolog. Én egy kollégámtól se hallottam még, hogy fú, de jó volt ez a mai munkanap.
2021. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én se azt vettem észre, hogy ne lenne elfogadott. Szinte nincs olyan rokonom/ismerősöm, akitől ne hallottam volna, hogy nincs kedvük dolgozni menni. A munkatársaimmal mi is minden nap azért szurkolunk, hogy elromoljon valamelyik gép és ne kelljen dolgoznunk :D

Szerintem sajnos nagyon ritka az, aki olyasmit csinál, amit szeret is, a legtöbb ember csak azért jár dolgozni, mert muszáj, mivel a számlák nem fizetik ki magukat..

Amúgy akkor már épp az ellenkezője az igaz szerintem, én sulis koromban, ha azt mertem mondani, nem szeretek iskolába járni, egyből jött a hőbörgés a felnőttek részéről, hogy mit nem szeretek rajta, csak üldögélek egész nap, meg majd ha dolgozni fogok járni, vissza fogom sírni, stb. (Amúgy nem így lett :D)

2021. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én visszasírom.

Sokkal több szabadidőm volt, többféle tárgy volt, nem pedig egy témakör heti 40+ órában, csak figyelni kellett, kisebb arányban csinálni.

Fiatal voltam, voltak reményeim viszont nem kellett folyamatosan döntéseket hoznom.

Volt nyári szünetem.

Egyetem alatt meg pénzem is jóval inkább volt mindenre, mint most.

2021. aug. 26. 08:32
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Mért nem mész másik munkahelyre, ha ezt utálod? Nem kell 1 helyen fiatalon megrohadni!
2021. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mitől lesz jobb? Nem ugyanazzal a témakörrel kell foglalkozni heti 40 órában? Nem másoknak kell dolgozni? Nem kell bejárni?
2021. aug. 26. 09:30
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Mások lehetnek a körülmények, a kollégák, a főnökök, a munka természete. Még 30-40 évig akarsz rohadni úgy, hogy utálod? Nem kötelező. Van olyan, aki szereti a munkáját. Ha meg ennyire nem bírod a kötöttséget, akkor válts, legyél vállalkozó, tanulj más jellegű munkát. Az egy dolog, hogy a végére az ember belefásul, de nem az elején!
2021. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!