Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy munkahelyen kikezdett a próbaidő alatt több alkalommal a főnök? Mit lehet tenni, ha visszautasítod és ezért kirúg, na meg a fizetésed sem kapod meg, csak a töredékével szúrja ki a szemed?

Figyelt kérdés

2015. máj. 7. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fel lehet tenni a történetet névvel együtt néhány érdekvédelmi oldalra. Esetleg kideríteni, hogy a pozícióban "elődeid" és "utódaid" hasonlóképpen jártak-e, és összefogva kollektív pert indítani ellene.

Az állásra jelentkezőket megtalálni, és figyelmeztetni őket a veszélyre.

2015. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen munkahelyet ott kell hagyni. Most. Ebből úgyse lesz semmi, se karrier, se fix állás. Ha így kezdenek veled, akkor három opció van: vagy a főnök macája leszel, és úgy maradsz ott (persze csak míg a macája vagy), hatalmas dicsőség... Vagy a főnök macája leszel, de miután az lettél, így is, úgy is elküld a próbaidőd végén. Vagy nem állsz kötélnek, és akkor azért küld el, akkor meg úgy is mindegy, megspórolod a stresszt és a megaláztatást.


Sajnálom, tudom, hogy sz*r dolog melót keresni manapság, de ennek a munkahelynek lőttek már most.

2015. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt te is és a munkáltató is felmondhat indoklás nélkül. Ez ügyben sokat nem tehetsz, viszont, ha zaklatott, molesztált, azért feljelentheted, csak kérdés, hogy megéri e a procedúrát...
2015. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egyszer én is kikezdtem egy alkalmazottammal, de nem a macám lett, hanem a feleségem és a gyerekeim anyja :)
2015. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem mássz rá, és döngesd meg istenigazából, ha nem nagyon ronda. Ha nagyon ronda, húzz a fejére papírzacsit előtte. Biztos helyed lesz (kérj fizetésemelést is).
2015. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem lettem, nem is lennék a macája, ezért rúgott belém még egyszer és nem kaptam meg azt az összeget, ami megillet. Persze egy ilyen disznónak aprópénz azaz 50 ezer amivel megrövidített, de nekem és gondolom más kétkezi munkásnak nem. Sajnos az előző alkalmazottakról semmit sem tudok, csak amit a munkáltató összehordott kamukat, mintha magyarázkodnia kellett volna. Szomorú, hogy ennyi joga van egy embernek és egy másiknak több, mert pénze van.
2015. máj. 7. 09:50
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

mirász

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 09:54

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz:

Az üzenet szövege: Szerintem meg elkopik az orrod, ha mindenbe beleütöd, és nem én verem be. Nem vagy vicces!


Kérdező... tahó vagy. :) Ott is ilyen voltál? Akkor ne csodálkozz, én is kidobattalak volna a francba.

2015. máj. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudsz tenni semmi, hacsak nincs valami bizonyítékod. De általában nincs ilyen esetekben.

Gyere el minél előbb és keress egy normális helyet.

Velem felvételin volt, hogy kikezdett a főnök, nekem ott vége volt a felvételinek, felálltam és eljöttem.

2015. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Akkor megvan a válasz. A főnök valamiből arra következtethetett, hogy pont ez hiányzik neked. Én is erre következtetek, csak nem akarok érte fizetni is. :)
2015. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És nem akarok még egy privátot meglátni tőled, bugyibubus.
2015. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Próbaidő alatt kirúgtak. Szerintetek mi történhetett?

Tudom, hogy már kár agyalni rajta, de sehogy sem áll össze a kép, de elmesélem,mi történt. Egy cég felvett (magáncég, csak a főnök+5 alkalmazott), az állásinterjún elmondta, mi lesz a feladatom, azt is, hogy 2-3 hónap alatt lehet beletanulni. Az alkalmazottak az első...

Felmondjak-e próbaidő alatt?

Nem olyan rég kezdtem egy nagyon jó cégnél jó beosztásban jó pénzért dolgozni. Ez a beetetés időszaka viszont nem éppen jól sült el. A munkát csak úgy rakják a nyakamra, már azt is én csinálom, amit a főnökömnek kellene és benne sincs a munkaköri leírásomban. Tudom, ez...

Küldtek már el próbaidő alatt?

A főnököm egy hónap után elküldött, mondván, hogy nem tudtam felvenni a ritmust. Persze teljesen magamra voltam hagyva, még azt sem mondták meg, melyik fájl hol van, az egyik kolléganőm az első pillanattól ellenséges volt velem. Nem érzem korrektnek a döntést, mert...

Mit jelenthet az ha a harmadik napon nem akar behívni az albán főnököm próbaidőre?

napokba hivtak egy pékségből azt mondták menjek be és pár órát legyek ott én 2 napot voltam eddig bent és pár órát voltam de mindent csináltam és ugy lett volna hogy ma is megyek de a kolléganőm irt hogy a főnök ki albán azt mondta ma ne de holnap menjek be délutánra...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!