Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkahelyen több...

Ha egy munkahelyen több alkalommal azt mondják, hogy "majd értesítünk" akkor azt vegyem úgy, hogy többet nem akarnak?

Figyelt kérdés
Sajnos a gyakorlati munkahelyemnél is elbaltáztam, nem mentem el mert bonyolult oda az odajutás, nem olyan mint a régi időkben mikor nem hajnalokban kellett érkezni. Azóta is bánom, de próbáltam felvenni a kapcsolatot velük. Augusztus óta talán, emailben is kérdeztem ott is az volt a válasz, hogy ha amint aktuális lesz értesítünk. Telefonon is ezt mondták, személyesen is tettem egy próbát de nem mert akkor is ez volt a válasz. Közben azóta már láttam 2x új hirdetést abba a munkakörbe. Azért is próbálgattam ennyiszer, mert közben egy más üzemben a gyáron belül mondták hogy akkor valami nagy leállás volt, a saját dolgozóknak se tudnak munkát adni (ami lehet megint egy újabb kifogás) de előtte tényleg volt valami leállás mert emailt kaptam ilyen automatikust hogy nyári leállás van most, türelmét kérem. Nagyon szerettem ezt a helyet, de csak gyakorlaton és most hogy ennyire nem úgy néz ki hogy nem kellek már félek más helyre is jelentkezni mert lehet ott nem fogok megfelelni úgy mint itt. Rendesen még nem dolgoztam itt csak gyakorlati szinten. Ha több hónapig nem kapok tőlük értesítést akkor vehetem véglegesnek hogy elszúrtam és ne keressem többet őket? Ez ugye nem számít zaklatásnak? Több évvel ezelőtt ugyan ezt csináltam csak akkor még nem voltam más munkahelyen és akkor is felvettek volna csak hát akkor is a 3 műszak volt a gond meg a beosztás de már ezeket elfogadnám ha felvennének. Hogy engedjem el ha ennyire a szívemhez nőtt de közben tudom hogy úgyse lett volna jó sokáig? Egyszerűen nem tudom elengedni ezért is voltam ott egyszer személyesen hátha úgy valahogy esélyem lesz akkor ezt éreztem de csak rontottam rajta lehet...:( hogy engedjem el és csak emlékként emlékezzek rá? Ez persze az én hibám de annyira bíztam benne de sokáig semmi értesítés és félek új munkahely után nézni. Itt legalább ismertem a helyet, semmi nem volt ismeretlen.

2021. okt. 23. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Engedd el, senki nem akar olyan munkaerot, aki el se megy az elso gyakorlatara, vagy varialni akar a beosztassal, mert neki ez nem jo, meg amaz se.. . Vannak masok is, akik nyilvan tiszta lappal palyaznak ra. Keress masik helyet, ahol te is tiszta lappal kezdhetsz, es ne cseszd el mar az elejen.
2021. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
aki el se megy az elso gyakorlatara..félreértetted, gyakorlatra mindig elmentem egyedül mikor felvettek utána nem mentem. sajnos megzavarodtam kicsit hogy 3 műszak meg minden ezért is hezitáltam. jó munkaerő lettem volna hisz rendesen dolgoztam volna csak rosszak a feltételek :(
2021. okt. 23. 14:59
 3/6 A kérdező kommentje:

Keress masik helyet, ahol te is tiszta lappal kezdhetsz, es ne cseszd el mar az elejen.

pont ezt akarom de emiatt félek elindítani új helyen, hogy megint elrontom de pont hogy jó dolgozó akarok lenni, aki mindig pontosan érkezik pontosan elvégzi az adott feladatokat. nem panaszkodik stb..úgy hogy mondod tiszta lappal indítani új helyen.

