Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyzet a 4 napos munkahé...

Mi a helyzet a 4 napos munkahéttel a világban? És Magyarországon? Van valami előrelépés bárhol is?

Figyelt kérdés

2021. szept. 27. 18:34
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Munka alapú társadalmunkban előbb lesz 8 napos munkahét, mint 4 napos.
2021. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Izlandon tesztelték, ott úgy olvastam, sikere volt.
2021. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam asszisztenst keresni 4 napra (1 napot irodán kívül töltök, tehát felesleges lenne bent lennie), meghirdettem az állást 4x8=32 órára, DE NEM ÉRTETTÉK! (Mindenki azzal jött, hogy akkor most ez teljes vagy félállás, hogy lehet egy héten pont 32 órát dolgozni?!)


Ekkor meghirdettem 4x7,5=30 órára (mert úgymond "6 órás állás" létezik), na ekkor meg azzal jött mindenki, hogy milyen link munkahely az, ahol csak 4 napot kell dolgozni, miért nem jön be rendesen a főnök, hogy lehet ebből megélni, mindenkinek "rendes állás" kellett volna!


Szóval katasztrófa volt!

30/F vállalkozó

2021. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva szerintem fárasztó lenne napi 10 órát dolgozni, az ebédidő miatt ez kb 11 órás bentlét lenne.


Én például olyan vagyok, hogy folyamatosan szükségem van a szabadidőre.

Tehát oké, 3 napos hétvége, de cserében hétköznap semmi se férne bele. Egyébként edzés sem például.

2021. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Próbáltam asszisztenst keresni 4 napra (1 napot irodán kívül töltök, tehát felesleges lenne bent lennie), meghirdettem az állást 4x8=32 órára, DE NEM ÉRTETTÉK! "


Már bocs, de akkor nem tetted elég magasra a lécet :)

2021. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én olyan 4 napos munkahétre gondoltam, ami 32 órás.
2021. szept. 28. 18:23
 7/10 anonim ***** válasza:
"Már bocs, de akkor nem tetted elég magasra a lécet :)" - Ez egy egyszerű irodai munka, nem kell hozzá mesterdiploma :) Kb. 70 jelentkező volt, és több mint a fele ezen a heti 32 órán rágódott...
2021. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

De hozzátartozik ehhez az izlandi bulihoz, hogy annyi fizettek 4 napért, mint előtte 5-ért.


Gondolom a 30 éves vállalkozó úr nem 40 órányi hét árát akarta kifizetni

2021. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6


Ja, az bármikor jöhet.

Akár egy esetleges jövőbeni berendezkedésben, ahol nem olyan a gazdaság, mint most, tehát a pénzünk ugyanannyit ér, mint most.

Akár úgy, hogy kevesebbet keresek ugyan, de úgy sem szenvedek hiányt semmiből.

2021. szept. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

"Gondolom a 30 éves vállalkozó úr nem 40 órányi hét árát akarta kifizetni." - Természetesen nem :)

De sokan egy az egyben kiakadtak ezen, mondván:

-"Csak 160 a fizetés?! Mindenhol 200-at ajánlottak!"

-"Igen, de ott 5 napos a munkahét!"

-"De hát havonta csak 160 ezret keresnék!"


Fogtam a fejem mint a Vuk-ban a kutya, és magamban mondogattam: "Nemérti, nemérti, nemérti...."

2021. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!