Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Céges belső kiváló minősítés...

Céges belső kiváló minősítés után kirúgnak valakit, erre van magyarázat?

Figyelt kérdés

A cégnél saját belső minősítési rendszer van, majd ennek alapjén egy évben egyszer születik egy írásos átfogó véleményezés az adott alkalmazottról, amely az alkalmazott számára is nyilvános.

A minősítés ebben az esetben „fullos“, szuperlatívuszok, minden jó, csak így tovább stb.


Majd 1 hónapra rá az alkalmazott repül. Indok: megszűnő munkakör. Majd még el se ment, már veszik fel az újat a helyére. Megszűnő munkakör, ja...


Mi lehet a háttérben?


2021. szept. 4. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az adott dolgozónak fejébe szállt a jó minösítés és elviselhetetlen lett.
2021. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Vagy kellett egy csókosnak a hely.
2021. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Ezek a munkahelyi minősítések arra valók a legtöbb munkahelyen, hogy pár madárnak legyen munkája, legyen mivel foglalkozni. Hiszen a valódi, igazi munka akkor is zajlik, ha ilyen minősítés nem készül. Ezért ezeknek legtöbbször semmi közük a valódi munkavégzéshez, ill nem is véd meg semmitől. Ezek ilyen hangzatos sz@rságok, nincs köze a valósághoz. Azt is megfigyeltem(30 éve multinál vagyok), hogy arra még jó, hogy ha valakié rosszabb, akkor hivatkozási alap a jutalom elmaradására, a kevesebb, vagy 0 béremelésre, de ha jó a minősítés, az semmiféle előnnyel nem jár. Az évnek csak abban a pár hetes időszakában foglalkoznak vele, amíg tart az értékelés, az év többi részében nem.
2021. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy ha megszűnő munkakörre hivatkozva bocsátanak el valakit, meghatározott ideig nem vehetnek fel a helyére senkit?
2021. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Micimacko67 ***** válasza:
94%

Ne etessétek a munkaüfyis trollt!

Ezek mind tenyésztett kérdések!

2021. szept. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

"Azt ugye tudod, hogy ha megszűnő munkakörre hivatkozva bocsátanak el valakit, meghatározott ideig nem vehetnek fel a helyére senkit?"


Ébredjünk már fel. elvileg nem. amikor engem kirúgtak ezzel az indokkal még ott ültem a felmondási időben mikor ott volt az új ember a helyemre-az elvileg megszűnő helyemre.

2021. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindennapi munkaügyes kérdésünket add meg Uram, nekünk!
2021. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amen!
2021. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!