Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fontos neked, hogy olyan...

Fontos neked, hogy olyan munkád legyen, amit annyira szeretsz csinálni, hogy egyben hobbid is?

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 23:16
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem, a munka alapvetően pénzkereseti, megélhetési forrás számomra, ha valamit szeretek csinálni, azt űzöm hobbiként szabadidőmben.
36 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem szerencsére olyan munkám van amit ingyen is szívesen csinálnék
2021. szept. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is csak ilyen munkát vállaltam el, jelenleg is ilyen van.
2021. szept. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
C verzió: szeretem a munkámat csinálni, de nem az a hobbim. Kell, hogy legyen munkától független kikapcsolódás, még ha szereti is az ember, amit csinál.
2021. szept. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ami jelenleg a munkám, azért még fizetnék is, hogy csinálhassam.
2021. szept. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, de ez jelenleg kivitelezhetetlen.
2021. szept. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Metionin ***** válasza:
100%
Olyan hobbijaim vannak, amiből megélni nem igazán lehet csak ha van mögötted pénzügyi háttér amíg profivá válsz. De nekem az sosem volt. A munkámat szeretem, de nem az a hobbim. Ha a hobbim lenne a munkám, akkor az már nem a hobbim lenne hanem a munkám és mellette biztos lenne attól független hobbim.
2021. szept. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Én zsigerből utálok dolgozni.


Eleve a világon semmi sincs, ami heti 40 óra időtartamban lekötne, ráadásul hónapokig, évekig.

A hobbijaim is olyanok, hogy pár hétig vagy hónapig emezzel foglalkozom, majd amazzal.

Van, amelyik évben gyönyörűek a növényeim, más években kissé elhanyagoltabbak (alapból növényem mindig van pár, így is szenvedek a városi, lakásban élettől).

Van, amikor színezek, süthető gyurmázok, esetleg rajzolok, horgolok, máskor másfél évig feléjük sem nézek.

Van, amikor egész sokat fotózom, máskor hónapokig alig.

Nagy hobbim olvasgatni a neten egészség, közlekedés, háztartási gépek, IT a leggyakoribb témák, de hol többet olvasgatok, hol kevesebbet, hol erről, hol amarról.



Az is szenvedés nekem, ha rendszeresen kell élni, korán kell kelni, be kell menni egy munkahelyre (az én szakmám támogatja a home office-t, de ez itt is csak heti 1-2 napot jelent jellemzően).

Nem szeretek mások elvárásai alapján dolgozni, sőt, mások számára sem szeretek előállítani valamit.



Ezért a munka nekem abszolút a szükséges rossz.


Hosszú távon a hat órás munka a cél, ha mégis lesz gyerekem (bár inkább nem szeretnék), akkor a 4, sőt, preferáltan a háztartásbeliség.

2021. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A hobbi azért túlzás, de szerintem fontos, hogy legalább minimálisan élvezzük a munka során felmerülő feladatokat.
2021. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Webfejlesztessel szeretnek foglalkozni, de nem mondom, hogy hobbibol random weboldalakat terveznek munkaidon kivul is. Viszont uj dolgokat tanulni szeretek a szabadidomben, es ez erdekel is es mindig van valami uj, amit lehet benne tanulni, ugyhogy vegul is az igenre szavaztam.
2021. szept. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%

Ja, ha valaki nem hurráoptimista rózsaszín ködben élő birka, azt le kell pontozni? Oké...


Tök rossz érzés, hogy valaki válaszol egy kérdésre, indokolja és lepontozzák, mert nem az aktuálisan divatos társadalmi normának felel meg.

2021. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!