Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet ma tisztességesen...

Hogy lehet ma tisztességesen megélni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Anélkül, hogy az ember IT-s meg politikai pribék lenne.

Nekem nem sikerül megélni, pedig nem vagyok hülye. Nagyon el vagyok keseredve, mert úgy érzem, hogy egy 0 vagyok. Hogy lehet pénzt keresni itthon?



2021. okt. 7. 23:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%
#6: Gondolom aztán Nyugaton rögtön szoftverfejlesztői munkalehetőségekkel bombáztak, bár valószínűbb egy Mekiben kötöttél ki. Most meg aztán fizethetsz a rezsire, mint a katonatiszt.:D Elmondom neked itthon gyárban már 168 óra havi munkával megkereshető a nettó 380,000 forint támogatás nélkül, ha valaki jó helyet fog ki.
2021. okt. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

#4

"Egyedül a büfé-könyvtár szakos bölcsészek és hasonló semmirekellő értéktelen végzettségekkel rendelkezőknek nehéz pénzt keresni"

Miért nyilatkozol olyasmiről, amiről fogalmad sincs? Komolyan kérdezem.

Konkrétan könyvtáros bölcsész végzettségem van, kiválóan megélek a fizetésemből. Tavaly megszűnt a közalkalmazotti státusa minden kultúrszférában dolgozónak, aminek bőven van árnyoldala is, nem is támogatom, de sok közgyűjteményben nőttek a fizetések. Mi a gondod ezzel?

2021. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
#12-es vagyok, elfogadom a lepontozást, de esetleg választ is tudna írni valaki? Nem költői kérdésnek szántam amit írtam, tényleg érdekelt volna.
2021. okt. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
24%
Ő azt írta, hogy nehéz pénzt keresni te pedig azt, hogy kiválóan megélsz a fizetésedből. Egyik nem zárja ki a másikat. Az, hogy neked elég az a fizetés amit adnak nem jelenti azt, hogy sok pénzt keresel. Esetleg ez lehet a gond.
2021. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14

Azt hittem egyértelmű, hogy arra célzok hogy nem olyan nehéz. Ezért írtam az egész szektorról.

2021. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
23%

Úgy lehet tisztességesen megélni a világon mindenhol, hogy piacképes tudást (végzettséget) szerzel és esetleg helyileg is oda költözöl ahol ezt tudod kamatoztatni.


Régebben sokszor olvastam pályaválasztós kérdéseket itt a gyakorin. A válaszok 90%-a az volt, hogy "csináld azt amit szeretnél csinálni, ha elég jó leszel benne, akkor mindenképp meg fogsz belőle élni". Nos hát ez speciális esetekben lehet igaz, de ha általánosságban akarunk róla beszélni, akkor a pacinak a kukiját :)

Tök mindegy mi lesz a munkád, x idő után úgyis meg fogod unni. Lehet hogy ez az x idő 2 hét, az is hogy 2 év, de előbb utóbb bekövetkezik, és a várható élettartamodhoz képest elenyésző idő alatt, szóval nem is igazán lesz jelentősége. Pályaválasztásnál azt kell figyelembe venni, hogy passzoljon a képességeidhez (pl. ne akarj villamosmérnöknek menni, ha a középiskolai matematika is bukdácsolva ment) és hogy legyen piaca.

Kérdezd meg magadtól, hogy mit fogsz csinálni, hol fogsz dolgozni, ha elvégzel egy vonatkerék pumpáló képzést? Ha erre nem tudsz válaszolni internetes kutakodás után sem, akkor hagyd a francba és ne tanulj ilyet.

2021. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Unom már ezt a piacképes tudásos dumát, mert én azt látom, hogy sokszor, ha van kapcsolati tőkéje az embernek és jó képességű, akkor kb. bármilyen nem szakképzettséget igénylő, de szellemi munkát el tud látni. Sőt, hiába van szaktudásom, senkit sem érdekel. Frissen végzettként is minden munkáltató azzal jött, hogy jajj, hát ez nem tud semmit blablabla. Unalmas már ez a világ, hogy ha nem IT mérnök meg szakmunkás az ember, akkor akassza is fel magát, annyira nem lehet pénzt keresni.
2021. okt. 8. 23:06
 18/22 A kérdező kommentje:
Ez a Nyugat meg... Úgy agyon vannak ott is nyomva a fizetések az én szintemen legalábbis, hogy csak. Ott is csak tengeni tudnék.
2021. okt. 8. 23:08
 19/22 anonim ***** válasza:
31%

Elismerem, hogy szarok itthon a lehetőségek. Lévén harmadannyit keresek, mint amennyit külföldön keresnék. Megélek meg minden de végülis át vagyok b...va.


De nálad inkább jellemhiba ez a megélhetési probléma. Egyszerűen semmit sem akarsz, semmit meg sem orobalsz, próbálsz, mert abban szar vagy, az meg nem, amaz meg unalmas...


Csezdmeg, te konkrétan nem akarsz dolgozni.

2021. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
47%

Ami meg a piacképes tudás dumát illeti...


Van az az út, amit az életművészek járnak és vagy bejön vagy nem.


És van az az út, ami biztonságos befektetésnek minősül és kiszámíthatóan jól meg lehet élni belőle.


A piacképes tudás az utóbbi, cigánykodni meg mutyizni pedig vagy működik vagy nem.

2021. okt. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!