Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gépészmérnökök ti milyen...

Gépészmérnökök ti milyen területen dolgoztok?

Figyelt kérdés

Milyen területen illetve, ha szabad kérdezni mennyit kerestek?

Megéri manapság gépészmérnöknek tanulni? Sokan nem szeretik a gyári melót, légkört stb vagy mérnökként más a helyzet?

Nem bántátok meg, hogy ezt a pályát választottátok?



2021. aug. 29. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Még csak gyakornok vagyok, de dolgoztam már pár helyen. Így nem kaptam sokat, nettó 160-200 körülit csak, viszont diplomával mindenhol megmondták, hogy simán rádobnak helytől függően kezdésként 50-100.000-at.


Az, hogy megéri e, teljesen emberfüggő. Ha van benned műszaki érzék és sok szorgalom, meg szereted is csinálni, akkor megéri, mert gyakorlatilag akármikor találsz melót és nem fogsz rosszul keresni. Ha viszont ezek nincsenek meg, szívni fogsz, csúszol és megutálod.

Plusz, nem árt, ha jól állsz anyagilag vagy tudsz hol lakni egyetemnél. Sajnos rengeteg a beadandó és zh, sokat kell tanulni és kevesen tudnak mellette normálisan diákmunkázni.


A gyári melóhoz képest teljesen más. Munkahelyfüggő, hogy közvetlenül lent a gyártásban mennyit kell lenned. Van, ahol egész nap a gép előtt ülsz és ott dolgozol, máshol azért odamész megnézni, hogy mi is történik, lemérni dolgokat és hasonlók.


Az, hogy megbántam e... Hát, én igen. Óriásit csalódtam az oktatás minőségében. Rengeteg felesleges dolgot kellett/kell tanulnom és a tanárok egy része alkalmatlan a tanári pályára az egyetemen. Amíg én szívok és csúszok, addig egyes ismerőseim külföldi mosogatásból léptek előre és már mindenük megvan.

Persze, ne ez alapján dönts, sokaknak bejött.

2021. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:
91%

Szia kérdező! Szerintem az első kommentelő is szépen leírta. Hozzáteszem, hogy van 1 szakirány, az épületgépész (én is ezt végeztem meg csinálom a mestert) amelyik az építőiparban van, tehát ott nem a gyárban gürizel és mész le a melósokhoz, hanem kis terveződroid munkás leszel aki 8+ órát rajzolgat, esetleg kimész műszaki vezetőnek, műszaki ellenőrzésre építkezésekre ami sokkal embert próbálóbb, mint a gyári meló légköre. Lehet akár értékesítő, műszaki előkészítő, művezető, műellenőr, tervező (azért ez eléggé specifikus, tehát lehet géptervező a gyárakban, technológus, épületgépész tervező, ezek eléggé másak!), üzemeltető (gyárakban, irodaházakban) és még megannyi opció amik léteznek csak nem írtam le...


Térjünk rá a piszkos anyagiakra, ha még csak most tervezed a képzést erősen mondom, hogy a pénzügyi helyzet 3,5+ év múlva hatalmasat fog változni és vidék-Budapest-külföld között HATALMAS az eltérés.

Vidéken a bérminimumot kötelezően úgy is megadják ami a bruttó 220e forint (ha nincsen adókedvezményed ez nettó 146e forint). Hallottam, hogy azért vidéken is erősen inkább nagyobb gyárakban már szépen lehet keresni, akár bruttó 400-450e forintot is de ebben nincsen tapasztalatom, nekem csak az utóbbi.

Budapesten pedig amennyit nem sajnálsz elkérni, nem sajnálod eladni magad, mivel Budapesten versenyzés megy, ezért többet is ki lehet préselni. BSc-MSc szerintem már a 450-550e bruttót is meg lehet kapni, építőiparban tervezőként mondom, ennél kevesebb a lóvé. Én bruttó 396e forintot is kerestem 2018-ban Budapesten tervezőcégnél, na most szerintem már talán megadogathatnak bruttó 450e forintot bár eléggé fillérbaxóak és simán bejelenthetnek feketén.

Külföld, nos itt kb. attól függ mennyire megy a nyelv, van olyan osztrák multi ahol havi 4000€ bruttóval kezdesz és még cafeteria, Németországban pedig van bruttó 3500€-tól felfele szerintem kiharcolható a több bér de lehet először csak technikusi pozícióba raknak.


Megbántam-e? Nehéz a kérdésre a válasz, jelenleg pályaelhagyó, inkább műszaki előkészítői melóhoz hasonló munkakörben dolgozom egy magyar multinál kevesebb, mint 300e nettóért de mellette csinálom a mesterképzést aztán jövőre meglátjuk, hogy visszamegyek-e az építőiparba vagy esetleg külföldet megpróbálom minimális szerencsével, még fiatal vagyok, 30 alatti, úgyhogy előttem az élet. 😊

Kérdező, sok sikert és hajrá, de a szakirányt erősen nézd, hogy mi az ami érdekel és az alapján dönts intézményt, plusz tessék elmenni a nyíltnapokra.

2021. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Télen végeztem az MSc-vel a Műegyetemen.

Jelenleg egy közlekedési cégnél dolgozom járműfenntartási mérnökként, totál kezdőként (1,5 évet dolgoztam egyetem mellett részmunkaidőben össz-vissz), nagyobb vidéki városban 240 nettót keresek, egy, a munkakörömhöz előírt szakmai vizsga megszerzése után a szerződésem szerint ez majdnem 400 lesz, várhatóan jövő évben. Elég gyakorlatias a munka, az irodai, szervezős és adminisztrálós dolgok mellett sokat kell kinnt lenni a műhelyben/járművön, méréseket, ellenőrzéseket végezni. Éppen ezért is jöttem célirányosan ide, mert mindig is szerettem szerelgetni, ez a konkrét közlekedési ágazat pedig kisgyerekkorom óta érdekel. Én nagyon örülök neki, hogy gépészmérnöknek tanultam, bár utólag az MSc-t úgy érzem, nem biztos, hogy érdemes elvégezni, az nem ad hozzá olyan sokat. Még egyetem alatt dolgoztam gyártós cégnél is, a gyári közeg nekem kimondottan nem jött be, ahogyan az egész nap irodában ülős tervezői/szimulációs részé sem az, amit nap mint nap szívesen csinálnék, hiába tartom érdekesnek azt is.

Az egyetem nehéz, sajnos kifejezetten elméleties, egyes műszaki hiányszakmákban lazán lehet nagyon jól keresni sokkal kevesebb tanulással, szóval szerintem tényleg akkor érdemes belevágni, ha valakit érdekli, motivált, esetleg meg is van az a konkrét terület, ami felé a szíve húzza. (Gondolok itt arra, hogy pl repülés, robotok, motorok, autózás, vasút, mezőgazdasági gépek, stb.). De ha múszaki érdeklődésű vagy, jól mennek a reál tárgyak, és úgy érzed, megvan benned a szükséges kitartás, hajrá!

Ez nem az a szakma, ahol kezdőként vagyonokat lehet keresni, viszont néhány év tapasztalattal már igen stabil megélhetést biztosít, ráadásul a jelenlegi trendek alapján akkor is biztosan lesz rá kereslet, mire végzel az egyetemmel. 25/F

2021. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha normális helyre megy az ember ( járműipar , gép és egyéb gyártó multik ), akkor sztem a bruttó 450-et simán megadhatják, amiből olyan 300 ezred marad.
2021. aug. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!