Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 hete felvettek a jelenlegi...

3 hete felvettek a jelenlegi munkahelyemre, viszont azóta visszajelztek egy helyről, ahol egy pénzügyileg jobb ajánlatot kaptam, + közelebb lenne a munkahely is, megérné ezért máris felmondani?

Figyelt kérdés

Hosszútávra kerestek embert, én is hosszútávra kerestem munkahelyet, ma viszont szintén visszajeleztek egy cégtől, ami a lakhelyemen van, bár nem adnak annyival többet, csak 60.000 forinttal, viszont így nem kéne reggelente 35 percet vezetnem egy erdős, és eléggé rossz minőségű úton, + a 15ft/km-eres benzinre se kéne ráfizetnem, mert gyalog 10-15 percre lenne a másik hely.


Pofátlanságnak és unkorrektnek érezném, ha a próbaidőre hivatkozva máris felmondanék, nem is tervezem, de kíváncsi lennék, ti mit tennétek a helyemben?


2021. aug. 26. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mennék. Kivéve akkor, ha a másik (közelebbi) hely valamiért nem szimpatikus.
2021. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van a próbaidő, hogy mindkét fél megérezze, hogy jó-e. Szépen, udvariasan mondd el, hogy egy kedvezőbb helyet választasz inkább - a közelséget említsd, ne a több pénzt. Télen ez komoly előny, hogy nem kell 2x35 percet bumlizni, hanem felkerekedsz és begyalogolsz. Egészségesebb is, sokkal.
2021. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg biztos a másik meló, akkor nyugodtan felmondhatsz. Nem szuperkorrekt ez a jelenlegi céggel szemben, de manapság nem éri meg annak lenni, mert ők sem lesznek azok veled, ha rájuk jár a rúd. Én pl. multinál dolgozom, több olyan eset is volt, ahol 1-2-3 héten belül mondtak fel, mert kaptak jobb lehetőséget. Idegesítő dolog, nyilván, főleg ha egy valag idő elment a betanításra, de benne van a pakliban, és nem várható el senkitől, hogy visszautasítson egy jobb ajánlatot. Mondjuk nem kell bő lére ereszteni a dolgot.
2021. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondd el,h mashol 100 ezerrel tobbet fizetnek es nem kell annyit utsznod.
2021. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez üzlet. Te is csak addig vagy értek egy munkahelynek, míg a hasznodat látja.


Én hagytam már ott a próbaidő alatt munkahelyet, bizony azonnalival, bizony nem könnyű mást találni abbaa a poziba.. nem szép dolog, lehet, de becsapva éreztem kicsit magam.


Másrészt nem azért dolgozok, hogy másoknak eleget tegyek meg juj mit szólnak.. vállaltam és elmondtam mindenkinek.


Ismerős is felmondott próbaidő alatt mert egy sokkal jobban fizető helyre felvették pár hét múlva. H*je lett volna maradni csak mert jaj nem fog tetszeni a cégnek. Nyilván nem örül a főnök, de őszintén, mindenki pótolható. És felesleges ebbe érzelmeket belevinni, mert odafent te se vagy több nekik egy x-edik valakinél. 1 hónap múlva el is leszel felejtve ne aggódj.

2021. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!