Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen helyzetben beleírnátok...

Ilyen helyzetben beleírnátok a tapasztalatokat az önéletrajzotokba?

Figyelt kérdés

Jelentkeznék eladónak egy kisállateledel boltba viszont eladói tapasztalatom nincsen. A végzettségemből adódóan eddig két gyárban is dolgoztam mint karbantartó így az önéletrajzomban jelen állapotában két karbantartói munkahelyi tapasztalat van felsorolva rövid munkaköri leírással, hogy mikkel foglalkoztam karbantartáson belül.


Tehát ha jelentkeznék eladónak akkor szerintetek bent hagyjam ezeket a tapasztalatokat (esetleg egyszerűsítsem le, hogy csak szimplán karbantartó és semmi rizsa, hogy miket csináltam kifejezetten ottlétem alatt) vagy inkább teljesen hagyjam ki a tapasztalatok közül az eddigi nem releváns tapasztalatokat?



#önéletrajz #nem releváns tapasztalat
2021. okt. 6. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Hivatalosan, ha bolti eladóként vagy felvéve, ahhoz kéne olyan végzettség, amivel bolti eladó lehetsz (ha az álláshirdetés nem taglalja, akkor mindegy). Az önéletrajzban egyébként feltüntetheted a végzettségedet, hogy legalább lássák, hogy van munkatapasztalatod, de szerintem nem kell részletezni.
2021. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell részletezni, elég ha leírod, hogy karbantartó voltál és hogy hol - úgysem olvassák el a leírásokat - mindent vázlatszerűen,átláthatóan írj.

Valószínűleg kisállateledel boltban nem követelmény a végzettség - úgyis betanítanak. Ha 25 év alatti vagy, akkor szinte nyert ügyed lesz.

2021. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: mivel pénztárgépet kezelsz, és eladónak minősül így HIVATALOSAN kellene valamilyen kereskedelmi végzettség. Más kérdés, hogy az esetek többségében nem kérik, és sosem szokott kiderülni, hogy az illetőnek nincs, de egy esetleges munkaügyi ellenőrzés során nem fognak neki örülni, hogy miért eladó az eladó, ha nincs róla papírja.

Hacsak nem más pozícióban van foglalkoztatva.

2021. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 nálunk is dolgozott olyan akinek nem volt eladói végzettsége és elég nagy cégről volt szó. csak őt árufeltöltőnek alkalmazták és a fizetését is ehhez igazították.
2021. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pultosként dolgoztam, mindent én csináltam (pénztárgépet is én kezeltem!) és volt is 2 ellenőrzésem fél év alatt. Soha nem kértek tőlem végzettséget, pedig az irataimat, mindenemet elkérték mind2szer. Vagy ez másnak számít?

Pl Pennyben sem eladók dolgoznak, hiába eladó-pénztáros a pozíció, semmi végzettséget nem kérnek (pár napja voltam állásinterjún náluk).

Diákmelósként is betesznek a pénztárgéphez, pedig még érettségid sincs.

2021. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: minden attól függ, hogy pontosan mi a munkakör megnevezése (FEOR száma), amivel az illető be van jelentve, és mennyi fizetést kap érte.

Mivel a bolti eladó nem számít szakképzettség nélkül végezhető munkakörnek, így egy bolti eladó nem lehet bolti eladó, ha nincs róla valami papírja, ami alapján az lehet. Régen a Penny-nél is kértek, csak aztán rájöttek, hogy könnyebben tudnak úgy felvenni embereket, ha végzettség hiányában ők tanítják be, és ők adnak róla egy papírt. Ennél kicsivel is magasabb pozícióban már ott is elvárás a legalább középfokú, releváns végzettség.

Diákmunkában azért lehetsz eladó, mert ott papíron nem "eladó" vagy, hanem csak pénztárgépkezelő, pénztáros.

Dohányboltban is például ha van akár egy kávégép automata, de az eladónak nincs semmilyen vendéglátáshoz köthető végzettsége, akkor hivatalosan nem szolgálhatja fel a kávét a vevőnek, legfeljebb odáig, hogy megnyomja helyette a gombot, és leteszi az asztalra a cukorral, tejporral, tejszínnel együtt, de ezeket, mint eladó, már nem teheti bele a kávéba.

2021. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!