Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Feljelentenéd a munkaadódat a...

Feljelentenéd a munkaadódat a szürke / fekete foglalkoztatása miatt?

Figyelt kérdés
Van olyan élethelyzet, amikor nincs más választása az embernek, mint elvállalni egy nem bejelentett vagy minimálbérre bejelentett munkát. De ha sikerül ebből kilábalni, magyarán szerezni egy normális bejelentett munkát, te feljelentenéd a korábbi munkaadódat amiért az összes alkalmazottját feketén vagy szürkén foglalkoztatja? Tartanál esetleg a volt munkáltatódtól ilyen esetben?

#szürke foglalkoztatás #fekete foglalkoztatás
2021. okt. 23. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem,mert ez egyenesen hátbaszúrás és gerinctelenség lenne.
2021. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha tudod hogy feketén foglalkoztatott, és úgy dolgoztál neki, téged is megbüntetnek, mert nem adóztál le a munkabéred után. Szóval annyira nem éri meg a dolog.
2021. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha van eszed akkor nem

Először is azért mert ezzel magadat is elárulod

Másodszor pedig ha akkor jó volt így mi a probléma?

Harmadszor pedig nem tudhatod ebben a bizonytalan világban hogy mikor szorulsz rá esetleg ismét erre a munkára de ha kcseszel vele akkor tuti nem számíthatsz rá

2021. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Senki sem jelenti fel őket, ezért dolgoztatnak sokan feketén, pedig megérdemelnék.
2021. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem, benne voltam én is.
2021. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha rendesen kifizet, ahogy kell, akkor nem. Egyéb esetben igen.


Ugyanakkor érdemes ezt az első 30 nap után megtenni max, mert ha sokáig dolgoztál feketén, még téged is megbüntizhetnek sajnos.

2021. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként ebben az országban a kkv szektor nagy része feketén vagy szürkén foglalkoztat. Ez a gyönyörű adóterheknek is köszönhető. Én ezért is nem megyek már egy ideje soha többet KKV szektorba.


Szóval nem nyomnám fel, ha egyébként korrekten kifizet.

2021. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem, mert tartom magam egy mondáshoz , ahol eszek oda nem sz. arok. És eddig ott ettem.
2021. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!