2021. okt. 23. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne gondold túl! A legtöbb cég bonyolult szervezet (minél nagyobb, annál összetettebb tud lenni). Egyáltalán nem biztos, hogy a jelentkezéseddel olyan foglalkozik, aki tud róla, hogy te milyen munkaerő voltál, volt-e veled gond vagy sem. Még, ha olyan, akkor sem biztos, hogy észben tartja, foglalkozik vele, vagy ez alapján hoz döntéseket. Számíthat is, de egyáltalán nem biztos, hogy tényleg számít.


A felvételiztetés pláne nagyüzemben megy a legtöbb helyen. Minél alacsonyabb szintű egy munkakör, annál többen jelentkeznek, így pláne komoly munka minden jelentkezéssel foglalkozni. Ha sok a jelentkező és sok az alkalmas is köztük, akkor pláne könnyelmű lehet a válogatás is, hiszen nekik szinte mindegy is, hogy a sok alkalmas jelentkezőből melyiket veszik fel.

Bár úgy hallom, sokat változott a munkaerő piac, egyre inkább küzdenek a cégek vele, hogy alkalmas munkavállalót találjanak. Egyre többet hallani olyat, hogy "bárkit felveszünk, akinek van szívverése". Viszont ettől még lehet, hogy akár az indokoltnál is könnyelműbben bánnak dolgokkal, helyzetekkel.


Van olyan hely, ahol egyik nap elutasítanak, másnak meg újra hirdetnek, mert nem találtak megfelelő embert. Az se biztos, hogy látták a jelentkezésed, mert ott is emberek dolgoznak, akik hibázhatnak is. Lehet, hogy valami olyan miatt került ki a jelentkezésed, amit csak benéztek.


A következőket teheted és érdemes is mindegyiket megtenned:

1. Ne agyald túl a dolgokat, ne sejts és ne feltételezz semmit! Ha azt mondták, hogy majd jelentkeznek, akkor ez pont annyit jelent, hogy majd jelentkeznek, ha akarnak. Annyit jelent, hogy megkapták a jelentkezésed, hiszen arra válaszoltak. Lehet, hogy csak lassan dolgozzák fel, az is lehet, hogy nem akarnak jelentkezni. Amíg nem jelentkeznek, nem érdemes foglalkozni vele, hogy miért nem.


2. Ha bővebb választ és indoklást akarsz, akkor kérdezz rá, hogy meddig tart a jelentkezési folyamat, mikor várható visszajelzés, vagy kérj visszajelzést, hogy mi volt a gond, miért nem feleltél meg. Így emlékeztetheted őket, hogy esetleg nézzék már meg, ha még valami érdemi visszajelzést is kapsz, hogy miért nem téged választottak, talán segíthet. Persze valószínűbb, hogy csak egy "bocsánat, mást választottunk" lesz a válasz. Akár anélkül, hogy megnéznék, hogy egyáltalán elolvasták-e a jelentkezésed. Viszont egy próbát megérhet, hátha valaki veszi a fáradtságot és legalább utólag ránéz, hogy mégis mi lehet az oka és vagy kapsz valami hasznos tanácsot, vagy akár még be is teheti egy másik kupacba, ha esetleg meglát benne valamit.


3. Jelentkezz újra, ha újra keresnek embert. Lehet, hogy korábban nem kerültél eléjük, kiestél valamilyen rostán, de ha újra keresnek lehet, hogy nem kerülsz ki olyan hamar. Akár a szempontjaik is megváltozhatnak (főleg, ha korábban nem találtak megfelelőt), vagy akár alaposabbak is lehetnek, vagy csak épp mást rontanak el, vagy más csinálja a válogatást, bármi történhet. Ha beküldöd újra a jelentkezést, újra esélyt adsz magadnak. Ha nem küldöd be újra, akkor magadtól veszed el az esélyt azzal, hogy meg sem próbálod.


4. Jelentkezz minél több helyre, mert sosem tudhatod, hogy hol jársz sikerrel.


5. Ha teheted, akkor ne csak külsősként jelentkezgess, hanem ahova tudsz, keress közvetlen kapcsolatokat. Ott dolgozót, akit ismersz valamennyire és be tud valakinek ajánlani.

