Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tennétek helyre magatokban?

Hogy tennétek helyre magatokban?

Figyelt kérdés

megismertem egy szakmabeli embert, elkezdtünk beszélgetni, megemlítettem neki pár mondatban, ami épp akkor velem történt (elég megrázó dolgok), látta rajtam,h. kivagyok...


akkor ő még nem tudta, h. én is kolléga vagyok, de nem ugyanott dolgozunk, de azt mondta, írjam meg nekik a sztorit, ami velem történt, annak a lapnak, ahol ő dolgozik, mert érdekes és tanulságos lenne.


mondom neki, én is szakmabeli vagyok (ha vki. rákeres a nevemre, kiderül, h. szakmai díjat is nyertem).


mondta, h. olvasna tőlem vmit, átküldtem neki korábban már megjelent anyagaimat, hangsúlyozom, megjelentek, átmentek egy szűrön, több kézen, vki ezeket vmikor közölhetőnek találta.


eltelt több nap, több mint egy hét, se kép, se hang, majd válaszra méltatott.

azzal kezdte, nem tudja hogy mondja meg, de rettenetesen rosszak a munkáim, és jött egy kioktató, durván leszóló néhány sor itt.


amíg nem tudta, h. szakmabeli és díjnyertes vagyok, kedves volt velem, telefonszámot is cseréltünk, de miután megtudta, és hívni próbáltam a megbeszéltek szerint, nem vette fel a telefont, nem hívott vissza, és durván leszólta amiket írtam.

elfogadom, h. ez szubjektív műfaj, de ami szöget ütött a fejemben, h. miért utána fordult meg a széljárás, h. megtudta, és milyen kritika az, amiben egyetlen pozitív visszacsatolás sincs, mintha a szövegeknek zéró erénye lenne, és olyan szinten szólta le, mintha egy senkinél is senkibb lennék.


nem tudom hova tenni, mert korábban másoktól ugyanezekre nagyon pozitív visszajelzéseket kaptam.


természetesen ezek után már nem említette, h. írjak oda, ahol ő is dolgozik.


2021. szept. 5. 02:08
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha az anyagaid is így írod, ahogy a kérdést, akkor nem csodálom, hogy leszólt.


Nagyon nem divat, és hatalmas ostobaságra utal a folyamatos "h"-ozás.


Egyébként meg hagyd a fenébe, ne foglalkozz vele.

2021. szept. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

egy éjjel 2 után kiírt kérdést megkérlek ne azonosíts a nagy körültekintéssel és gonddal szerkesztett-írt anyagokhoz.

a hogy kötőszó alkalmazása nem divat kérdése, hanem nyelvhelyességi, használata sok esetben fakultatív, láthatóan rövidítettem, elhagyható, kiírható, és stilisztikai funkciója van, ha nyomatékosító szerepe van...

ebben a nyelvi regiszterben, ami egy anonim fórum, nem publicisztikai v. szépirodalmi értékű szöveget kell kiírnom, plusz magánemberként kérdeztem meg.


de köszönöm szépen, h. lényegében ugyanazt a viselkedést produkálod, mint a kérdésben szereplő személy, majd cinikusan megjegyzed: ne foglalkozz vele!

