Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik jobb? Csinálni azt...

Melyik jobb? Csinálni azt amiben sikertelen vagy és utálod vagy azt csinálni amit szeretsz, de ezt a családodtól távol?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, unalom űzés miatt elkezdtél egy képzést, de hamar szinte az első nap rájöttél , hogy nem leszel soha jó benne és utálod viszont együtt laksz a családoddal akik kedvelnek, kvázi jól érzed magad, de csak otthon mert a tanfolyam idegesít.


Másik,, hogy elmégy egy jó távoli kb. 400km-re található településre ahová hív a haverod, hogy legyél a munkatársa mert ott ember hiány van én minden jött-ment embert örömmel felvesznek és a munka sem megerőltető a főnökök meg közvetlenek. De ez távol van a családtól és ritkán látnád őket.


Család nem mozdítható mert ők nagyon jól érzik magukat a jelenlegi helyen.


A város meg ahol laksz ahová jársz iskolába az egy unalmas megyei jogú város ahol egy darab szórakozó hely van ami drága.


2018. szept. 22. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy biztos: nem végeznék hosszú távon olyan munkát, amit utálok. Nekem ez nagyon fontos, egyszerűen pszichésen megviselne, ha minden nap úgy kéne bevonszolnom magam a melóhelyre, amit rühellek.

A család, ha jól sejtem a szüleid, testvéreid. Gyakorlatilag azt a fészket hagynád ott, amiből előbb-utóbb amúgy is kirepülnél. Én az új helyre szavaznék, semmiképp nem fektetnék plusz energiát és pénzt egy tanfolyamra, amiről már most tudod, hogy sosem fogod hasznositani.

2018. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is azt választanám, amit szeretek, még akkor is, ha távol lennék a családomtól. Hiába lennék közel hozzájuk, ha közben minden nap gyomorgörccsel és keserű szájízzel mennék be dolgozni.
2018. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze a tanfolyamon kapok ösztöndíjat. Nade, másik része, mindezeket a gondolatokat megosztottam a családdal és szerintük úgy sem mernék elmenni, meg buta vagyok, hogy ilyenen jár az eszem, túl jó sorom van. Persze, ez nem vitás, de jó lenne valamit lépni, érettségi óta ki sem mozdultam a városból. Na meg a tanfolyam elvégzése után csodálatos unalmas mellesleg egyhangú munkahelyem is lehetne , szülők szerint még akkor is csináljam ha nem tetszik mert majd jól kereshetek, mondják ezt úgy, hogy nekik gyerekkori álom munkájuk van, kvázi nem tudják milyen ha nem szereted amit csinálsz...
2018. szept. 22. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
voltam ilyen cipőben én is, nem vaciláltam sokat, költöztem. Egyáltalán nem bántam meg, jó döntést hoztam. Időnként persze hazalátogatok, ott rájövök, hogy hiányzik a szülővárosom, az emberekkel, de aztán belegobdolok, hogy ha ott maradtam volna, nem biztos, hogy boldog lennék.
2018. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attôl függ, h. ki mennyire ragaszkodik a családjátôl.
2018. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!