Vannak ugyan helyek, ahol nem annyira szeretik, sőt kifejezetten tiltják az ilyen kerülő utakat, de még ott is kaphatsz ismerősön keresztül annyi támpontot, hogy milyen a cég, mit figyelnek jobban, stb.

Sok helyen viszont akár az ilyen ajánlásokra általában jobban figyelnek a cégek. Van ahol csak kimondatlanul alakul úgy, hogy akit ismerős ajánl, azt azért jobban figyelembe veszik, de olyan cégek is vannak, ahol kimondott szabály, hogy akit dolgozó ajánl, azzal minimum el kell beszélgetni, nem lehet életrajz alapján csak úgy kirostálni.

Cége és területe válogatja, de van olyan is, ahol még jutalommal is ösztönzik a dolgozókat, hogy ajánljanak alkalmas, a cég számára megfelelő embereket. Ha tényleg alkalmas és felveszik, akkor jutalom jár az ajánlónak. De még olyan helyek is léteznek, ahol a dolgozónak is elég komoly belépési prémium jár azért, hogy oda megy dolgozni, csak menjen. Ez mondjuk ez főleg informatikában és gazdasági cégeknél, magasabban kvalifikált, diplomás munkakörökben szokás, nem egyszerű gyári munkásoknál, de ki tudja, hozhat még csodákat a munkaerő piac a kétkezi munkáknál is. Nem lepne meg, ha Angliában már a kamion sofőröket is hasonló módon vadásznák, mint itt a programozókat...

2021. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én elzavartalak volna az első sipákolásodnál. Mi az, hogy nem mész be, mert jajj, 3 műszak meg messze van? Pont ugyanolyan messze volt előtte is, annak pedig neked kellett volna utánajárni jelentkezés előtt, hogy hajnalra is be tudsz-e érkezni rendesen. Ha jelentkeztél, felajánlották az állást, te pedig elfogadtad, akkor ezzel tudomásul vetted, hogy neked oda kutyakötelességed lesz időben érkezni, beosztás szerint. Innentől rúgjanak csak ki szépen, ha már az első napon sem tudod ezt teljesíteni, ne foglald a helyet a becsületes, megbízható emberektől. Ja és igen, egyértelműen nem kellesz nekik, amiben nincs semmi csodálkoznivaló.


“jó munkaerő lettem volna hisz rendesen dolgoztam volna csak rosszak a feltételek”

Ohh, hogyne, te itt csak mártír áldozat vagy, bezzeg a gonosz cég. Mellesleg talán ne szidd őket úgy, hogy egy napot nem dolgoztál a főállásodban, mert lusta voltál és meg se próbáltad. Ezek után neked fogalmad sincs, mennyire teljesíthetőek a feltételek.


Menj el másik helyre és egyszerűen viselkedj felnőtt ember módjára. Először is nézd meg, hogyan tudsz bejutni, hajnalban is, ha van olyan műszak. ÉS akkor jelentkezz egyáltalán, ha ezt vállalod. Utána kérdezz rá a feltételekre (fizetés, beosztás, munkakörülmények, céges busz stb). HA ezek elfogadhatóak, AKKOR fogadj el bármit. Utána pedig egyszerűen fogod magad és bemész dolgozni akkor, amikor be vagy osztva. Nincs ebben atomfizika, csak nem lustának kell lenni és utána még ott mártírkodni meg könyörögni, sipítozni, ahol olyan szintű hanyagságot engedtél meg magadnak, ami egy régi dolgozótól sem fér bele, nemhogy attól, aki kemény egy napja lett felvéve. Ez a hajó sajnos elment, de te könnyen tehetsz azért, hogy a következővel ne járj így.

2021. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5.feleslegesen írsz már mert törölt felhasználó...

A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!

2021. okt. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!