Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet ma tisztességesen...

Hogy lehet ma tisztességesen megélni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Anélkül, hogy az ember IT-s meg politikai pribék lenne.

Nekem nem sikerül megélni, pedig nem vagyok hülye. Nagyon el vagyok keseredve, mert úgy érzem, hogy egy 0 vagyok. Hogy lehet pénzt keresni itthon?



2021. okt. 7. 23:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
Lottó nyeréssel, de rizikos, mert lehet,hogy nagyon sok szelvényt ki kell tölteni, és nagyon nem biztos, hogy nyersz; mert hogy nem tulzottan nagy az esélye annak, hogy abból a sokból pont azt a párat huzzák ki, amelyiket te bejelöltél
2021. okt. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Például szakmunkákkal. Szobafestés, járólapozás, víz-, gázszerelés, ilyenek. Nagyon elszálltak az árak, és alig lehet embert találni ezekre a munkákra, annyira be vannak táblázva. Nagyon megy nekik a szekér.
2021. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tippeket. Nem olyan a fizikumom sajnos, hogy ebből akár egyet is megcsináljak.
2021. okt. 7. 23:12
 4/22 anonim ***** válasza:
49%

Bármilyen valódi munkával, tényleges értékteremtő tevékenységgel nagyon jól meg lehet élni. A festőtől az autószerelőn át az asztalosig, mind hihetetlen pénzeket meg tud keresni. De még egy gyári műszakos munkával is korrekten el lehet lenni.

Egyedül a büfé-könyvtár szakos bölcsészek és hasonló semmirekellő értéktelen végzettségekkel rendelkezőknek nehéz pénzt keresni. De ezen lehet segíteni, rövid idő alatt meg lehet tanulni egy piacképes szakmát.

2021. okt. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Fodrász még lehetsz. 40 ezer egy balayage festés, egy nap 2 megcsinálsz, havi szinten millió fölött vagy adokkal meg anyaggal is.

A lényeg, hogy saját magad kell vállalkoznod és profin kell csinálni azt amit csinálsz. Bármilyen szakma legyen is az.

Én pl Binance-n tőzsdézek, a párom meg fodrász.

Senki nem szól bele, mert nincsenek főnökeink.

2021. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

4-es ez tetszik :DD így van, az egyetemet hagyni kell a fenébe, butaság az egész. Nehogy már valami szemét liberális eszme megkörnyékezze az ártatlan magyar embert. De egy átlagos kétkezi munkával dől a pénz:D "hihetetlen pénzeket meg tud keresni" - bocsi ezen felröhögtem. A gyári munkás "korrekt" megélhetés csak hab a tortán.


Én is jártam ebben a cipőben egyébként és sokat gondolkodtam a megoldáson. Sajnos nincs egyetemi diplomám (de ugye tudjuk, hogy az felesleges), se szuper szaki végzettségem, így az én megoldásom erre a problémára egy repülőjegy volt nyugatra.

2021. okt. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%

Piacképes a tudásod (ez vagy egy piacképes szakterületet jelent vagy azt, hogy a saját szakmádban értéket és piaci igényt teremtesz)


Csapatmunkával (összefogsz emberekkel, vannak kapcsolataid, akár összeállsz másokkal és átmenetileg együtt laktok, de egy jó barát sem árt, aki beajánl helyekre)


Üzleti érzékkel (befektetsz dolgokba, legyen az bármi, ami alkalmas arra, hogy pénzt hozzon)


A fővárosba jársz dolgozni vagy külföldre (például remote munkában). Magasabbak a bérek, mint az ország többi részén.



Spóroláshoz:

Minimalizálod az általad fizetendő fogyasztásokat: lemondod a havidíjas mobilelőfizetést és feltöltőkártyára váltasz, lemondod a tv előfizetést, olyan ételt veszel, amit nem kell főzni (sokat vagy egyáltalán), irodát vagy közösségi tereket használsz munkára. Ha edzel, otthonra veszel eszközöket. Nem rendelsz kaját, hanem készítesz, igyekszel ahhoz igazítani a menüt, ami akciós épp vagy ami szezonális gyümölcs/zöldség. Húsnak belsőségeket vagy aprólékot veszel például (törekedve a változatos étrendre azért). Megtanulsz magadnak csinálni dolgokat (leápolni magad, hajat vágni, megvarrni a dolgaidat, ha elszakadnak, megszerelni alapvető dolgokat). Kitapasztalod, mi hol olcsó, legyen az élelmiszer vagy ruha. Használt műszaki cikkeket veszel ha veszel, értékcsökkent árukat, utolsó darabokat. Próbálsz olyan helyen élni, ahol a szomszédok körbefűtenek...


Nem fogyasztasz alkoholt, cigarettát és egyéb luxuscikkeket, ha van autód, eladod (komolyan, nekem ez volt a legnagyobb anyagi terhem). Közlekedésre a lehető legolcsóbb alternatívát keresed (bicikli, tömegközlekedés).

2021. okt. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%

@6

"Nehogy már valami szemét liberális eszme megkörnyékezze az ártatlan magyar embert. De egy átlagos kétkezi munkával dől a pénz:D "hihetetlen pénzeket meg tud keresni" - bocsi ezen felröhögtem"


Az én egyetememen kb az összes prof jobboldali érzületű volt, egyik sem volt liberális :D

Értelmiség körében nem olyan népszerű ám az eszme.

Amúgy tényleg megtud kétkezi munkával sokszor többet is keresni, mint bármilyen diplomával. A lényeg, hogy vállalkozóként kell csinálni és jól. Jobban, mint mások. Ennek ellenére az egyetem hasznos dolog, sok mindent másként lát az ember utána. Akkor is jó, ha kétkezi munkával akarsz megélni utána, sokat fejleszt az ember gondolkodásán.

#5 voltam

2021. okt. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
#6 Röhögj csak nyugodtan, ettől függetlenül még tény, hogy aki ért valamihez, esetleg még jó is benne, és keményen dolgozni is hajlandó, az igenis jól megél. Aki nem, az mehet Londonba mosogatni. Lásd a saját példádat.
2021. okt. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs meg mindenkiben az, hogy vállalkozó legyen és folyamatosan törtessen előre, ahhoz is kell egy személyiség/hozzáállás. Alkalmazottként ha műszaki területen végeztél azért el lehet éldegélni alapvetően. Persze a tisztességes elég tág fogalom. Én pl. nem nagyon erőltetem meg magam de tudok félretenni rendesen ha akarok is, viszont házam pl. a jelenlegi hozzáállásommal sose lesz.
2021. okt. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!