Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Influenzás vagyok, de ha nem...

Influenzás vagyok, de ha nem megyek dolgozni kirúgnak? Ki mit tenne a helyben?

Figyelt kérdés
2 napja már, hogy lázcsillapítókkal és házi módszerekkel próbálom elnyomni a tüneteket, de ott tartok, hogy ráment az ízületekre, mindenem fáj, nagyon nagyon fáradt vagyok és egyre nehezebb lélegezni. Próbálok kitartani, mert még csak próbaidős vagyok, nem mehetek betegszabira, vagy elküldenek.
2021. szept. 11. 23:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Ezek amúgy covid tünetek is lehetnek. Megmondod, hogy lehetséges, hogy elkaptad a covidot és szeretnél otthon maradni, amíg meg nem bizonyosodsz az ellenkezőjéről. Nem szeretnéd a többi kolléga egészségét veszélyeztetni.
2021. szept. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Az nem baj, ha ilyen helyről elküldenek, ugyanis egy normális munkahelyen elfogadják a betegszabadságot és nem kirúgnak miatta.
2021. szept. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Menj be és köhögj szét mindent, látványosan legyél rosszul. Nem engednek betegszabira? Akkor nesze nektek itt vagyok!
2021. szept. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
2: Ezt mondjuk én sem értettem, hogy egyes főnökökben ilyenkor miért csak az a két eshetőség merül fel, hogy: 1. Az illető nem is beteg, csak lóg (próbaidő alatt) 2. Valószínű krónikus beteg, aki rendszeresen hiányozgatni fog.
2021. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az "értettem" után van egy "soha".
2021. szept. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy ezt konkrétan tudod, vagy csak feltételezed, hogy kirúgnának? Mert én is voltam már beteg próbaidő alatt, és nem rúgtak ki. Valamint most is egy ismerősöm, úgy, hogy alig egy hetet dolgozott, és egy hét hiányzás után símán visszamehetett.
2021. szept. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így mondták hogy nem mehetsz betegszabadságra próbaidő alatt?Ha igen akkor semmit nem vesztettél mert egy ilyen munkahely úgy szar ahogy van,nem akarsz ilyen helyen dolgozni
2021. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem mi a kérdés. Beteg vagy, maradj otthon. Kell az neked ha utána majd lefertozod a céget, főleg most? Nem kell befosni, inkább az egészségem maradjon meg. Egy percet nem dolgoznek ilyen helyen ahol probaido alatt nem engednek el se betegallomanyba, se hivatalos ügyet intézni.
2021. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha szétfertőzöd a munkahelyed, előbb kirúgnak, mintha táppénzre mennél.
2021. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Üdv. Köszönöm, hogy írtatok. Végül nem bírtam, ledöntött a lábamról, 2,5 napig lázasan mentem, alig ettem, csak egy kis híg levest délben és napközben kb összeestem. A munkatársak kísértek oda a főnökhöz, hogy engedjen már haza, az egyikük vitt haza, vagyis előbb az orvoshoz, ahol kaptam rendesen gyógyszert és 7-10 nap szigorú fekvést írtak elő. Fel is hívtam a főnököt a gyógyszerek kiváltása és a hazaérkezés után, aki azt mondta, látom én az igyekezetet, tudom mennyire akartál jönni ide dolgozni, de ez így nem fog menni, nem tudunk mi ennyi betegszabadságot fizetni. Ha meggyógyultál gyere el a holmidért és add le a belépőkártyát.

Hát ez történt, szóval vagy tényleg olyan munka, amihez én kevés vagyok, vagy a főnöknél vannak gondok. Azért a munkatársak hiányozni fognak, nagyon rendesek voltak.

2021. szept. 13. 08:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!