2021. szept. 5. 03:17
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ne foglalkozz a kollegaddal. Kezdj el youtubereket es blogolokat nezni. Vannak nagyon jok akik mosolyogva kezelik az ilyen embereket is. Ido kell mig ezt megtanulja az ember. Van aki csak kacag rajta hogy mennyi suletlenseget hordanak rola. Vagy vegyél példát a palota őrökről. Ők tudod mennyi fiktiv történeteket kell elviselniuk csak mert a turistak minden aron meg akarjak kacagtatni oket es kitalalnak ilyeneket hogy 30 eve ismerik oket es egy suliba jartak es mennyire luzer volt? Amugy ez a ragalmazas targykore ezert amugy siman fel is jelenthetne es a bizonyitekot a hulyejuk akik ezeket kitalaltak talcan kinaljak nekik mert osztogatjak a kozossegi oldalukon orszag vilagnak. 😏 Olyan hulyesegeket tudnak kitalálni hogy igazabol az mar őket minositi. Kozbe a fele sem tudja hogy a palota ornek ezert tobb mint 100 ezer forintnyi buntit kell fizetnie minden mosolyért, ha a fonokuk eszreveszi. Ergo siman be is perelhetne oket ragalmazasert es munkahelyi zaklatasert es kizsákmányolásért.
2021. szept. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja en csak a 3-as vagyok nem az elso valaszolo. De a legjobb ha nem idegesíted magad miatta. Tudom nehéz ezt mondani es tudom megalázó. De probalj meg ne foglalkozni vele. Ha nagyon zavar akkor pereld be ragalmazasert.
2021. szept. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, h sokkal jobbnak érzi a munkáidat a sajátjánál. S így ez így inkább az irigységről szól...

Gondolom ezért bunkó, mert nem tudja hogy kezelni. Nem tud felülemelkedni önmagán.

2021. szept. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

#1 jókat írt...

Egyébként nem tudom milyen műfajban írsz. Gondolom nem véletlenül nem használtad a publikál kifejezést...

Ha valami könnyű műfaj, akkor simán lehet, hogy olyan dolog került ki a kezedből, ami egy szinten jó, és szeretik a népek, megszavaznak valami online elismerést egy zártabb közösségben. De egy szinttel feljebb meg már nem üti meg a lécet. Simán lehet.

Vagy az illetőnek szimplán nem tetszett.


Egyébként az is homályos, hogy most ti kik is vagytok, valami újságírók, vagy szakemberek, akik publikálnak. Mert az sem mindegy. (Utóbbi esetben, mondjuk formailag jó amit írsz, de szakmailag lehet tényleg nagyon gyenge és még lehetne sorolni)

2021. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6 a publikál ige azt jelenti, hogy közzétesz vmelyik sajtóorgánumban egy írást, nem pedig azt, hogy ez most könnyű műfaj v. sem.

egyébként nívós, komoly lapokban jelentek meg, nem blogon, nem online, hanem print (nyomtatott).

2021. szept. 5. 12:15
 8/10 A kérdező kommentje:

5 igen, talán te jársz legközelebb az igazsághoz, páran mondták ezt, talán ez van a háttérben.

azért volt külön undorító, amit csinált, mert én a megismerkedésünk kezdetén összehoztam neki egy melót (bemutattam egy ismert embernek), akiről ő írt egy cikket, megjelent.

azalatt nem szólt le, amíg ezen dolgozott, majd mikor megjelent az anyaga, amit félig-meddig nekem is köszönhet, mert én adtam kontaktot és minden fontosabb információt az alanyhoz, na utánajött a leszólás...


tehát ha vkivel jót teszel, segíted a munkáját (mint én az övét), akkor még ha nagyon szarnak találod is a munkáját, akkor sem szólod le így... vagy igen, de nem ilyen sértőn.

2021. szept. 5. 12:23
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

#7: És továbbra sem tudjuk a lényeget. A publikált olyan értelemben gondoltam, hogy valami komolyabb szakmai eredményt osztasz meg a célközönséggel, amiben szaktudás, szakmai munka van. Tehát nem oknyomozó újságírásra gondoltam, hanem olyan szakmai anyagra, aminek a háttértudása, nem az írás maga. Remélem érthető mire gondolok. De úgy látom a lényeg itt is a megerősítés, hogy márpedig a másik csúnya, gonosz bácsi leszólta a munkádat. Szóval igen, rohadjon meg ő.


#6

2021. szept. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9

publikáltam, azt jelenti megjelentek rangos, országos lapokban.

nyilván volt mögötte tudás, teljesítmény, jó esetben minden anyag mögött van.

riportok voltak.


a cinikus, rosszindulatú megjegyzéseket hagyd, én ebből már nem kérek, nem hiszem, h. indokolt a provokatív stílusod.

2021. szept. 5. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!