Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy nézzek magamra jó szemmel...

Hogy nézzek magamra jó szemmel és ne ostorozzam magam?

Figyelt kérdés
A sok itthon töltött semmittevés miatt sokszor úgy gondolom, hogy bármiféle munka feladatra alkalmatlan lennék mivel olyanokra jelentkezem amihez épp nincs tapasztalatom de azokhoz általában nem szükséges mivel betanítanak és egyszerűek még leírás alapján is. Viszont munkamegnézésre simán eltudok menni, de ha már az első nap lenne ahol rendesen dolgoznom kell, megfutamodok és menekülök pedig sok mindenre képes vagyok hisz olyan állásaim voltak (2 állásom volt igazán) ahol mindent megtudtam csinálni persze betanulás után. De jelenleg annyira depressziós vagyok úgy 2 éve lassan, hogy nem merek elvállalni semmit, mert félek a kudarctól, a leszólásoktól stb pedig sosem volt a munkámra panasz, ha mégis azt túléltem. De most olyan mintha minden ezen függne. Nincs pénzem már és jó lenne ha már 1 hónapot kibírnék valahogy valahol de nagyon nehéz és rátesz, hogy lusta lettem amíg itthon henyéltem. Régen ilyen életet akartam, hogy se suli, se munka csak itthon számítógépezés de közben szörnyű hogy nem tudok venni semmit, sehova nem tudok elmenni mert nincs pénzem, depresszióm megöl szinte pedig próbálok pozitívan élni. Ha legalább már egy munkanapot dolgoznék már büszke lennék magamra, de ezt se tudom elérni mert sokszor valami nem tetszik a munkában. Nem akarom ennyire lekicsinyíteni magam, mert ezt az állapotot is szeretném megszüntetni. Jelenleg találtam ígéretes munkát ahol nincsenek elvárásaim. Szeretnék itt elhelyezkedni és dolgozni de félek hogy ismét elmenekülök. Meg olyan szintű szorongás van bennem általában emberek között de mikor ott vagyok ez elillan, és legtöbbször fejben túlgondolom ezeket. 24N vagyok.

2021. szept. 29. 17:42
 1/5 eznemlényeges ***** válasza:

Szerintem ha erőt veszel magadon és bejársz rendesen dolgozni, akkor ahogy mondtad, már jobb színben fogsz feltűnni saját magad előtt. Ha valamilyen gátlás fog el, akkor gondolj arra, hogy ezt csak túlgondolod, és ha majd egyébként azt csinálod vagy ott leszel akkor sokkal jobban fogo érzeni magad.

Ez elhatározás kérdése, de idővel valószínűleg javulni fog a helyzet. ha mégsem, akkor keress fel egy szakembert.

2021. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Emberek között valós a szorongásom és a félelmem de az agyam 100x rosszabba gondolja ezeket. Régen sokat közösítettek ki, nem sok barátom volt de mikor jobb iskolába kerültem nagyot változott minden körülöttem. Akkor is még szótlan, félős voltam de nem voltak ellenségesek velem sőt beszélgettek is velem, már feloldódott ez a blokk. Csak valahogy rákellett vennem magam, hogy menjek el egy kirándulásra velük és utána máshogy alakultak a dolgok. Most is lehet az kell hogy valahogy még a lustaságom ellenére is elinduljak a munkahelyre, bemenjek oda és elkezdjek dolgozni mert pénz sajnos mindig kell.

2021. szept. 29. 18:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Sőt nem éppen a kirándulás hatott hanem hogy én mertem odamenni egy szimpatikus lányhoz és végül elvoltnuk ketten. Régen elkövettem egy hibát hogy nem ismertem ki eléggé és ellenem fordult ok nélkül.
2021. szept. 29. 18:06
 4/5 eznemlényeges ***** válasza:

Igen, valószínáleg ez lesz a megoldás, hogy ráveszed magad, hogy elmendj dolgozni, akár beszélgess 1-2 munkatárssal, kicsit nyiss és máris jobban fogod magad érezni.

Én is egy kicsit magamba zárkódó típus vagyok, sokszor nekem is megkell küzdeni az ilyen gondolatokkal, de aztán szinte mindig jól érzem magam, bárhová megyek.

Előfordulhat ilyesmi, de ez ne tántorítson el az új kapcsolatok kialakításától.

2021. szept. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg ezt a számot, a mondanivalóját:

[link]

2021. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!