Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatalok, hogyan választanátok...

Fiatalok, hogyan választanátok karriert, szakmát?

Figyelt kérdés
Környezetemben, baráti körben szüleinknek hiába van jó szakmája, de kb egy rabszolga életet élnek, szívatják a munkáltató szarért húgyért, benn kell lenni éjjel nappal. Stb. Sok társam ezzel már úgy van, hogyha már úgyis szar az élet, akkor szívesebben van egy irodai munkakörnyezetben, mintsem, egy gyárban robotolva teszi mindezt.
2021. okt. 11. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Egy jó szakamber, ha vállakozó szép pénzeket hazavihet, többet, mint egy diplomás. Pl kőműves, burkoló, villanyszerelő.
2021. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Ez nagyon sok mindentől függ, de valóban a munkáltató a kulcs kérdés nem a szakma. Persze vannak szakmák ahol gyakoribb van ahol ritkább. Multik kb mind ilyenek. Van nem egy volt évfolyam társam akinek tele lett a hócipője aztán szakmát váltott. Van aki méhész lett, meg van aki kamionsofőr. Elegük lett a mókuskerékből. Ami nem lenne ám az csak a magyar főnök akit a nyakára tesznek abban éli ki magát hogy fitogtatja hatalmát. Tapasztalat pedig az hogy nem igazán tudják egy érettségi után hogy mit is tanuljanak az emberek. Az a baj hogy MO -ra gyártó kapacitást vonzanak inkább és hiába van irodai szükséglete is egyre inkább gyártás felé tolódik el a gazdaság amíg a gazdagabb nyugati és északi országokban a szolgáltatások felé. Ráadásul a kétkezi melósok is jól keresnek, nem érzik szükségét egy székben ülni egész nap egy helyben.
2021. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettő igaz, úgy értem, hogy aki fiatalon pl kőműves, azt idősen mégis hogy végzi pl.
2021. okt. 11. 17:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pályaválasztás előtt állok. Én elsősorban az alapján választok egyetemi szakot és munkát, hogy mi az, ami engem érdekel, amiben jó vagyok és amit szívesen csinálnék. Tudom, ez nem azt jelenti, hogy nem lesznek hátrányai. A pénz is fontos, de nem az az elsődleges, inkább keressek kevesebbet, de szeressem azt, amit csinálok, mintsem gyűlölettel menjek be minden nap dolgozni.

Én sem jó példát láttam erre otthon. Anyukám multinál dolgozik, átlagos fizetése van, jónak mondható, de azok alapján, amit látok, leszűrtem, hogy én ilyen helyre soha nem megyek, nem nekem való, én úgysem bírnék egész nap egy irodában ülni a gép előtt. Apám is multinál dolgozott korábban, otthagyta, mert nem bírta, most nagyrészt otthonról dolgozik, de annyira ő sem szereti a munkáját.

2021. okt. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
98%

Fiatal vagyok, három szakmával rendelkezem, most csinálom a negyediket. Egyik szakmám burkoló, másik biztonsági őr. Eddig őrködtem, mellette burkoltam. Most tré hellyé kezdett válni a munkahelyem, és most fogok lépni innen, de még nem tudom merre. Pályakezdő burkoló vagyok, így van még mit tanulnom, szóval úgy vagyok vele, hogy addig marad ez a beugrós dolog, míg nagyobb önàlló munkára nem vagyok képes, majd jövőre vállalkozást akarok. Már most vettem pár szerszàmot, neten nagyon jó árban találtam, szinte fillérekért nagyon jó alapcuccokat. :D Még kell 2-3 dolog és már tudok önàlló munkát is vállalni kisebb, egyszerűbb helyeken(mert azt már meg tudom csinálni egyedül is). Persze teljes csak akkor lesz a dolog, ha vállalkozó leszek, az az álmom.

Nem az én világom az, hogy más mókuskerekét hajtsam, szeretném a sajàtomat inkább. Addig is próbálok olyan munkát vállalni főállásban, amikben nem erőltetem túl magam, és munkában van időm árajànlatokat írni, szerszámokat rendelni, stb. Meg persze legyen erőm/időm a mellékàllàsomra is.

Én így képzelem el az életemet, így oldom meg. Nem könnyű, akadnak nehézségek, de minden kezdet nehéz. Én a jéghàtàn is megélek, volt hogy enni nem volt mit kb, és egy félszobàban éltem, és kerestem havi nettó 40 ezret, mindenki kiröhögött, hogy burkoló akarok lenni, de kitörtem onnan, kocsim van, jogsim van, egyedül élek egy nagy lakásban, ettől én már csak fentebb akarok menni, lentebb nem.

2021. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
Én kungfu mester akartam lenni, csak hát Magyarba ebből még az se élne meg aki az lenne.
2021. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!