Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az ilyen kollégáknak konkrétan...

Az ilyen kollégáknak konkrétan mi a baja, vagy hogy kéne erre reagálni?

Figyelt kérdés

Legtöbb emberrel kijövök, pozitív személyiségem van alapjáraton, de néha olyan emberekkel fúj össze a szél, akiknél nem tudok mit reagálni konkrétan.

Például köszönök, elkezdenek belekötni a személyes dolgaimba.

Nem szólok vissza, mert munkahely és nem érdekel túlzottan.

Aztán legutóbb olyannal találkoztam, aki abba kötött bele, hogy keveset keresek, meg minek ilyen autóm van, miért élek olyan életet amilyet, miért nem akarok gyereket, meg hogy a helyemben felkötné magát mert neki a gyerekek a legfontosabbak.

Legjobb, mikor abba kötnek bele, hogy szoktam e "b*szni", mikor ez tökre privát dolog.


Nem szoktam mit tudni szólni ezekhez, igazából annyi, hogy felvállalom a hobbijaim és hogy introvertált személyiség vagyok, tehát nekem nincsenek emberi kapcsolataim és jól elvagyok egyedül, nem akarok családot meg hasonlók.

Nem szoktam visszaszólni, mert én elfogadom az emberek véleményét, személyét, és ő szegénységük, hogy ilyen személyiségük van, én meg örülök a sajátomnak. Nem is beszélve arról, hogy az ilyen emberek még veszélyesek is lehetnek.


Ettől független valahol zavaró, mert szeretem a nyugalmat és utálom, ha beleszólnak a dolgomba. De nem tudom behazudni egyszerűen, hogy engem érdekelnek az "átlagos" dolgok, mert látszik is rajtam, hogy egy zárkózott személyiség vagyok.

Ti mit gondoltok az ilyenekről?

Úgy ítéltem meg, hogy ezeket néha meg kell élni, mivel nekem segít tartást adni, ha büszkén felvállalom milyen ember vagyok, körülöttem meg had vergődjönek.


Mintha amúgy ilyenkor irigyek is lennének, hogy én "szabad" vagyok mondhatni és magamra költhetem a pénzem, vagy nem tudom.

Nagyon utálatos az ilyen közvetlen rosszindulat szerintem...


2021. okt. 23. 09:54
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

A kérdés az lett volna, hogy mi a jó reakció erre.

Én nem szoktam tudni rá reagálni nagyon semmit, csak röhögök/mosolygok.

2021. okt. 23. 09:55
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Ócska hely lehet, ha ilyen pocsék emberek a kollégáid.
2021. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én megtanultam, hogy vannak szimplán sz.r emberek, akikkel nem tudsz mit kezdeni. Lehetsz velük barátságos, elküldheted a p.csába őket, de valójában semmi sem változik. Vannak primitív, eszméletlen ostoba emberek, akikkel abszolút nem érdemes semmilyen kontaktot felvenni, mert annyira szint alatt vannak.


Sokszor a legjobb reakció az, ha nincs reakció.

2021. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sorsukra hagyod őket, - aztán elfárad a szájuk idővel a monodrámájukban.
2021. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
erre szoktam azt mondani, hogy, ha nekem egy gyerek lenne az életem értelme, én is felkötném magam, minek éljek olyan életet ahol semmit nem értem el és egy senki vagyok? Szülni a lőtéri korcs kutya is tud.
2021. okt. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Girlll3 ***** válasza:
85%
Ez valami gyár lehet csak. Ott szoktak ilyen értelmes egyedek lenni.
2021. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem is ilyen durván,ahogy a kérdező írja,de ez nálunk is megvan (irodai munka).

A legtöbb szitura,nem reagálok,úgy csinálok,mintha meg sem hallanám,nem válaszolok,nem provokálok,erre nem nagyon tud a másik fél mit lépni.

2021. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem közmunkában dolgozva voltak ilyen munkatársak. Majdhogynem parancsba adták, hogy szedjek fel végre valami nőt, mert már fogy a türelmük. Aztán mikor egyszer majdhogynem kiabálva felszólítottam őket, hogy legyenek szívesek a saját dolgukkal törődni, én voltam az antiszoc bunkó. A nemi élet, meg hogy a te anyagi helyzeted is szar-e, és ha nem szar, akkor miért nem az, az aljább, alacsony végzettséget igénylő munkahelyeken ezek valamiért nagyon központi témák.
2021. okt. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként én szeretem a munkaköröm, bár nem kell hozzá sok tudás, csak türelem. Mindig inkább azzal van a baj, hogy mindenféle csürhét felvesznek rá, ez alapján meg azt is elítélik, aki ilyen munkát végez, de nem olyan pökhendi ember.
2021. okt. 23. 15:57
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy magára a kérdésre válaszolva, az a bajuk, hogy üres az életük. Így esemény híján az a legjobb elfoglaltságuk, hogy folyton másokkal foglalkoznak.
2021. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!