Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltanál munkahelyet, ha a...

Váltanál munkahelyet, ha a jelenlegi helyen nagyon jó a légkör, az új helyen valószínűleg nem ilyen lesz, mert teljesen más korosztállyal kell együtt dolgozni? Nyilván ott is lehet békés, nyugis csak nem fogunk együtt bulizni.

Figyelt kérdés
Nem lesz ugyanaz az érdeklődési körünk egyáltalán, ez már tisztán látszik. Fizetés kb ugyanaz, maga a feladatkör nyugisabb. Viszont a jelenlegi helyen tisztázatlan a felelősség kérdése és gyakori a hárítás a kollégák részéről, ha bármi van. Ezeken évek óta nem sikerült változtatni és ez nagyon stresszel így. Ha józan ésszel gondolkodom egyértelműen váltani kell. De valahogy a szívem marasztalna...

2021. szept. 12. 15:22
A kérdező szavazást indított:
Igen, váltani kell!
Nem, maradnék!
14 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"jelenlegi helyen nagyon jó a légkör" vs "gyakori a hárítás a kollégák részéről, ha bármi van"


Hát igen, m*rha jó csapat lehet, ha folyton sz*rban hagyják egymást a bajban. Én nem siránkoznék utánuk.

2021. szept. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyben jó a csapat....akikkel közvetlen a szakmai kapcsolatom ott van gond. Ott is csak szakmailag.
2021. szept. 12. 15:29
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Érzem az ellentmondást én is persze. 😔
2021. szept. 12. 15:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Üzletben nincs barátság. Nem azért melózok, hogy babazsúrozzak, nekem elég ha korrektek velem és nem szállnak rám. Az igazi barátaim úgyis munka után várnak.
2021. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Maradnék, hiába nem biztos, akkor mennék a másikba.
2021. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

En introvertalt vagyok szoval en nem ugy gondolkozok ahogy te es ezekbol az informaciokbol nem is igazan lehet tudni objektiv es realis dolgokat. Mert keves igy ez az info.


De az a munkahely ahol haritjak a feleloseget es nem lehet veluk ezt nyugodtan megbeszelni az nem a legjobb munkahely es egy ilyen hibazasi lehetosegek sorozata amirol mondjuk nem tehet egyik de a masik meg direkt haritja aki hibazott igy hogy lehet dolgozni? Ez a munkahely presztizsenek sem tesz jot. Az egyben jobb a csapat is csak mellebeszeles, mert akkor a jobb munkatarsaidnak kene osszefognia es tennie az ellen ugy hogy a felsovezetessel beszeltek. De ugye nem tesz senki semmit sajnos.


De ha en valahol nem erzem azt hogy az egy igazi munkahely lenne felelossegteljes megerto es egymast segito kollegakkal akkor en valtanek, mert az egeszsegem fontosabb es nem akarok sem eszkoze sem segitoje lenni egy ilyennek!


A masik helyen lehet jobb helyed lesz es megbecsulnek az idosebb kollegaid is nem tudhato. Es nyugisabb is irtad. Addig kell keresni amig nem talalsz egy olyan munkahelyet ahol mindenki megbecsuli egymast es felelossegteljes egymast segito csapatmunka van.

2021. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem váltanék a helyedben

Meg fogod bánni tapasztalat.


1 évig voltam egy olyan helyen ahol jó volt a munka, jó volt a légkör,de szar volt a fizetés


Váltottam, eltelt 1 év és a mai napig fáj a szívem miatta,hogy ott hagytam hiba volt.

Kérdeztem a főnököt,hogy nem-e mehetnek vissza,de most nem kell ember


Hiába keresek most jobban szinte 100 többet ha szar a légkör.

2021. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es a mostani helyerol nem az derul ki hogy jo a legkor hanem az hogy vannak kollegai akikkel joban van de felelossegvallalasrol nem tud senki semmit.


Attol hogy valt attol tarthatja azokkal a kollegakkal a kapcsolatot akikkel joba van. Neki kell eldontenie mit akar szerintem lehet jobban jar ha valt de ezt neki kell tudni mert amit irt az keves info ez alapjan nem nagyon tud az ember objektiv tanacsot adni de ahol a felelossegvallalas kerdeses az mar intő jel.

A fizetese ugyanannyi lenne irta az se nem tobb se nem kevesebb.

2021. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben csak akkor valtanek ha idegileg tényleg felőröl ami itt van, de nem a későbbi buli hiánya miatt maradnék hanem ha egyébként jó a légkör és máshol más a korosztály az már eleve kockázat. Ezt te tudod eldonteni.
2021. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon maradni akarsz és ez egy hosszabb ideje fennálló probléma, miért nem viszed elő a főnök(ei)d elé?


Normális helyen szeretik is, ha kezdeményezel és jelzed, hogyan lehetne hatékonyabbá tenni a munkát, munkafolyamatokat. Mondjuk nálunk előző helyemen is leöltek velünk 3-6 havonta megkérdezni ezekről, mi megy jól, mi nem, stbstb..


Persze ez nagyban függ a felettesedtől, vele mennyire tudtok együttműködni. Nem tudom mennyire stresszel, amikor engem kicsinált mentálisan egy hely, és nagyon jó volt a csapat, akkor is pl váltottam. De ott túl nagy volt a terhelés, és embertelen/értelmetlen folyamatok tólúrák, stressz stb.. Szóval nálam nem is volt kérdés.


Ha maradni akarsz, először megpróbálnám kezdeményezni a fennálló helyzet megoldását konstruktívan, és még jól is sikerülhet a dolog. Nem kell mindent csendben csinálni, lehet feljebb fogalmuk sincs erről, mert egyikőtök se jelzi..

2021. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!