Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magyarok miért ennyire...

A magyarok miért ennyire irigyek a kollégáikkal is?

Figyelt kérdés

Én máshol születtem és éltem évekig, ide költözve nagyon meglepett, hogy a magyarok mennyire irigy nemzet, tisztelet a kivételnek.

Szakmán belül is tapasztalom, hogy beintenek, alátesznek a másiknak.

Van egy nagyon sikeres kollégánk, egyszerűen mint vadállatok a koncra, úgy vetették rá magukat a többiek, mikor egyik alkalommal vmit. hibázott.

Kárörömöt láttam rajtuk, meg hogy a másik most jól megkapta, úgy kell neki.

Ha tehetséges, sikeres embert látnak, nemhogy örülnének vagy elismernék, hanem vágják a pofákat, kitúrják, kibeszélik stb.

Miért?


2021. okt. 2. 22:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván nem az országtól függ, hanem attól, hogy alacsony az átlag életszínvonal, és a sikeres emberek kirívó esetnek számítanak. Valószínűleg Zimbabwétől Bulgáriáig pont ugyanezt fogod találni, teljesen felesleges a rasszista magyarozás.
2021. okt. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

sztem nem vagy tisztában azzal h. mit jelent a rasszizmus, még csak utalás szintjén sem írtam erről.

azt írtam, h. a magyar kultúrában erősebben tapasztalom, mint bárhol máshol ahol jártam, éltem, vagy ahonnan ismerek emberek.

2021. okt. 2. 22:47
 3/24 A kérdező kommentje:

1-es

a nyílt rasszizmus, amivel vádolsz, ezt jelenti: Egy intézmény vagy személy tudatosan és vállaltan kötelezi el magát egy csoport vagy annak egy tagjának negatív diszkriminációja iránt annak bőrszíne, látható rasszjegyei miatt, és ez mind kommunikációja, mind cselekvései során megnyilvánul.

2021. okt. 2. 22:51
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

1es, hát a rasszizmus pont nem ezt jelenti... És a példád is rossz.


Én külföldön élek elég régóta, 5 különböző országban éltem már, és volt több munkahelyem, ahol elég vegyes volt a társaság, értsd: multikulturális. És tényleg jellemző a magyarokra, de nyilván nem csak a magyarokra. Én ugyanezt a réteget látom szlovákoknál, bolgároknál, horvátoknál is, stb. Tehát ez inkább valami kelet-európai jelenség.

Én is nehezen viselem, mint ahogy a folytonos bűnbakkeresést is (mindig gyűlölni kell valakit, és mindig valaki más tehet róla, hogy nekünk rossz). Nem véletlenül nem élek már Magyarországon.

2021. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
Tudod mi a durva? Hogy sokszor az embernek a saját rokonsága is irigykedik. Hát én éltem Angliában, ilyet tőlük nem tapasztaltam. Nem úgy, mint a kedves honfitársainktól. Meg is van a véleményük rólunk magyarokról sok helyen sajnos. 😒
2021. okt. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%
Erre annyit tudok mondani, hogy válassz jobban társaságot/munkahelyet. Én Magyarországon élek, és nem tapasztalom ezt. Igaz, még nagyon fiatal vagyok és kevés helyen dolgoztam de még sosem tapasztaltam ilyet.
2021. okt. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
6 tudományos kutatások is születtek a témában, tájékozódj
2021. okt. 2. 23:17
 8/24 anonim ***** válasza:
39%

7


Miért? Miért kellene utánanéznem kutatásokban, hogy vannak olyan munkahelyek, ahol irigyek az emberek? Én meg tudom, hogy van olyan, ahol nem. Tehát kereshetsz egy olyat, ahol nincs ez.


Engem őszintén szólva annyira nem izgat, hogy vannak irigyek valaki munkahelyén. Az meg, hogy ezt összemossák a magyarsággal, kicsit zavaró tud lenni. Bár kiemelted, hogy tisztelet a kivételnek, én több kivételt ismerek, mint olyat, aki nem az. Sőt, szinte csak kivételt ismerek. Ilyenkor mi van?


Meggondoltam magam miközben írtam, de már nem törlöm ki. Szóval légyszi linkelj egy olyan tudományos kutatást (pl a kedvencedet), ami igazolja, hogy az irigység összefügg azzal, hogy valaki magyar-e vagy nem. Lehet angol nyelvű kutatás is természetesen (sőt, ezt preferálnám), vagy akár német, vagy olasz nekem mindegy. Más nyelvű is lehet, ha ezek közül nem találsz, majd valahogy megoldom a fordítást, ez ne legyen akadály.

2021. okt. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
8 félreértettél, a kutatások arról szólnak, hogy a magyarok irigyek.
2021. okt. 2. 23:48
 10/24 A kérdező kommentje:
google legyen a barátod, szociálpszichológiai kutatások
2021. okt. 2. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!