Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viselkednétek egy...

Hogyan viselkednétek egy ilyen kolleganővel?

Figyelt kérdés

Autókozmetikusok vagyunk, egy műhelyben dolgozunk.

Rólam annyit kell tudni, hogy odateszem magam a munkában, megtalálom a tennivalót, csendes vagyok, a dolgomra koncentrálok, de kedves vagyok az emberekkel.

Ez a nő viszont mindenbe beleköt amit csinálok. Szó szerint. Most azért szidott Le, mert állítása szerint rossz szivaccsal políroztam az autót (nem igaz), előtte azért mert egy vendég autóját mostam először meg és nem azt amit ő kiutalt nekem (nem a főnököm)

Minden napra van valami téma. Már rosszul vagyok ha meglátom.

Visszaszólni nem akarok, nem merek, mert én imádom a munkahelyem, szeretem ezt csinálni és meg akarom őrizni a nyugalmat.

Ha a legkisebb mértékben is kiállok magamért vagy a munkámért, már százon van...

Van egy olyan érzésem, hogy magyaráz a hátam mögött is, ami mondjuk annyira nem zavar, mert a többiek tudják, milyen vagyok.

Ti hogyan kezelnétek a helyzetet?



2021. szept. 23. 12:32
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Most visszanyalt neki a fagyi, kifogott egy nagyon nehéz munkát, úgy csapkodott hogy azt hittem felrobban. Persze szokás szerint elszégyelltem magam (miért, ne kérdezzétek) és segíteni akartam, de aztán ott hagytam a francba, mentem a dolgomra. Most tízórainál szó szerint rám rivallt, hogy haladjak mert sok a munka (nem az, egyedül lazán elvittem ennyi melót amennyi most van). Én állat szót is fogadtam, de már bánom.

Tényleg rohadt nehéz kizárni.

Az a baj hogy anyukám is ilyen volt kiskoromban így egy kicsit olyan mintha ugyanaz ismétlődne meg. Szánalmas szitu.

2021. szept. 24. 12:37
 22/27 anonim ***** válasza:

Attól hogy neki szar még nem kell, hogy neked is az legyen. Ne segíts neki, mindenki tegye a dolgát, most ő van szopórolleren, legközelebb meg neked lehet nehezebb munkád. Nyakam oda ha te kérsz segítséget leráz, mert neki is dolga van.

Esetleg ha gyerekkori traumák feloldozását város és ebben van a mai problémák kezelésének a megoldása is, fordulj, pszichológushoz. nekem sokat segített, ma már nem veszek fel olyan dolgokat, amin korábban napokig képes voltam tépelődni. Mint kiderült ennek is gyerekkorban volt a gyökere.

2021. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Köszi! 😍

Járok agykurkászhoz az önbizalmammal:)

Kurfa nehéz visszaadni a viselkedését. Néha amúgy normális, akkor jön beszélgetni, aztán átfordul és vágja a pofákat meg csapkod. Most az utóbbi 2 nap szörnyű!

Előtte én szívtam egy fekete autóval, ott nyomta Le a szivacsos kioktatást.

Nem érdekel ha hozzám se szól, azt sem bánom ha többé nem segít csak szakadjon le rólam, leszívja az energiáimat...

Most kaptam egy szervizet, úgy repültem örömömben a mosóba hogy végre nem zrikál senki 🤣

Segít ha kell, sőt az is gyakori hogy az én munkámat mégegyszer megcsinálja (ha Ketten mosunk egy autót, átjön a felemre a kefével és átsúrolja a tiszta kasznit...mintha én retkesen hagytam volna)

2021. szept. 24. 13:01
 24/27 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak bœven gondjaim de sosem verem rajta le, lemeccselem magammal vagy azzal akire tartozik.
2021. szept. 24. 13:02
 25/27 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt, anyukám meg a jóval idősebb nővérem mindig ilyen hisztisek és toxikusak voltak, így én is sajnos ez a "bocshogyélek" lettem, és mindig bevonzom melóban ezeket a förmedvény kolléganőket.


Muszáj tudatosítanod, hogy nem te tehetsz a nyomoráról, neki saját magával van baja.

2021. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Tipikus energiavámpir. Ne bratyizz vele, akkor sem, ha jópofizni, beszélgetni akar. Ha segíteni akar, meg a munkádat ujra csinálni, dobjál még a lába elé pár koszos darabot, mondván "na, akkor csináld, én megyek kávézni/ebédelni/ wc re stb, amit akarsz és lazán hagyd rá a melód.

Az ilyet úgy tudod elintézni, hogy kiröhögöd, lazán kezeled, semmibeveszed. Ha látja, hogy felé tudsz kerekedni és nincs fogása rajtad, nagyon gyorsan le fog kopni és más "táplálék" után néz.

2021. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nézd, hosszú távon szerintem ki fog készíteni, ha utánad még egyszer letakarítja az autót. Én tuti leállítanám.
2021. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!